PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108202}

Bonanza

7,2 4 574
oceny
7,2 10 1 4574
Bonanza
powrót do forum serialu Bonanza

Emisja Bonanzy na TVS zaczęła się od odcinka s02e24 z J. Coburnem.
Rozciągnięcie do 16:9.
Dźwięk minimalnie spóźniony względem obrazu,
tyłówka niewyemitowana. Nie wiem kto tłumaczył,
nie wiem kto czytał szeptankę.
Jak tak chcą emitować serial, to niech dadzą sobie spokój.
Klęska a nie emisja.

debesciak1978

Fakt nie jest za dobrze bo wlasnie nagrywam powtorke w wersji SD i HD i ta druga ma lepsze kolory i jasnosc ale przez to widac "kostkowanie".Mimo tego wole taka jakosc niz zadna dlatego nie zgadzam sie z Twoja opinia by dali sobie spokoj.

Phantom_5

Generalnie zgodziłbym się z Tobą, ale Bonanza jest dostępna do piątego sezonu włącznie z kanału TVP1/TVP1 HD.
Zatem ta emisja, zwłaszcza tak żałosna, nie jest mi do niczego potrzebna.

@Phantom
Możesz mi podać kto tłumaczy i kto czyta wersję z TVS?

debesciak1978

wiem tylko tyle:
- odcinek 02x24 przeczytał Jan Wilkans, a przetłumaczył Piotr Kacprzak.
- część odcinków przeczytał też Andrzej Chudy, np. odcinek o Denverze McKee, ale na napisach końcowych milczy i nie podaje tłumacza ani sam się nie przestawia.
zdaje się, że TVS po prostu odkupiło wersję polską z DVD.

poza tym w paru odcinkach (chyba nie wydanych na DVD) słyszałem jeszcze:
- Rocha Siemianowskiego - nie pamiętam, kto odpowiada za tekst
- Ireneusza Załoga - podaje tylko nazwę studia i się przedstawia. <<< to raczej na pewno na zlecenie TVS, nie żaden odkup

debesciak1978

"jest dostępna do piątego sezonu włącznie z kanału TVP1/TVP1 HD"
mozesz sprecyzowac gdzie jest dostepna ? bo wlasnie sprawdzalem program tvp1 i nigdzie ani sladu po bonanzie w sd a co dopiero w jakosci hd.

Phantom_5

nie marudzic co gdzie jaki lektor jest ok idzie ogladac wazne ze jest jakis i pokazuja bonanze bo zadna tv nie laskawa pokazac

ocenił(a) serial na 10
xxxfilmen

Odcinki są różne, jedne z oryginalną melodią, inne nie, ale ważne, że emitują. Może kiedyś doczekamy się powtórki - od 1 sezonu i emisji 6, tego, którego TVP 1 nie pokazała.

Ksawera

Ja wolalbym sie doczekac rozmowy z idiota ktory wpadl na pomysl by informacje o strajku gornikow lecialy w trakcie emisji serialu.

Ksawera

Phantom_5 w odpowiedzi na post: marcino241984 | 4 dni temu

No tak za to Pila ktorej dales 10 jest filmem wybitnym.
Eh rece opadaja jak matoly twojego pokroju czyli na poziomie planktonu probuja cos oceniac.
Lepiej zachowaj swoje durne przemyslenia dla siebie bo sie osmieszasz.

JAK WIDAĆ UŻYTKOWNIK PHANTOM 5 TO PATOL KTÓRY JEDZIE KAŻDEMU NA FORACH :) NIE WCHODŹCIE Z NIM W KONWERSACJĘ :) ZJECHAŁ MNIE TYLKO ZA TO ŻE DAŁEM INNĄ OCENĘ NIŻ ON :)

xxxfilmen

A gdzie ja niby marudze ? czytaj ze zrozumieniem

Phantom_5

bonanza jest jak kargul i pawlak zawsze sie o obejrzy,ciekawe jak długo ja bedą pokazywać

xxxfilmen

raczej wszystkie odcinki emitowane w TVS mają zmienioną melodię, czyli są z domeny publicznej - to będzie około 31 losowych odcinków. sprawa jest prosta: Bonanzę mają za darmowy zapychacz i poza tę 30 kilka odcinków raczej nigdy nie wyjdą...

makintosz

lipa bo sezonów jest więcej jak 6 i nigdy chyba do końca nie pokazali w tv? a i na necie ciezko z lektorem po tylu latach nakrecenia znaleśc.

ocenił(a) serial na 10
xxxfilmen

Sezonów jest 14, w tym ostatni liczy jedynie 15 odcinków i kończy się ... właściwie nijako. Do tego nakręcono serial Ponderosa, o wcześniejszych dziejach rodziny i trzy filmy o losach potomków Cartwrightów - Bonanza.The Return, Bonanza Next Generation, Bonanza. Under Attack. Te filmy i serial też waro obejrzeć. Arcydzieła to nie są, ale z Bonanzą jakoś się łączą i dla fanów mają wartość sentymentalną. To w pewnym stopniu jest jakaś ciekawostka.

ocenił(a) serial na 10
makintosz

Część odcinków ma jednak oryginalną melodię. Te wydawane przez DEMEL nie mają, te z GABY mają. Są droższe i może dlatego jest ich mniej. Cóż, dobre i to.

Ksawera

dziękuję za sprostowanie ;) no, ale w sumie to ile można w kółko te same odcinki oglądać? to już ponad rok bez Bonanzy ;( chociaż Autostradę do nieba też bardzo przyjemnie się ogląda, to liczę, że nie trzeba będzie znowu prawie 3 lata czekać na wznowienie emisji,,,

makintosz

a ile można oglądać czterej pancernych i psa?

xxxfilmen

rzygam pancernymi, choć nigdy nie obejrzałem ani jednego odcinka w całości, nie wciągnęło mnie. stanowczo za dużo pancernych w TV, już nawet nie potrafię zliczyć przez ile kanałów się przewinął. ostatnio był nawet na Filmboxie, no i te ciągłe powtórki...

makintosz

własnie jest chyba na typ 1 kino polska tez ,niebawem w typ seriale a potem w tvn hehe ,popieram cie tez pancerni mnie wkurzaja wole filmy juz inne polskie wojenne niech pokazuja

xxxfilmen

pamiętam, że pancerni byli też na tv4, pulsie i tvn7. zdarza się nawet tak, że serial jest emitowany na 2 kanałach jednocześnie. masakra. a ludzie psioczą na takiego Kevina.

makintosz

a kto pozwala na to by ich w kolko powtarzac,nie wierze w te bajki ze ludzie pisza i prosza ich o tych zasranych pancernych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones