PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108202}

Bonanza

7,2 4 574
oceny
7,2 10 1 4574
Bonanza
powrót do forum serialu Bonanza

Wczorajszy odcinek...

ocenił(a) serial na 8

Komuchy przybyły na dziki zachod zanim stalo sie to modne..

Pewnie to matka Mao Zedonga.

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

Nie przesadzaj :) Starszą kobietę, tę z portretu ścięto w Chinach. Ona nigdy nie była w USA. Młoda Chinka zmieniła poglądy po wyjściu za mąż. Stała się posłuszną, tradycyjną chińską żoną. Trochę dobrego wniosła w życie Ponderosy - Hop Sing jednak dostał podwyżkę, pracownicy kolei również, a kowboje stół bilardowy. I od razu było im weselej :)

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

Feministki po obejrzeniu tego serialu trzeba by byllo odstrzeliwac bo staly by sie niebezpieczne dla otoczenia :)

Hop sing dobrze zarabial, nie narzekal itp... prawicownicy z korei tak samo... powbojom stół bilardowy byl potrzebny jak koniowi rogi...

Tak rodzi sie socjalizm :(

Al_Bundy

jak ona mnie wnerwiała (oczywiście z uśmiechem na twarzy) ta chinka... bardzo fajny odcinek to był :)

ocenił(a) serial na 8
filmowy_man

Zachowywala sie jak jakas komunistka..

Al_Bundy

dobrze że Hoss ją wpierdzielił do tego koryta z wodą, choć i tak łagodnie ją potraktował

ocenił(a) serial na 10
filmowy_man

Ben też przyznał, że Hop Sing zasługuje na podwyżkę. Chińscy robotnicy zatrudnieni przy budowie kolei bardzo niewiele zarabiali. Nawet niewielka podwyżka dużo dla nich znaczyła. Kowboje byli zadowoleni z tego stołu bilardowego w baraku. Przynajmniej nie musieli jeździć do saloonu, żeby pograć w tę grę, no i przy tym popijać, czyli przyjemne z pożytecznym. Chinka była nieznośna. Zdenerwowany Hoss wrzucił ją do koryta z wodą, zamiast solidnie przyłożyć, no ale on był dźentelmenem. W XIX wieku jeszcze się tacy trafiali :)

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

Hop Sing zarabial wysrarczajaco duzo.. Moze i zasluzyl - ale nie musial.

Przy budowie kolei tez nie zarabializnowu tak malo... Nie mozna tego stwierdzic. Zreszta to tania sila robocza...

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

Spółka budująca kolej dlatego ściągała do tych prac Chińczyków, bo to była bardzo tania siła robocza. Płacono im o wiele mniej niż Irlandczykom, Polakom, czy innym przybyszom z Europy. Nie przekarmiani byli, bo na jedzeniu dla nich też oszczędzano, opieka medyczna zerowa, mnóstwo wypadków, bo praca niebezpieczna i ciężka. Hop Sing u Cartwrightów w porównaniu z tamtymi robotnikami miał raj. Jedzenia pod dostatkiem, stała pensja, płacili za jego wyjazdy do rodziny i dawali prezenty z okazji świąt. Tanich robotników tysiącami przywoziły statki z Chin. U siebie mieli jeszcze gorzej.

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

Gdyby kazdemu robotnika traktowac jak hop singa to za bardzo by si e nie zbogacili.

Ale pomysl bezrobocie bylo niskie, place wystarczajace.. mieli lepiej niz Polacy teraz

Al_Bundy

tak, to na pewno... nie ma nawet co porównywać.... no i jakie tereny piękne mieli, nawet było na czym zawiesić oko

ocenił(a) serial na 8
filmowy_man

Najpierw strajki.. od tego sie zaczyna.. później prawo pracy, placa minimalna, nacjonalizacja przedsiebiorstw, socjale, coraz wieksze podatki, w koncu socjalizm...

Al_Bundy

Komuno, wróć!

ocenił(a) serial na 8
Davus

Komuno wróc i przyprowadzć kumpli - To was zagazuje

Al_Bundy

Zagazowywanie to akurat specjalność twoich koleżków z nazistowskiej prawicy, więc nie wiem, o czym bredzisz. :)
Ale spox. Przyzwyczaiłem się już do tego, że prawicowcy to pół-kretyni, pół-debile. :)

ocenił(a) serial na 8
Davus

Nazizm to akurat lewica co widac po programie NDSAP. Socjalisci to socjalisci - wszyscy zasluguja na jedno.

Prawicowcy z tej calej holoty sa najmadrzejsi. Lewacy to zwyczajni kretyni, komunisci sa juz podludźmi, zwierzetami.

Al_Bundy

Nazizm to taka lewica, jak Kaczyński - czyli pozornie lewica, a naprawdę - prawica. Ale niektóre kwestie są dla pewnych ludzi zbyt trudne, więc w dyskusję wchodzić nie będę - i tak nic z niej nie zrozumiesz. :)
Komunizm jako ideologia jest spoko, jako historyczne realizacje - już niekoniecznie. Cóż zrobić: idee często są szczytne, ale ludzie to głupcy i nie potrafią ich realizować tak, jak należy.
Prawica to z nazwy hołota.
A współczesna lewica ma swoje wady, ale generalnie - tylko ona ma szanse dać temu światu lepszą przyszłość.

Niemniej awatara i pseudonim masz adekwatne do dyrdymałów, które wypisujesz. Pogratulować. :)

ocenił(a) serial na 8
Davus

Kaczynski jest jeszcze bardziej lewicowy niz hitler. Nazizm byl socjalistyczny - nie moze byc prawicowy.

Komunizm nie jest spoko ni w teorii ni w praktyce.

Prawica juz oznacza cos pozytywnego - lewica sama kojarzy sie z czyms zlym.

Lewica nie moze nic dac swiatu. Rzadzi od 100 lat a nic nie dala.


Ja przynajmniej jestem człowiekiem...

Al_Bundy

Jeśli "socjalizm" ma decydować o tym, czy coś jest prawicowe, czy lewicowe - to Ruch Palikota jest z gruntu prawicowy. :)

Wiadomo, że należy rozróżniać pojęcia gospodarcze od światopoglądowych.

Ale generalnie - z kim ja rozmawiam? :) Wypowiedzi wrogów lewicy powinno się zbywać jedynym adekwatnym: LOL

ocenił(a) serial na 8
Davus

Ruch palikota jest socjalistyczny. Socjalizm czy kapitalizm to fundamenty. nie tylko one sie licza ale licza sie przedewszystkim.

Swiatopogladowwe maja malo do rzeczy. Jesli prawice i lewice identyfukuje sie po tym że lewica chce legalizowac zwiazki homosiów, maryhe itp a prawice po tym ze jest kapitalistyczna i antydemokratycczna to jestem centrowcem...

Lewica ma wielu wrogow jak kazda chora idealogia.

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, w skrócie NSDAP była jednak partią lewicową, socjalistyczną ... przynajmniej na początku. Nie założył jej Adolf Hitler, a Anton Drexler i Karl Harrer. Trochę to dziwny socjalizm był, bo tolerowali kapitalistów, wielkich właściceli ziemskich (junkrów pruskich) a jednocześnie jednak tzw. social oferowali bardzo przyzwoity. Zresztą, to właśnie kapitaliści poparli Hitlera i pomogli mu osiągnąć władzę. Trochę to się kłóci z socjalizmem - wrogiem kapitalistów. Kapitalizm i partie prawicowe też miewają i wady i zalety. W każdym razie nie ma systemu idealnego i nigdy nie było. Bywały jedynie okresy w dziejach narodów, lub państw, kiedy ludziom działo się lepiej, bo przypadkiem trafił im się rozsądny władca. Tylko co to ma do Bonanzy? Wichrzycielka została uspokojona i wszystko wróciło do normy. Ustroju USA nie obaliła :)

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

Wiem ze nie zalozyl jej Hitler.

Hitler znacjonalizowal niemal wszystko. Starzy wlasciciele zostali jako nadzorcy.. cos jak feudalizm - dlatego to sie nazywa kapitalizm ludowy (chociaz z kapitalizmem ma tyle wspólnego co demokracja ludowa z demokracja..)

Poparli go bogacze z jasnej przyczyny - Wyeliminowal im konkurencje... Zresztą on byl dobrym mówca, mówil niekiedy dobre i sensowne rzeczy (ktore nie odzwierciedlaly sie z jego późniejsza polityka).


USA jest demokratyczne co plusem nie jest - Gdyby nie bylo to Obama itp. nigdy by do wladzy nie doszli, a nie powinni. Co innego gdyby kazdy prezydent USA byl jak Ronald Reagan.

Zresztą USA bylo bardziej republika niz demokracja.

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

Hitler nie tyle znacjonalizował, co obsadził rady nadzorcze koncernów swoimi ludźmi. Wspominam oczywiście o firmach należących do Niemców. Majątki mniejszości narodowych podlegaly przejęciu, na mocy odpowiednich przepisów. Jeśli chodzi o drobniejszych przedsiębiorców, to nie jestem na 100% pewna, ale chyba płacili bardzo niskie podatki. Mieli więc mozliwości rozwoju i nieźle prosperowali. Zwłaszcza, że jako Niemcy mieli dostep do bardzo taniej siły roboczej. Czyli robotników przymusowych. Tych polskich również. Przemowy dobrze brzmialy, realizacja jednak była nie tak piękna. Z naszego punktu widzenia zbrodnicza. Nie chciałabym powtórki.

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

To byl korporacjonalizm... To dalej jest syf. Lepszy od Eurosocjalizmu i KOmunizmu ale dalej syf..

Drobnych przedsiebiorców nie bylo - Wszysktk onalezalo do panstwa. Ich wlasciciele to tlyko nadzorcy (jak wasale w feudalizmie).

Podatek 5-15%.. Zyje w czasach gdzie mój wlasny kraj narzuca mi wieksze podatki nia Hitler na mojego pradziadka.. no bo na swoich to narzucal 5%

Ja tez bym nie chcial powtórki. Jednak gdyby Niemcy byly panstwem kapitalistycznym to by wygraly.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones