PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430668}

Breaking Bad

8,8 295 238
ocen
8,8 10 1 295238
8,8 33
oceny krytyków
Breaking Bad
powrót do forum serialu Breaking Bad

czy policzył ktoś, ile ta dwójka (Pan White i Jessie) zabiła w sumie osób w całej serii ??! Chodzi mi osoby ZABITE WŁASNORĘCZNIE przez Waltera i Jessiego, bez tych którzy zostali zabici na zlecenie (np. jak tych 10ciu załatwionych w więzieniu w ostatnim sezonie). Idealnie jeśli ktoś poda ile osób zabil Wlater a ile Jessi...

tygrysek1980

walt 8
jessie 5

ocenił(a) serial na 7
djroomy

Ja się naliczyłem 15 u Walta i 3 u Jessiego. Na Breaking Bad wiki jest wszystko wyliczone zresztą

Kaczibuczi

Dlatego nie można wierzyć we wszystko z internetu.

djroomy

Zostało mi 3 odcinki ostatniej serii do obejrzenia, ale wymieniam tych co pamiętam "na świeżo":

WALT (7):
1 i 2. "szczęśliwa siódemka" (czy jakoś tak) + jego kuzyn - zaraz na początku sezonu I - jeden otruty, drugiego Walt załatwił w nieokreślony sposób po incydencie w piwnicy,
3 i 4. dwaj kolesie przejechani przez Walta samochodem (w tym jeden dobity strzałem w głowę),
5 i 6. dwaj kolesie w laboratorium, których zastrzelił Walt kiedy zjechał windą i "uwolnił" Jassiego, po tym jak gangster na wózku zdetonował bombę,
7. Mike --> Walt zastrzelił go nad rzeką gdy przywiózł mu pieniądze.

JESSIE (2):
1. Jessie zastrzelił Jakiegoś gościa z kartelu, gdy po otruciu gangsterów uciekali z posiadłości kartelu w Meksyku,
2. Chemik, którego Jessi załatwił strzałem w głowę w jego mieszkaniu


To tyle, co pamiętam, poszerzcie proszę moją listę....

ocenił(a) serial na 9
tygrysek1980

Walt zabił gang wujka Toda...
Poza tym ja bym też mimo wszystko liczyła Gusa Fringa z jego kompanem i Salamancą, bo to Walt zrobił bombę i namówił dziadka, żeby zadzwonił dzwoneczkiem ;)
Walt otruł też Lidię i pozwolił Jane się udusić, gdy wymiotowała...

ocenił(a) serial na 9
Kredka_na_baterie

a no i jeszcze zlecił zabić wszystkich wsadzonych do więzienia ludzi Mike'a

ocenił(a) serial na 9
tygrysek1980

O Boże nie czytaj tego bo zaspojlerowałam Cię!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie doczytałam, że zostały Ci 3 odcinki do obejrzenia... :/

Kredka_na_baterie

Już po obejrzeniu wszystkich odcinków dodam do "mojej listy:

WALT (9) lub (15)*:
8. Otruł Lidie tak jak napisałaś,
9. Zastrzelił szefa gangu na samym końcu.

* jeśli policzyć zastrzelonych z karabinu maszynowego na końcu to bedzię 15 (5 w biurze i jeden przed budynkiem). Jesli chodzi o Gusa Fringa i bombę, to tego bym raczej nie wliczał do "własnoręcznie" zabitych przez Walta... :)

JESSIE (3):
3. udusił Toda na koniec.

Poprawki mile widziane :)

ocenił(a) serial na 10
tygrysek1980

No to uwaga bo wjeżdżam z niezłą petardą, o ile ktoś jeszcze nie widział: ;)

https://thedroidyourelookingfor.files.wordpress.com/2013/09/bb_finaldeathtoll.jp g

Napisałbym, że tutaj wszystkie wątpliwości rozwiane. Jednak nie do końca, bo wiele śmierci można odbierać na różne sposoby i w zależności od interpretacji przypisywać lub nie Waltowi. (jak np. Jane). Niemniej diagram w pyte, a powynajdywać wszystkie osoby z "W" na dole można i już według własnego uznania policzyć. :)

ocenił(a) serial na 10
tygrysek1980

Jesse przy spotkaniu z tymi ludźmi z kartelu nie zabił ich tam więcej niż 1? Bo niezły hitman wtedy z niego wyszedł. Chyba więcej niż 3 ofiary ma na swoim koncie.

NexaT

Wydaje mi się, że strzelał do wielu osób, ale w tym odcinku pokazane było, że tylko jednego trafił kilkukrotnie ( i go zabił).... ale może sie myle. Trzeba by zerknąć raz jeszcze na tą scenę....

ocenił(a) serial na 10
tygrysek1980

WALTER zabił dla rodziny wiec sie nie liczy

ocenił(a) serial na 10
OWNINGALL

Nie, zabił, bo: "It have to be done"

OWNINGALL

Co, jak, gdzie, kogo ? :)

tygrysek1980

Tutaj ciekawy artykuł (PO ANGIELSKU) wraz ze zdjęciami, o zbrodniach popełnionych "osobiście" oraz pwiązanych z głównymi bohaterami: http://www.quora.com/Breaking-Bad-TV-series/How-many-people-have-been-killed-bot h-directly-and-indirectly-by-Walter-White

tygrysek1980

Świetne. Biorące pod uwagę związek przyczynowo-skutkowy, jak te dwa samoloty, które ze sobą się zderzyły.

ocenił(a) serial na 10
tygrysek1980

jak już doliczamy do w sumie można powiedzieć, że Walter był współodpowiedzialny za katastrofę samolotów-- jako, że nie pomógł dziewczynie Jessiego, która umarła przez co jej tata był w szoku i spowodował zderzenie obu samolotów.......jakby córka żyła jej ojciec zapewne nie spowodowałby tych wypadków

ocenił(a) serial na 8
cizia1981

Idąc dalej, córka by żyła gdyby nie była idiotką, która szantażowała Walta. A wydarzenia od 4 sezonu nie miały by miejsca, gdyby Pinkman nie chciał się mścić na dilerach, co doprowadziło do konfliktu na linii White - Fring, gdy Walt musiał go ratować przed pewną śmiercią .

Wychodzi na to, że Jesse doprowadził do tego, że synalek Andrei został otruty. Co było następstwem jego błędów.

ocenił(a) serial na 10
cizia1981

Idąc tym tokiem myślenia to możemy wymieniać wiele winnych osób:
- Jessiego - bo gdyby nie zaczął spotykać się z Jane to nie brałaby tych narkotyków, nie umarłaby i nie byłoby katastrofy.
- ludzi, którzy zrobili te narkotyki i je jej sprzedali - gdyby tego nie zrobili nie doszłoby do wyżej wymienionej sytuacji.
- ludzi, którzy pozwolili Donaldowi pracować w takim stanie.
I dużo więcej, gdyby się zastanowić.
Tak w ogóle to jest kompletnie bez sensu winić Waltera za tę katastrofę. Skoro Donald Margolis był rozbity psychicznie po śmierci córki to nie powinien w ogóle przychodzić wtedy do pracy, tylko wziąć sobie wolne (co zresztą mu sugerowano). Katastrofa lotnicza jest tylko i wyłącznie jego winą, nikogo innego.

tygrysek1980

Nikt nie podał tu prawidłowej odpowiedzi, więc się włączę.

Walt (9): Emilio, Krazy-8, dwóch gangsterów wykorzystujących Tomása, dwóch typów tuż przed spaleniem laboratorium, Mike, Jack i Lydia. Do tego skonstruował bombę, która zabiła Hectora, Gustavo i Tyrusa i mechanizm z karabinem maszynowym, który wybił prawie całą bandę Jacka (6 osób).

Jessie (3): Gale, Joaquin (wnuk Hectora), Todd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones