Breaking Bad

2008
Breaking Bad
8,8 253 257
ocen
8,8 10 253257
65 098
chce zobaczyć
9,0 13
ocen krytyków
{"rate":9.0,"count":13}

Głównym bohaterem "Breaking Bad" jest Walter White (Bryan Cranston), nauczyciel chemii mieszkający w Nowym Meksyku wraz z żoną (Anna Gunn) oraz nastoletnim synem (RJ Mitte) cierpiącym na porażenie mózgowe. Kiedy u Waltera zostaje zdiagnozowany rak w trzecim stadium, lekarze rokują, że pozostały mu dwa lata życia. Dzięki tym prognozom Walter wyzbywa się wszelkich lęków i pragnąc zabezpieczyć swoją rodzinę finansowo decyduje się wkroczyć do niebezpiecznego świata narkotyków i zbrodni. Serial ukazuje jak śmiertelna diagnoza jaką postawiono White'owi, zwyczajnemu mężczyźnie z typowymi, codziennymi problemami zmienia go z łagodnego domatora w trzon narkotykowej branży.

pis_aut
opis użytkownika

Główny bohater - Walter White (Bryan Cranston) jest nauczycielem chemii. Pewnego razu dowiaduje się, że ma nieuleczalnego raka płuc i zostały mu tylko dwa lata życia. Walter, chcąc zabezpieczyć finansowo swoją rodzinę, decyduje się wkroczyć w świat narkotykowej branży. Pomaga mu jego dawny uczeń - Jesse Pinkman (Aaron Paul). Tym samym Walter, ze zwykłego chemika zmienia się w wroga publicznego numer jeden, zabójcę, rozpoznawalnego w całym świecie narkotykowym - Heisenberga.

dirt16
opis użytkownika

Walter White (Bryan Cranston) jest pracującym w liceum nauczycielem chemii. Ma żonę Skyler (Anna Gunn) i nastoletniego syna Waltera Juniora (RJ Mitte). Dzień po swoich pięćdziesiątych urodzinach dowiaduje się, że cierpi na nieuleczalnego raka płuc. Wiedząc, że w ciągu kilku lat umrze, postanawia za wszelką cenę zabezpieczyć finansową przyszłość rodziny. Wraz ze swoim dawnym uczniem Jessem Pinkmanem (Aaron Paul) zaczyna produkować najczystszą metaamfetaminę w okolicy. Po pewnym czasie produkt Walta staje się najbardziej pożądanym narkotykiem w mieście. Wzbudza to uwagę zajmującej się zwalczaniem handlu narkotykami agencji DEA, w której pracuje szwagier Walta, Hank (Dean Norris). Walter zaczyna się zmieniać z typowego domatora w niebezpiecznego dilera działającego pod pseudonimem Heisenberg.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Uhonorowany licznymi nagrodami, bijący rekordy popularności "Breaking Bad" to dzieło wielokrotnie nagradzanych producentów Vince'a Gilligana ("Z Archiwum X") i Marka Johnsona ("Pamiętnik", "Rain Man"). Serial opowiada historię pozbawionego charyzmy nauczyciela chemii, który po tym, jak dowiaduje się, że choruje na nieuleczalny nowotwór, odkrywa w sobie nową pasję…

Walter uczy apatycznych licealistów i pracuje na pół etatu w myjni samochodowej, aby utrzymać swoją trzyosobową rodzinę: żonę Skyler, której skromne dochody pochodzą z kupna i sprzedaży przedmiotów na serwisie aukcyjnym eBay oraz cierpiącego na porażenie mózgowe siedemnastoletniego syna – Waltera Juniora. Zdając sobie sprawę, że nie posiada nic poza najbliższymi, Walter staje się człowiekiem czynu, wkracza do narkotykowego świata i zaczyna prowadzić kryminalne życie, by ochronić tych, których kocha.

oficjalny opis prod. telewizyjnej

Sezon 2:

Walt (trzykrotny laureat nagrody Emmy Bryan Cranston) i Jesse (dwukrotny laureat nagrody Emmy Aaron Paul) czują, że sprawy wymykają im się z rąk w Drugim Sezonie serialu "Breaking Bad". Jako że ich wspięli się na wyższy poziom, zaczynają widzieć swoje ograniczenia w narkotykowym biznesie. Dzięki niebieskiej mecie stali się bogaci, lecz Waltowi coraz trudniej jest ukrywać prawdę przed żoną, Skyler (laureatka nagrody Emmy Anna Gunn), synem, Walterem Jr. (RJ Mitte) i szwagrem, agentem DEA, Hankiem (Dean Norris). Walt desperacko stara się zachować kontrolę nad swym życiem, lecz najpierw musi uporać się z bezwzględnymi dealerami, zwiększającym się dystansem do żony i syna, zbliżającymi się nieuchronnie narodzinami córeczki i wspólnikiem ćpunem - wszystko zmagając się z rakiem płuc w stadium terminalnym.

opis dystrybutora dvd

Sezon 3:

Nauczyciel chemii, który stał się wytwórcą matamfetaminy Walt White (Bryan Cranston), nie ma chwili wytchnienia, nawet gdy jego rak jest w remisji. Skyler, jego żona (Anna Gunn) domaga się rozwodu, szwagier, agent DEA (Dean Norris), jest bliski odkrycia jego przestępczej działalności, a meksykański kartel narkotykowy chce go zabić. Jednak chcąc zapewnić przyszłość rodzinie, Walt nie przestaje gotować; zawiera umowę, która przyniesie mu fortunę, lecz za straszną cenę.

opis dystrybutora dvd

Sezon 4:

Fenomen trwa, "Breaking Bad" wznosi się na wyżyny w nowym sezonie, trzymającym w napięciu, jak żaden do tej pory. Bryan Cranston występuje w swojej wielokrotnie uhonorowanej nagrodą Emmy kreacji jako Walter White, łagodny nauczyciel chemii, którego przemiana w bezwzględnego kryminalistę jest nieodwracalna w wybuchowym czwartym sezonie. Jako że jego młody wspólnik Jesse (Aaron Paul w swojej nagrodzonej Emmy roli) oddala się i staje się wrogi, Walt musi współdziałać ze swoją żoną (Anna Gunn), z którą jest w separacji, poradzić sobie z nieustępliwym szwagrem, agentem DEA (Dean Norris) i z bezwzględnym szefem (Giancarlo Esposito) perfekcyjnie kontrolującym całą operację. Kulminacja przychodzi w wybuchowym finale sezonu, który pozostawia widza bez tchu. Producentami wykonawczymi są Vince Gilligan i Mark Johnson.

opis dystrybutora dvd

Sezon 5:

Im większa władza, tym więcej problemów. Bryan CranstonAaron Paul powracają w nagrodzonych Emmy kreacjach jako Walter White i Jesse Pinkman w piątym sezonie ekscytującego serialu "Breaking Bad". Wraz ze śmiercią Gusa Fringa, przeistoczenie się Walta z łagodnego ojca rodziny w bezwzględnego króla narkotykowego staje się faktem. Z Jessem i Mikem (Jonathan Banks) jako partnerami, Walt eliminuje wszystkich i wszystko, co może zagrażać tworzonemu przez niego narkotykowemu imperium. Tymczasem w śledztwie prowadzonym przez Hanka (Dean Norris) - jego nieustępliwego szwagra - następuje nieoczekiwany zwrot. Piąty sezon, którego producentami wykonawczymi są VVince GilliganMark Johnson ukazuje gwałtowną przemianę Waltera White'a, którego bezkompromisowość wznosi się na zupełnie nowy poziom.

opis dystrybutora dvd

Sezon 6:

Nadeszła pora na wybuchowy finał! W ostatnim sezonie tego fascynującego serialu, laureaci nagród Emmy - Bryan CranstonAaron Paul - jako król mety, Walter White i jego dręczony poczuciem winy partner, Jesse Pinkman, zmierzają wraz z całą sagą "Breaking Bad" do krwawego zakończenia. Obaj chcą wyjść z  bagna, jakie pozostawili po sobie w świecie handlarzy metamfetaminą, jak najmniej brudni. Tymczasem obsesyjna pogoń agenta DEA Hanka Schradera za nieuchwytnym "Heisenbergiem" zmierza do wstrząsającego finału i nikogo ze świata Walta nie pozostawi nietkniętym. Finałowe odcinki, których producentami wykonawczymi są Vince GilliganMark Johnson i Michelle MacLaren, nieuchronnie kończą fascynującą, niezapomnianą historię Waltera White'a.

opis dystrybutora dvd

Sezon 1:

Zdobywca nagrody Emmy Bryan Cranston występuje jako Walter White, nauczyciel chemii zmagający się z zapewnieniem bytu rodzinie - żonie (Anna Gunn) i niepełnosprawnemu ruchowo synowi (RJ Mitte). Wszystko zmienia się radykalnie, gdy Walt dowiaduje się, że ma nieuleczalnego raka płuc w stadium terminalnym - według diagnozy pozostały mu dwa lata życia. Nie mając nic do stracenia, Walter wykorzystuje chemiczną wiedzę do produkcji krystalicznie czystej metamfetaminy, w czym pomaga mu były uczeń (Aaron Paul). Problemy się mnożą, kłamstwa gonią kłamstwa, ale nic nie powstrzyma Waltera, przed zabezpieczeniem rodziny na czas, gdy przyjdzie już mu odejść z tego świata. 

opis dystrybutora dvd