Brokat
powrót do forum 1 sezonu

Ale o co chodziło?

ocenił(a) serial na 5

Zacznę od plusów: piękne obrazy, piękna muzyka, piękna otoczka dla... wydmuszki. W zasadzie nie wiem o czym był film. Obejrzałem od początku do końca. Czytając komentarze spotkałem się z zarzutem, że to nie były lata 70. w PRL-u. Sam się urodziłem w latach 80. i o latach 70. nie mam bladego pojęcia, ale to nie był serial o latach 70. przeciętnego Kowalskiego i w sumie nie wiem jak wyglądał ówczesny świat luksusowych prostytutek w kurorcie nad morzem... Z drugiej strony - czy twórcy serialu chcieli oddać realia lat 70 XX wieku w PRL-u? Może to miała być tylko kanwa dla historii, której w serialu, mimo wszystko, nie znalazłem... Przy ocenie, dość wysokiej, brałem przede wszystkim pod uwagę obrazy i muzykę, które mnie urzekły...

ocenił(a) serial na 9
wino1901

Fakt, to nie jest serial o przeciętnym Kowalskim, tylko o Sopocie i jego półświadku, przenikanym przez służby, co chyba logiczne biorąc pod uwagę czasy. Historia jest, historia trzech kobiet, na razie zarysowana - wiele trzeba sobie dopowiadać, ale to dobrze bo jest potencjał na kolejne sezony. Moim zdaniem bardzo udana produkcja. Niedawno zmęczyłam Gang Zielonej Rękawiczki, głownie z szacunku dla obsady. Bo tam dopiero była chała scenariuszowa. A taki był potencjał....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones