PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685359}

Brooklyn 9-9

Brooklyn Nine-Nine
8,0 40 530
ocen
8,0 10 1 40530
7,8 10
ocen krytyków
Brooklyn 9 9
powrót do forum serialu Brooklyn 9-9

Nie śledzę tego serialu nazbyt dobrze (obejrzałem prawie cały pierwszy i drugi sezon i kilka odcinków trzeciego i czwartego), ale odnoszę piorunujące wrażenie, że ten serial jest odzwierciedleniem serialu "Hoży doktorzy", tylko w policyjnym wydaniu. Po pierwsze akcja toczy się w okół grupki przyjaciół pracujących razem ("HD" szpital, "B 9-9" komisariat policji) a po drugie bohaterzy są do siebie podobni charakterologicznie. Peralta to odzwierciedlenie J.D. Ten sam pociąg do pedantyzmu, idealna fryzura i chęć bycia najlepszym w zespole i podlizania się swemu mentorowi, ale przez swą gapowatość tworzy komiczne sytuacje. Santiago to Eliot. Trochę nieśmiała ale bardzo ambitna, chce udowodnić światu, ze nie jest tym za co ten świat ją uważa. Poza tym podkochuje się w niej Peralta, tak samo jak J.D. w Eliot. Rosa Diaz to Jordan. Z pozoru oziębła osoba, ale w głębi duszy to czująca się częścią zespołu osoba, która dba by ten zespół działał. Holt to Perry Cox. Niby to nie dba o nic, interesują go tylko wyniki i nie daje po sobie poznać empatii. Ale z drugiej strony docenia ciężką prace ludzi, którzy go otaczają. Podobieństw jest o wiele więcej. Poprawcie mnie jeżeli się mylę!!!!

Archangelus Raphael

Może coś w tym tym jest, ale jednak HD wyróżnił się bardzo na tle sitcomow tym, że działy się tam nie tylko dobre rzeczy. Ludzie umierali, porażki i błędy lekarskie się zdarzały (ot taka praca, ale nie mozemy sie załamywać). W 99 to tło jest na poziomie trochę przedszkolnym. Te sprawy same się rozwiązują, bo przestępcy prawie za każdym razem się sami przyznają i wszyscy są szczęśliwi.

Lisa__Rowe

No ale zauważ, ze te śmierci czy błędy lekarskie były w "HD" tez bardzo mocno przypudrowane w różowy puder. Przecież w tym serialu ludzie nie umierali na korytarzu, bo nie miał się nimi kto zająć, lekarze nie mieli złego dnia i dlatego przeprowadzili złą operacje. Tam jakby ci pacjenci przychodzili do szpitala jakby już pogodzeni ze śmiercią i z każdej takiej sytuacji czy to J.D., czy Eliot, czy Cox wyciągali jakąś życiową mądrość.
Natomiast "B 9-9" to tez nie typowy policyjny serial, gdzie któremuś z policjantów ginie partner na akcji i on nie potrafi się z tym pogodzić, gdzie jednemu z policjantów chce odejść żona bo nie może znieść już takiego życia, gdzie na posterunku jest zły, skorumpowany glina. To typowy policyjny sitcom, gdzie fajtłapowaci złoczyńcy sami wpadają w ręce jeszcze bardziej fajtłapowatych policjantów, a wszystko to w oparach absurdu.
Poza tym zauważ, ze ja zrobiłem wstępne porównanie charakterologii bohaterów tych obu seriali do siebie, a nie odzwierciedlenia ich co do rzeczywistości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones