PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96150}

Brygada RR

Chip 'n Dale Rescue Rangers
7,5 14 945
ocen
7,5 10 1 14945
Brygada RR
powrót do forum serialu Brygada RR

na jedynce tą bajkę zawsze tytułowali jako chip i dale a nie jako brygada RR,więc jestem przyzwyczajony do tej nazwy na której się wychowałem,choć możliwe że takie bylo po prostu nasze polskie tłumaczenie by lepiej trafiało do ucha,a wy jak sądzicie która nazwa lepsza i czy nie powinno zmienic nazwy bajki moderatorzy na filmwebie

ocenił(a) serial na 9
dj_carlos

No nie wiem o jakich latach emisji na TVP1 mówisz, bo od początku czyli kiedy była pierwszy raz emitowana tj. na początku lat '90 to była pod tytułem "Brygada RR". Tytuł "Chip i Dale" jest dla mnie trochę mylący bo kojarzy mi się bardziej z krótkometrażówkami.

Dude_

Mylisz się. W pierwszych latach emisji plansza tytułowa była czytana jako "Chip i Dale" albo nie była czytana wcale. Ale zgadzam się, że tytuł powinien brzmieć "Brygada RR" żeby odseparować go od krótkich metraży.

linijek

To ty się mylisz. Chip i Dale to bajki z Kaczorem Donaldem.
Ta bajka od początku nosiła tytuł "Brygada RR". Mówię właśnie o roku 91, gdy po raz pierwszy była nadawana.

lia_13

Wystarczy? Bo nie chce mi się pozostałych wersji przerabiać. https://files.fm/u/x2wpn79y#/view/rr+intro+pl.wmv;play

ocenił(a) serial na 10
lia_13

https://staratelewizja.fandom.com/pl/wiki/13_stycznia_1991
Możliwe że jak emisja została po jakimś czasie przeniesiona z Niedzielnej wieczorynki na sobotnie pasmo Disney'a to tam zawsze lektor zapowiadał co dzisiaj będzie emitowane w cyklu i tam mówił Brygada RR. Przynajmniej ja pamiętam obie nazwy :D

dj_carlos

chip i dale bylo tytulem swietnej gry na swietna platforme NES czyli pegasus hehe. o tyle awekwatniejszy jest tytul brygada rr, ze w serialu sa jeszcze muszka, slicznotka i serosz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones