PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849886}

Capitani

6,1 3 748
ocen
6,1 10 1 3748
Capitani
powrót do forum serialu Capitani

Szału nie ma, pośladów nie urywa. Miałam wrażenie, że oglądam mieszankę pierwszego sezonu polskiego "Belfra" z francuskim "Lasem". Wtórny, bez polotu, bez klimatu. Główni bohaterowie również nijacy, nie da się z nimi sympatyzować, widz nikomu nie kibicuje. Wszystko gdzieś już było; okej, żeby to jeszcze było jakoś ciekawie, oryginalnie przedstawione, ale nie, wszystko na siłę, takie odgrzewane po raz setny kotlety. I ten język, ni to niemiecki, ni francuski. ;)
Nie no, można obejrzeć jako zapchajdziurę na dwa, trzy wieczory, nic więcej. Powstało wiele lepszych produkcji o podobnej tematyce, więc niestety, ale przy nich "Capitani" to trochę strata czasu.

almost_happy

To samo pomyślałam o tym języku :) A co do podobnych produkcji- podasz jakieś tytuły? :)

ocenił(a) serial na 6
Anna_Myslinska

Jeśli szukasz zagadkowych, niezbyt długich seriali z różnych stron świata, polecam:
Zaginiona Disparue 2015;
Dom w górach Le chalet 2018;
Ogród z brązu El Jardín de Bronce 2017;
Smak stokrotek O sabor das margaridas 2018;
Dobrego dnia, Verônico Bom Dia, Verônica2020;
Nieświadomi Bez vědomí 2019 oraz polski
Rojst:)

Chile

Rojst mi nie podszedł, Smak stokrotek mi się podobał a resztę chętnie zobaczę. Dziękuję :)

Anna_Myslinska

Pierwsze co mi teraz przychodzi to "Broadchurch", "The Killing'", a z takich które obejrzałam niedawno to "Las" lub "W pułapce" (zwłaszcza pierwszy sezon, bo drugi trochę przynudza) :)

almost_happy

Widziałam wszystko oprócz "W pułapce". Broadchurch świetny :)

Anna_Myslinska

O, to koniecznie obczaj :) Jest małe miasteczko, jest zbrodnia, akcja trzyma w napięciu, no i do tego ten surowy, islandzki klimat - jak dla mnie rewelacja :)

almost_happy

Dzięki za polecenia! <3

almost_happy

Dokładnie te same tytuły mi przyszły do głowy - "Capitani" to mix "Belfra" i "Lasu". Ale nie wiem, czy od Lasu dużo słabszy. Podobał mi się, choć bez fajerwerków.

almost_happy

Nie zgadzam się z bezwzględną krytyką. Ja byłem zachwycony uniwersalnością niechęci "prostego ludu" do wykształconych "miastowych". Ciekawe było pokazanie wad i błędów, głównego bohatera. Na dobrą sprawę to "pomagierka" w tym seialu była najważniejsza. Może aktorzy nie zagrali porywająco ale cała historia ciekawa i trzymała się kupy, czego nie można powiedzieć o większości polskich seriali.

almost_happy

Zgadzam się. Bardzo słaby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones