8,0 7 625
ocen
8,0 10 7625
10 373
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":3}
{"type":"film","id":110868,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Carniv%C3%A0le-2003-110868/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Carnivàle
 • dostrzegam dużo podobieństw, rożnice może tylko czysto fizyczne, jakie jest wasze zdanie?
  ps. swoją drogą, gdzie jest ten kto przyjdzie nam na ratunek?????

 • MonaLisa_Smile ocenił(a) ten serial na: 9

  Analog ;)

  mam nadzieje ze jak zajdzie taka potrzeba to znajdzie sie pewnie jakis donnie darko

 • Swiszczacy_x ocenił(a) ten serial na: 9

  Analog Postać brata Justina jest zainspirowana sylwetką autentycznego księdza z USA, który nazywał się Charles Coughlin. Podobieństwo z ojcem Rydzykiem ewidentne. Ojciec Coughlin miał swoją stację radiową (takie Radio Maryja) słuchaną przez 30 milionów słuchaczy, gazetę (taki Nasz Dziennik), ostro atakował Roosevelta i żydów z Wall Street, toteż oskarżano go o antysemityzm. W Polsce pionierem tego typu działalności (twórcze wykorzystanie mass mediów do ewangelizacji i akcji społeczno - politycznej) był Maksymilian Kolbe, na którego powołuje się ojciec Rydzyk. Kolbe nadal jest znany tylko z tego, że zginął w Oświęcimiu, natomiast o jego pionierskiej roli w wykorzystaniu radia i prasy jakoś cicho.

 • Swiszczacy_x Niezupełnie - przed Kolbem, znanymi katolickimi publicystami na tematy społeczno-polityczne byli m.in. ks. Ignacy Charszewski, ks. Jan Władziński, ks. Kazimierz Lutosławski, ks. Stanisław Trzeciak i ks. Marceli Nowakowski. Wszyscy oni byli związani z endecją i mieli mocno antyżydowskie nastawienie.
  A Charles Coughlin tym się różnił od Rydzyka, że nie miał poparcia ani czołowych amerykańskich polityków, ani hierarchii. I w 1942 władze USA nakazały mu zaprzestać nadawania z powodu sprzyjania przez niego faszystom. W tym samym roku to samo nakazała mu katolicka hierarchia. Więc Coughlin nie był tak wpływowy i nie stał ponad prawem.

 • thesecondnetoknow ocenił(a) ten serial na: 10

  Analog Różnica jest taka, że jednego uwielbiam, a drugiego nienawidzę ;)

 • geddes ocenił(a) ten serial na: 9

  Analog chodzi ci o troskę o biednych i 'wykluczonych'?

 • Ralph_S_ ocenił(a) ten serial na: 8

  Analog he ciekawe, to samo mi przyszło na mysl w trakcie oglądania ! Polski Rydzyk to awatar jak malowany ;)

 • Analog A kysz, pójdziesz stąd ty maro nieczysta. Tak obrażać dobrego człowieka Ojca Tadeusza.