PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=488486}

Castle

7,6 26 921
ocen
7,6 10 1 26921
5,0 2
oceny krytyków
Castle
powrót do forum serialu Castle

Finał Castle.

ocenił(a) serial na 9

Nikt jeszcze nie poruszył tematu zakończenia serialu, a chciałabym poznać Wasze opinie na ten temat.
Jak dla mnie cały ósmy sezon był mocno średni... Widać było, że autorom kończą się pomysły, cały wątek LokSatu był moim zdaniem bardzo naciągany, nie wzbudził we mnie jakichś ogromnych emocji i bardzo szybko domyśliłam się, kto stoi za całą intrygą, więc zabrakło mi tego elementu zaskoczenia, który zawsze (a raczej always) się w takich sytuacjach w Castle przewijał.
Co do zakończenia, krótko mówiąc - słabe! Nawet nie wyobrażałam sobie, że można w taki banalny sposób zakończyć tak dobrą moim zdaniem historię. Zastanawiam się - czy nie lepiej by było, aby napisy końcowe wyskoczyły zaraz po scenie, w której postrzeleni Rick i Kate leżą na podłodze? Czy nie pozostawiłoby to godnego Castle dreszczyku emocji i pola do popisu dla wyobraźni widza? Poza tym... czuję ogromny niedosyt. Castle i Beckett, biegające dzieci, wszyscy są szczęśliwi, ale nie wiemy oprócz tego nic. Co z resztą? Gdzie Espo, Ryan? Gdzie Lanie, Martha, Alexis? Spodziewałam się, że skoro zakończenie ma być takie a nie inne to ukaże więcej na temat również tych postaci.
Szczerze mówiąc, myślę, że taki koniec był nieunikniony po tym, jak fani zaprotestowali przeciwko powstaniu 9 sezonu. Miałby on być bez udziału Stany i Tamali, ponieważ ABC zakończyło z nimi współpracę i nie przedłużyło kontraktu. Ale Castle bez Beckett i Lanie? Nie miałoby to sensu. Więc sezon nie powstanie. Ten finał jest chyba takim 'macie, co chcieliście, a że jest słabe to już nie nasz problem' ze strony producentów. To mnie boli, bo to mój ulubiony serial i zwyczajnie się zawiodłam.
A Wy co myślicie o tym finale?

ocenił(a) serial na 9
Bellaatriks

http://www.filmweb.pl/serial/Castle-2009-488486/discussion/Jedno+z+najgorszych+z ako%C5%84cze%C5%84+w+historii+seriali.,2780870

ocenił(a) serial na 9
Alee

nie wiem jakim cudem tego nie zauważyłam! No nic, posta zostawię... ale poczytam komentarze z tej dyskusji ;) Dzięki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones