PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647835}
8,0 13 820
ocen
8,0 10 1 13820
Chicago Fire
powrót do forum serialu Chicago Fire

Totalne dno!

ocenił(a) serial na 2

Biorąc pod uwagę poziom wiedzy z zakresu wytycznych AHA, i postępowania z poszkodowanymi to ten serial to totalne dno, widziałem już nie jeden amerykański serial o strażakach i paramedykach no ale ten jest najgorszy pod względem realizmu postępowania, same głupoty.

ocenił(a) serial na 9
f84

a ja nie jestem fachowcem w tych dziedzinach a serial podoba mi sie zajebiscie, bo ma swietny klimat. Dobry scenariusz. A te twoje wytyczne mozna sobie w dupe wsadzic.

elwis87

Serial jest świetny i wzruszający.

ocenił(a) serial na 8
elwis87

popieram :)

elwis87

Twoje też.

ocenił(a) serial na 2
elwis87

Skoro nie jesteś fachowcem to się nie wypowiadaj tylko sieć cicho, jak masz coś do powiedzenia to tylko na temat, trochę szacunku, mniej cwaniakowania.

f84

Fachowiec co pisze "sieć" ! zamiast siedź ... dżizus.

ocenił(a) serial na 2
tomucho77

Cały swój czas spędzasz dogryzając wszystkim? Naprawdę sprawia ci to przyjemność?

f84

Ja tylko próbuję wydusić z ciebie więcej argumentów.

ocenił(a) serial na 2
tomucho77

Oceniałem tylko realizm, nie brałem po uwagę fabuły, aktorów itp. dlatego serial może być świetny i mi to nie przeszkadza.

elwis87

na razie obejrzałem tylko dwa odcinki, więc mam raczej małe prawo do oceniania tego serialu, ale jak do tej pory to zastanawiam się elwis87, w którym miejscu ten serial ma "Dobry scenariusz". Nie sugerujcie się na razie zbytnio tym co mówię, bo dopiero zaczynam

krzysio93

Nie zapominaj o tym że elwis87 mógł obejrzeć ten serial już wcześniej na jakimś zagranicznym kanale.

f84

Również zauważam rozliczne błędy w pracy paramedyków i taktyce działań straży, ale nie przeszkadza mi to specjalnie w oglądaniu. Serial po prostu jest dobry i nadrabia te małe braki :)

El_Secatore

ja oglądnęłam już wszystkie dotąd nakręcone odcinki na kinomaniaku. Rewelacja wciągnęłam sie na maksa. Pierwszy może nie jest rewelacyjny w porównaniu do innych,ale nie zniechęcać się . Oglądnijcie resztę a nie pożałujecie!! Fabuła dopiero się rozkręca:)

f84

Masz więcej argumentów czy tylko z nudów ujadasz w necie ?

ocenił(a) serial na 2
tomucho77

To jest moja opinia, uważam tak bo mogę, jeśli jesteś rozgarnięty to to uszanujesz, mi Wasze opinie nie przeszkadzają.

ocenił(a) serial na 7
f84

No tak ale jakbyś napisał "serial mnie nie przekonuje, nie zadbali o szczegóły" itd to pewnie nikt się by nie przyczepił. A Ty od razu walisz z grubej rury, że totalne dno. Czyli krytykujesz wszystko nie tylko sprawy czysto techniczne dla pracujących w straży. Nie dziw się więc, że inni naskakują na ciebie...

Poza tym weź poprawkę, że to film fabularny a nie instruktażowy. To tyle z mojej strony...Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 5
f84

Przecież to nie jest serial dokumentalny, wiec ja go osobiście z przymrożeniem oka oglądam. A ma coś w sobie co sprawia, że ogląda m się go rewelacyjnie.

ocenił(a) serial na 9
f84

Wydaje mi się, że niektóre błędy są niestety nieuniknione i fachowców zawsze pewne rzeczy będą razić. Lekarze też zbytnio nie mogli zdzierżyć niektórych rzeczy podczas oglądania Dr House'a. A to jak wykonywany był tam np. masaż serca widzi każdy laik. Sprawą wiadomą jest, że nie można wykonywać masażu serca na osobie zdrowej, więc...Ale nie taki był temat :P Wydaje mi się, że mimo wszystko w tych serialach zwraca się bardziej uwagę na fabułę, ponieważ to nie są seriale dokumentalne, lecz fabularyzowane.
Serial przypadł mi do gustu, ogląda się go świetnie, trzyma w napięciu, dużo się dzieje. POLECAM!

patrice93

zgadzam się i też mi się podoba :D ci strażacy...

patrice93

zgadzam się, fajny serial, który się dobrze ogląda. niestety, fachowcy zawsze znajdą błędy, tego się nie uniknie.
ach, ci strażacy...:) czekam na kolejny odcinek

ocenił(a) serial na 8
patrice93

zgadzam się ;) pojawił się nowy serial w tv, obejrzałam online z ciekawości, bo interesuje mnie ta tematyka (właściwie ratownictwo chemiczne) i ani się obejrzałam, a przeleciał mi cały sezon 1, a drugi łyknęłam w jedno popołudnie.
ja wiem, że można się do niego przyczepić, że procedury nie takie itp.. ale na to naprawdę można przymknąć oko, bo znowu nie są jakoś oczywiste ;) jakieś konsultacje tam widać są robione, żeby taki przeciętny człowiek bez pojęcia o ratownictwie nie wyłączył po kilku minutach.
ratownicy profesjonaliści to pracują w zawodzie, a nie grają w filmach.
i również polecam!!

p.s. bardzo podoba mi się jak pokazywane są emocje, kiedy uratuje się jakiegoś człowieka. ta radość, ta lekkość, że się udało..

ocenił(a) serial na 8
f84

Jeśli się na tym, znasz to pewnie wiesz, co mówisz.
Jednak, jak już zauważali przedmówcy, nie jest to dokument tylko serial fabularny. W tego typu produkcjach zawsze jakieś niedociągnięcia - mniejsze lub większe - będą. Czy to przeszkadza w oglądaniu tego serialu, np. wieczorkiem, dla relaksu? Mnie nie. Jeśli tobie tak, to rozwiązanie tego problemu jest proste: Nie oglądaj.

ocenił(a) serial na 10
f84

Jak inni przedmówcy pisali. Jak sie znasz to pewnie ze widać. Sam sie znam na tym i widzę błędy popełniane ale nie zwracam na to uwagi, bo zupełnie na co innego patrze. Na to co sie dzieje i jaka jest fabuła a według mnie i dla mnie jest wciągająca.
Zresztą film został też nagrany po to, oczywiście w moim odczuciu by odbiorcy ukazać "jeden dzień z życia strażaka: by pokazać nam że ta praca do najłatwiejszych nie należy jak co niektórzy myślą. Pokazują jak ta praca jest wymagająca i ze czasami od jednego kroku strażaka zależy życie jego jak i jego kolegów czy ofiary.
Ja od siebie oczywiście polecam obejrzeć.

ocenił(a) serial na 10
f84

Myślę że masz jakieś powiązania ze strażą i nie podoba ci się ten serial, spoko, ja też jestem strażakiem i troszkę w tym siedzę, ale nie oglądam tego serialu jak na dokument ale na serial fabularny, gdyby każdy film miałby być całkowicie "realistyczny" to mało kto by je oglądał :)
Równie dobrze możemy zacząć krytykować na przykład jakiś film z serii "X-men", bo przecież co to ma wspólnego z rzeczywistością? ;) chyba wszyscy mnie rozumieją :) pzdr dla kinomaniaków :)

użytkownik usunięty
f84

Nie wiem nie oceniam ale szczerze To radzę nie oglądać polskiej prodkucji "Strażacy " ,gdyż tam to gorzej niż Dno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones