PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800447}
7,2 49 883
oceny
7,2 10 1 49883
6,4 11
ocen krytyków
Chilling Adventures of Sabrina
powrót do forum serialu Chilling Adventures of Sabrina

drugi sezon...o jeju.

ocenił(a) serial na 8

Na razie jestem na początku.Ogólnie dalej fajne.Ale czemu serial w drugim sezonie, poszedł w dyskryminację kobiet,jakie to są biedne itp itd:/ A już chęć dostania się do męskiej drużyny dziewczyny,która jest niziutka ..dla mnie to jest absurd .

ocenił(a) serial na 8
toyminator

A nie..jednak jeszcze gorzej . Dopiero teraz ogarnąłem ,że to chłopak,nieidentyfikujące się ani chłopakiem, ani laską. Nie wierzę w to co powiem..gdzie te czasy, gdy byli tylko Geje ,Bi i Lesbijki ;D

ocenił(a) serial na 8
toyminator

No dobra...kolejna zmiana;D Całkiem o czymś zapomniałem.O ile w prawdziwym świecie tego aktora nie rozumiem, i mu podobnych. To w sumie w filmie ma to uzasadnienie fabularne .Ojciec który chciał mieć córkę, i tak pół życia się theo zachowywał . Ale jest chłopakiem . Ale nie zmienię jednego, że ten wątek jest jakby na siłę i pusty, żeby coś pokazać.Jakąś tolerancję czy co.

toyminator

Zgadzam się w 100 procentach z ostatnim zdaniem :)

ocenił(a) serial na 9
toyminator

Drugi sezon według mnie trzyma poziom i to bardzo :) Jedynie wątek Theo jest mega irytujący i wciśnięty na sile ale ogólnie czekam już na kolejne sezony! Podobno 3 ma być jeszcze w tym roku !?

użytkownik usunięty
toyminator

Ja zacząłem ten drugi sezon i zastanawiam się czy nie lepiej odpuścić ten serial.
To co irytowało mnie w pierwszej części, tutaj powraca ze zdwojoną siłą. Główna bohaterka irytuje, otoczenie wokół niej jest mocno przerysowane przez co trudno traktować ich poważnie. Na dodatek robienie z tego - mam wrażenie - drugiego Riverdale - gdzie wpychane są na siłe ciągle nowe romanse. No i bardzo nachalna poprawność polityczna. Fajnie, że występują wątki i bohaterowie nieheteroseksualni - ale przedstawienie ich jest bardzo stereotypowe i mam już wrażenie, że wymuszone.
Na plus zdecydowanie estetyka świata przedstawionego. Wszystko wygląda jak trzeba i tworzy pewien klimat. Niestety, rzeczywistość pokazuje, że jest to tylko otoczka horroru i okultyzmu, pod którą wszystko jest bardzo bezpieczne i przewidywalne. Produkcja raczej dla dzieci, niż teen-adult.

ocenił(a) serial na 6
toyminator

Mnie bardziej razi to w jak zły i słaby sposób jest to przedstawione, jeśli biorą na tapetę takie wątki jak feminizm to niech przynajmniej umieją to w dobry sposób przedstawić. Bohater chce być w drużynie koszykarskiej mimo że delikatnie mówiąc nie nadaje się do niej, nie chcą go w drużynie więc zaczynają się oburzać że "SEKSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIZM"......SERIO? Już pominę fakt że później dostaje się oszukując. Jak nie potrafią pewnych wątków przedstawić to niech po prostu sobie je darują, ja wiem że chcą na siłę wcisnąć takie coś żeby ich serialik był "TAKI POPRAWNY I TAKI TOLERANCYJNY" ale w taki sposób jedynie pokazują negatywny pogląd na takie sytuacje i tematy bo przedstawiają je w odrealniony i głupi sposób.

ocenił(a) serial na 10
toyminator

Nie wiem czy obejrzałeś już całą drugą część ale ten feminizm nie jest na siłę bo przeciwstawia się tradycjonalistycznemu i mizoginistycznemu Blackwoodowi i jego wizji Kościoła Nocy. W dodatku, serial o czarownicach, aż się prosi o by był w takim feministycznym stylu. Wątek Theo był okej, ale się zgodzę ze z drużyną koszykarską i było po prostu głupie

ocenił(a) serial na 8
toyminator

A w dodatku serial sam sobie pokazuje, że jakby nie czary to ta dziewczynka w kosza mogłaby pograć najwyżej z dziećmi na placu zabaw, a nie w męskiej licealnej drużynie.

ocenił(a) serial na 6
toyminator

Również mnie to odrzuciło. Zakładając że urodziłaby się jako chłopak ale niski i mało zwinny czy skoczny to możnaby uznać że przy przyjmowaniu do drużyny koszykarskiej dyskryminuje się osoby które nie potrafią grać w kosza(skandal!). Mam wrażenie że w tym odcinku wręcz ośmieszono specjalnie ideę walki o równouprawnienie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones