PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104639}

Chojrak - tchórzliwy pies

Courage the Cowardly Dog
7,4 26 173
oceny
7,4 10 1 26173
6,9 9
ocen krytyków
Chojrak tchórzliwy pies
powrót do forum serialu Chojrak - tchórzliwy pies

1. Twoja ulubiona postać z Chojraka?
2. Ulubiony złoczyńca?
3. Jaki moment z tego serialu był dla ciebie najstraszniejszy?
4. Najbardziej znienawidzony charakter?
5. Ulubiony odcinek?

Moje odpowiedzi:
1. Po prostu Chojrak : ) Jest uroczy, śmieszny, zrobi wszystko żeby obronić Muriel, i jeszcze nie zwariował z powodu tylu potworów ; )
2. Fryzjer Fred
3. Król Ramzes i ,,oddajcie kamień''.
4. Było wiele super odcinków, ale jak na razie w szczególności uwielbiam : Noc w motelu Katza, Fryzjer Fred, Klątwa Ramzesa, Każdy chce być reżyserem, Wielki Fusilli, Sen piaskowego dziadka, Wypadki chodzą po prusakach, Twórcy ostatnich gwiazd, Papierowi farmerzy, Smaki smoka, Zemsta bibliotekarki.

Odpowiadajcie : )

I mam tylko pytanie do tych którzy znają wszystkie odcinki na pamięć- w którym epizodzie pojawia się taka duża, biało-czarna głowa księżyca? Bo już nie pamiętam.

ocenił(a) serial na 10
natka17_1998

Pomyliłam pytania, moja 4 odpowiedź to 5 pytanie, a moja odpowiedź na 4 to Di Lung.

ocenił(a) serial na 8
natka17_1998

Wydaje mi się, że odcinek z głową to "The House Of Discontent".

ocenił(a) serial na 10
Leran

Obejrzałam go niedawno, ale dzięki za odpowiedź : )

ocenił(a) serial na 8
natka17_1998

1. Eustachy Motyka i Rumpelstiltskin.
2. Le Quack.
3. ogólnie rzecz biorąc bajka jest groteskowa i przez to przerażająca. może siostry kocanki, wszywające Muriel do koca?
4. -
5. "Sen piaskowego dziadka" , "Każdy chce być reżyserem" , "Wielki Fusilli" , "Wypadki chodzą po prusakach" , "Papierowi farmerzy" , "Smaki smoka" (jejku, masz świetny gust >D). "Klub Kocanek" , "Rumpelstiltskin" , "Robot Randy" , "Babcia w potrawce" , "Noc kretołaka" , "Potwór w materacu" , "Królowa Czarnej Kałuży" , "Rodzinny interes" , "Totalnie morowa Mega Muriel" , "Auto kaput, telefon, tak?" , "Transplantacja" , "Duch pewnej wdowy" , "Święto plonów" , "Wieża doktora Zarosta" , "Płytowy interes" , "Galopujące Walkirie" , "Zgniłek Zaśmiecacz" , "Uczta króla żab" , "Parada oszustów" , "Dziadek do orzechów" , "Balon Le Quacka" , "Polowanie na farmera" , "

to był Duch Pełnego Księżyca. ;) a odcinek nazywał się "Święto plonów". ;) (The house of discontent)

ocenił(a) serial na 10
ejehasherejeh

Dziękuję za głosowanie : )
Moment wszywania Muriel do koca był rzeczywiście przerażający. Masz rację, serial ma po porostu taki charakter. Jest inny, ale to mi się w nim bardzo podoba : ) Działa na psychikę.
Bardzo dziękuję, ty również masz dobry gust : ] Wymienione przez ciebie odcinki są bardzo dobre, mi trudno było wybrać ulubione ; ) Ta kreskówka chyba nie ma słabych chwil.

Właśnie natknęłam się na ten odcinek, ale i tak dzięki za pomoc : ) Po obejrzeniu go stwierdziłam tak ogólnie - jak ja mogłam jako dziecko oglądać Chojraka bez większej paniki? ;) Chociaż bałam się strasznie chodzącego telewizora z odcinka Totalnie morowa mega Muriel,bo wieczorem bałam się przechodzić koło swojego ; )

ocenił(a) serial na 8
natka17_1998

przyjemność po mojej stronie, fajna ankieta. ;)
ja zaczęłam oglądać Chojraka jako dużo dziecko, więc nie panikowałam, co nie zmienia faktu, że rozumiem panikujących. ^.^ haha, to był chodzący komputer Chojraka; często pojawia się w odcinkach. kiedy Chojrak nie wie co zrobić, prosi o radę komputer, który - owszem, udziela porad - ale również krytykuje psa. >D

ocenił(a) serial na 10
ejehasherejeh

Bardzo ci dziękuję : )
Mimo że nie jestem już dzieckiem, nadal panikuję przy niektórych odcinkach ; ) A Komputerowi wydaje się że jest najmądrzejszy ;D

ocenił(a) serial na 8
natka17_1998

tak. jest bezczelny i myśli, że zjadł wszystkie rozumy - dlatego tak go lubię. <3

ocenił(a) serial na 10
ejehasherejeh

Podoba mi się że w polskiej wersji przetłumaczają zdania na ekranie komputera, dzieciaki się połapią : ) Komputer jest dosyć ciekawą postacią wbrew pozorom.

ocenił(a) serial na 8
natka17_1998

on jest niepowtarzalny. <3

ocenił(a) serial na 10
ejehasherejeh

Też prawda : )

ocenił(a) serial na 10
natka17_1998

1. Chojrak i Eustachy.
2. Freaky Fred i Pan Wredny.
3. Zdecysowanie zakonczenie "Wiekiego Fusillego", opetanie Eustachego, sceny z Eustachym i ze szczurem w odcinku pilotazowym...
4.Chyba Boski Gasior.
6.Pilot.

ocenił(a) serial na 10
Sherlock91

Zakończenie Wielkiego Fusillego jest rewelacyjne, daje do myślenia : )
Dziękuję za głosowanie : )

natka17_1998

Poje*bało cie z tą ankietą.

ocenił(a) serial na 10
Sokratesxxx

Dlaczego? Nie można już zadawać paru pytań co do serialu? Jeśli ci ona nie odpowiada, to trudno. Przecież masz prawo. Tylko mnie nie obrażaj to będzie ok.

ocenił(a) serial na 10
natka17_1998

1.Banan-paser
2.Katz
3.Przejazd przez Gerbils World i nawiązania do Egzorcysty w Potwór w materacu
4.Le Quack

ocenił(a) serial na 10
katedra

Ciekawe propozycje, dziękuję za udział : )

natka17_1998

1. Chojrak, szczur doktora Zarosta, Carmen
2. Szopy (Terroryści z natury), Velvet Vic, Złodziej Bazyli
3. Klub Kocanek, święto plonów!
4. lekarze z odcinka o dzieciństwie Chojraka
5. Galopujące Walkirie, Spotkanie ze sztuką i wiele innych ;)

ocenił(a) serial na 10
martiness_

Święto plonów było genialne :D
Ogólnie to ja nie lubię horrorów, ale kreskówki-horrory są świetne : )

ocenił(a) serial na 9
natka17_1998

1. Chojrak - często jeśli polubię głównego bohatera to polubię cały serial. Twórcom chojraka się udało - bo jak tu nie lubić różowego psa ;)
2. Katz - po prostu świetna postać, zwłaszcza gdy się pojawia, a w tle leci ten kawałek https://www.youtube.com/watch?v=vA5JqE1P8nI Katz wystąpił w pięciu odcinkach więc można powiedzieć, że to nemesis Chojraka.
3. "Wandale z wiatraka" chyba najmroczniejszy klimat ze wszystkich odcinków, a jak zaczęli odcinać głowy.... zgroza. O dziwo Ramzesa się nie bałem.
4. -----
5. Jest ich zbyt wiele, ale na wyróżnienie zasługuje "Zemsta" pamiętam jak lata temu się jarałem widząc tylu "starych znajomych" w jednym odcinku.

ocenił(a) serial na 10
UNCLE_filmweb

Nie można nie lubić Chojraka ;D
Tak, ta melodyjka jest genialna. Parę odcinków podobno dostało PG 12, a w tym odcinek Noc w Motelu Katza.
Z tymi głowami było strasznie. Ale Ramzesa chyba bardziej się bałam, może dlatego że go lepiej zapamiętałam.

użytkownik usunięty
natka17_1998

to jest beat nie melodyjka

ocenił(a) serial na 10

No ale wiadomo o co chodzi ;D Ale dzięki za poprawienie.

użytkownik usunięty
UNCLE_filmweb

to nie jest dokładnie ta sama muzyczna

ocenił(a) serial na 9

Racja, zwykle na ten beat są nałożone jeszcze jakieś pojedyncze dźwięki. Grunt, że wszyscy wiemy co miałem na myśli :)
BTW - Gratuluję słuchu i spostrzegawczości.

użytkownik usunięty
UNCLE_filmweb

no i właśnie ten dźwięk a dokładnie niskiej tonacji lead robi bardzo dużo bo dla mnie od razu lepiej brzmi i chciałbym znaleźć w tej wersji kawałek i po prostu wsłuchuję się w każdy dźwięk w muzyce co niestety czyni mnie dość wybrednym i ciężko mi coś nowego znaleźć dla siebie ;/

natka17_1998

1.Muriel
2.Fryzjer Fred
3.Errol Van Volkheim zmartwychwstaje
4.---
5. Fryzjer Fred

ocenił(a) serial na 10
13Gniewny

Tak, to wyjście za grobów było genialne i przerażające ! Moja mama stwierdziła od razu że to na pewno nie jest bajka dla dzieci XD
Też lubię Freda ^^

ocenił(a) serial na 10
natka17_1998

1.chojrak i Eustachy
2.Kretołak,Ramzes, Fussilli,Velvet Vic, kapitan ze strasznej rzeki, le quack i ten gość od czarów
3.Nocleg w motelu Katza( czytaj kaca )
4.Katz( czytaj kac) i Fagas fred
5.noc kretołaka, wandale z wiatraka, potwór ze strasznej rzeki, klątwa ramzesa
Chyba tyle:)

ocenił(a) serial na 10
Faraon_filmaniak

Fajne propozycje : )

ocenił(a) serial na 10
natka17_1998

A i jeszcze przyznaję,że drugim momentem strasznym było pojawienie się w ostatnim odcinku tego niebieskiego dziwaka,o co tu chodziło?

ocenił(a) serial na 8
natka17_1998

1. Eustachy
2.Złodziej Bazyli
3.Pojawienie się ducha księżyca
4.Wszystkich lubie
5.Wszyściutkie.

ocenił(a) serial na 10
natka17_1998

1. Chojrak i Komputer. Ich wymiana zdań zawsze mnie rozwalała xD
2. KAczorek <3
3. Momenty, gdy zbliżał się Kretołak
4. Le quack
5. Odcinek w którym chojrak dostaje czapkę od Eustachego i odcinek z garbatym dzwonnikiem ( nie pamiętam nazw :<)

ocenił(a) serial na 10
natka17_1998

1. Postać - trywialnie, Chojrak. Zwyczajna, pozbawiona szczególnych talentów ale za to wierna psina, która próbuje zachować normalność i ocalić swoją panią w świecie pełnym potworów i zwyroli.

2. Ulubiony złoczyńca - u, dużo tego, ale daję Katza. Nie jest najbardziej zabawny ani straszny, ale to chyba najlepszy w historii animowany psychopata i sadysta, który napawa się cierpieniem innych.

3. Najstraszniejszy moment - cały odcinek "Maska", zwłaszcza początek. Jeden z najtrudniejszych odcinków do zdobycia w wersji polskiej. Aż dziw, że taki scenariusz zrealizowano w kreskówce - kotka, której przyjaciółkę porwał i przetrzymuje psi gangster (starszy widz od razu ogarnie, że chodzi o wykorzystywanie i handel ludźmi), a ona teraz mści się na wszystkich psach. Przy tym te wszystkie Ramzesy to pół biedy.

4. Znienawidzony charakter - weterynarz z przedostatniego odcinka, który pozbawił Chojraka rodziców, jego samego jako szczenię wyrzucił na śmietnik a na koniec chciał dobrać się do Eustachego i Muriel, żeby pozbawić go wszystkiego.

5. Ulubiony odcinek - bardzo trudno wybrać, ale "Twórcy Ostatnich Gwiazd" chyba będą faworytem. Genialna muzyka a fabuła taka, że opowiadana brzmi prymitywnie, ale jak się ogląda to ciężko znaleźć twardziela - rodzice-kosmiczne kałamarnice oddają życie za swoje dzieci, które potem dostają się w ręce wojskowych naukowców, a Chojrak i Muriel ryzykują więzieniem, żeby je uratować.

Ogólnie Chojrak zrył mi beret, jak pewnie każdemu kto oglądał to mając jakieś 7 lat, ale zdecydowanie było warto. Obok tej bajki nie dało się przejść obojętnie.

ocenił(a) serial na 10
Hutnik_HKS

Też byłam mała, gdy oglądałam ten serial. Może miałam nawet mniej niż 7 lat ;) Straszył, ale był bardzo wciągający, czasem z przesłaniem i czasem wzruszał (tak jak wspomniałeś - ,,Twórcy ostatnich gwiazd", świetny odcinek).
To jedna z najbardziej oryginalnych i świetnie zrobionych kreskówek jakie kiedykolwiek widziałam. Brakuje mi starego Cartoon Network :(

ocenił(a) serial na 10
natka17_1998

1. Ulubiona postać - Chojrak i Komputer
2. Ulubiony złoczyńca - Katz i Fryzjer Fred
3. Najstraszniejszy moment - Przybycie Ducha Pełnego Księżyca oraz "Oddajcie kamień" (Ramzes)
4. Znienawidzony charakter - Weterynarz z odcinka Szczenięce lata
5. Ulubiony odcinek - Fryzjer Fred i Zemsta

ocenił(a) serial na 9
natka17_1998

1. Ulubiona postać - oryginalna nie będę, bo Chojrak xD Taki pies to skarb ^^

2. Ulubiony złoczyńca - Fryzjer Fred, chociaż on nie jest tak całkiem złoczyńcą z własnego rozmysłu tylko nie umie się powstrzymać i ma problemy sam z sobą, ale jest jednak taki naughty xD zaraz po nim to Katz za charyzmę i klasę, podobał się mi też Wielki Fusilli (też miał swój styl) i lis Cajun (taka mniej mroczna wersja Katza xD)

3. Najstraszniejszy moment - jak byłam dzieckiem to bałam się odcinka, w którym Chojrak pojechał z Eustachym do baru, gdzie kucharz Świnia robił podejrzane potrawy. Również moment, gdy Katz przekręcał sobie tak dziwnie głowę była o dziwo dla mnie straszna. Jak pierwszy raz oglądałam to za młodu to myślałam, że zdejmie tę głowę sobie xD

4. Znienawidzony charakter - nikt specjalnie nie podpadł mi, ale Weterynarz był okropny.

5. Ulubiony odcinek - Fryzjer Fred, Motel Katza, Wielki Fusilli.

ocenił(a) serial na 10
natka17_1998

1. Twoja ulubiona postać z Chojraka?
bardzo ciężkie pytanie:) Chciałoby się napisac oczywiście Chojrak - przecudowny, przekochany, dobrotliwy,słodki, uczynny, śmieszny przyjacielski pies. Ale tak na prawdę pozostałych również nie można pominąć. Eustachy jest podły, ale i zabawny a jego charakter to tak na prawdę najpodlejsze cechy każdego z nas...ludzi. To jest bardzo groteskowa postać. Można rzec wynik niekochającej go matki, dokuczającego brata, ciągłego przyrównywania go do ojca na zasadzie "nigdy nie będziesz jak on" oraz...telewizji:) Muriel wzorowa pani domu, żona oraz pani...psa:) Zawsze optymistyczna, zawsze uśmiechnięte, zawsze pełna dobrych manier. Wybieram Chojraka:)

2. Ulubiony złoczyńca?

Le Quack:) Pazerny na forse kaczor, śmiesznie gadający z francuskim akcentem. Przy psycholu Katzu do dobry duszek:)

3. Jaki moment z tego serialu był dla ciebie najstraszniejszy?

Piszę głównie z perspektywy dawnych lat:
Pojawienie się Ducha Wdowy,ożycie warzyw w ogrodzie Motyków, Ramzes, skatowanie Chojraka przez Maske , wypływająca z wanny królowa Czarnej Kałuży, Wandale z wiatraka pojawiający sie nagle, gdy tylko wiatrak nawalił...aż do tej pory mam gęsią skórkę, przemienianie w kukły przez Fusillego, burza w "Totalnie Morowa Mega Muriel" , Mondo okazujący się potworem, siostry Kocanki,

4. Najbardziej znienawidzony charakter?

Di Lung - noż irytujący kretyn.

5. Ulubiony odcinek?

oooo...ranyyy:)

na pewno najbardziej mnie rozczula "Twórcy Ostatnich Gwiazd" - łzy lecą do oczu,poezja a tak to:

Noc W Motelu Katz'a

Cień

Dr.Le Quack specjalista od amnezji

Gorąca Głowa

Fryzjer Fred

Potwór w materacu

Eksperymentator amator

telewizja z nikąd

auto kaput...

duch pewnej wdowy

spotkanie ze sztuka

namiot zagłady

wandale z wiatraka

klub kocanek

maska

zemsta

chodzący ideał

ocenił(a) serial na 10
Mareve

Miło, że ktoś jeszcze odpowiada na tą ankietę ^^
Bardzo ciekawe propozycje, też bałam się tych najstraszniejszych momentów. Pamiętam że przeraził mnie Komputer, który w jednym odcinku wyrwał się z kabli i potwornie rechotał. Wieczorem bałam się przejść obok naszego komputera w domu ;)
,,Twórcy ostatnich gwiazd" to jeden z dowodów na to, że ten serial to jednak arcydzieło. To nie tylko genialny horror, bo posiada wzruszające momenty, a odcinki takie jak np. Maska to świetnie skonstruowana i dojrzała fabuła.
Brakuje mi takich oryginalnych kreskówek z dobrym klimatem.

ocenił(a) serial na 9
natka17_1998

1.Eustachy
2.Katz
3. noc w motelu katza - momenty z pająkami, golenie Chojraka przez Freda, dziewczynka ze skrzypcami
4.nie mam
5.Noc w motelu Katza
tak się boję odcinka "Noc w motelu Katza" ponieważ pierwszy raz oglądałem go jak miałem 4 lata, byłem sam w pokoju, i było zgaszone światlo a na dworze ciemno, potem miałem koszmary

ocenił(a) serial na 10
piotrekpiterpiterowski

Chyba sporo dzieciaków miało potem koszmary z jakimś strasznym momentem z Chojraka. Ja też oglądałam ten serial gdy byłam mała (zwłaszcza że CN był jedynym kanałem z kreskówkami jaki mieliśmy), bałam się, ale ciągnął mnie jak magnes ;) Nawet moja mama przyznaje, że to naprawdę oryginalna i ciekawa produkcja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones