PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=406378}

Chuck

7,7 23 084
oceny
7,7 10 1 23084
5,7 3
oceny krytyków
Chuck
powrót do forum serialu Chuck

Dwa ostatnie sezony Chucka to zbrodnia popełniona na tym genialnym serialu. Zmienili się
scenarzyści i od razu widać drastyczną różnicę.

Do serialu zawitał kiepski, wymuszony humor, zupełny brak pomysłu na fabułę (a zapowiadało
się znakomicie po końcówce 3 sezonu), schematyzm i wtórność, mnóstwo odcinków-
wypełniaczy, które zupełnie nie porywały i nic nie wnosiły (dawniej większość odcinków coś
wnosiła, jeśli nie do fabuły, to do rozwoju postaci i ich wzajemnych relacji), nieciekawych
przeciwników, a przede wszystkim zupełne schrzanienie postaci, przedtem bardzo
konsekwentnie przez 3 sezony prowadzonych. O ile przedtem widać było, że twórcy od początku
mają na nie pomysł, że bohaterowie rozwijają się w konkretnym kierunku, to od sezonu 4tego
wszystko runęło jak domek z kart. To co oni zrobili z nimi, nie chce mi się nawet przypominać.
Oni wszyscy zostali zupełnie oderwani od tego, jakimi ich zdążyliśmy poznać przez resztę show.

Można jeszcze długo wymieniać jak bardzo serial obniżył loty, jak wymuszony się stał. Widać, że
nowi scenarzyści przede wszystkim nie mieli pomysłów na to, jak kontynuować całą historię, ani nie
wyczuli klimatu, nie zrozumieli tego jak zarysowano postacie i mnóstwa innych większych i
mniejszych rzeczy, które stworzyli ich poprzednicy. Chuck przestaje być tym serialem którym był
przez 3 znakomite sezony, a stał się nagle takim banałem, taką kupą ciągniętą na siłę, aż do
fatalnego finału całej historii. Strasznie to boli, biorąc pod uwagę jak bardzo czekałem na każdy
nowy odcinek. Niestety, przeważnie byłem śmiertelnie rozczarowany.

Najlepiej udać, że Chuck zakończył się na doskonałym 3cim sezonie. Do tego momentu, jest to
mój ulubiony serial, wtedy to był jeszcze Chuck jakiego znałem i kochałem. Szkoda, że nie
poznaliśmy tej historii do końca w takiej formie, jaką powinna była przybrać

ocenił(a) serial na 7
ocenił(a) serial na 8
Globus34

Jak dla mnie to na 4 sezonie powinien być koniec. Bez zbędnego mieszania. Chuck ratuje Sarę, biorą ślub, mają pieniądze, żyją długo i szczęśliwie.
Większość by była zadowolona, bo z tego co widzę to narzekają, że powinien być happy end, a nie takie otwarte zakończenie.

eath09

Też tak uważam, do trzeciego sezonu serial był fantastyczny, czwarty troszkę obniżył loty, ale nie było źle. Twórcy nie potrzebnie przekombinowali, 5 sezon był już na siłę. Jak na komedię, to powinno się zakończyć pozytywnie, a tak czuję trochę niesmak. Mogli chociaż uratować końcówkę pokazując, że jednak odzyskała pamięć i żyli długo i szczęśliwie.

Globus34

Dokładnie tak. Właśnie odświeżam sobie ten serial po latach, widać bardzo wyraźnie że od 4'go sezonu serial stracił strasznie wiele. Ogromna niedbałość o detale, postać Ellie zaczęła zachowywać się strasznie samolubnie - pod płaszczykiem miłości do brata (really? bezradna dziewczynka "chroni" agenta CIA z "komputerem" w głowie?) i nagle fajna siostra stała się bardzo irytująca. Buy More bywało bardziej bezpieczne gdy nie było własnością CIA, obecnie to jest strasznie irytujące jak łatwo ciemne typy przejmują bazę - vide Volkoff przejmuje sterowanie bazą w minutę, mają przedrzeć się przez metrową ścianę w godzinę, a CIA nic o tym nie wie. Rozumiem że to serial dla funu, ale kurcze.. jednak przez 3 sezony dawali rade doskonale. Jedyne plusy to rozwój postaci Casey'a i Morgana.

ocenił(a) serial na 6
liveq

Po pierwsze nie wiem jak wskoczyć na to forum, ale temat i treść podobna do moich odczuć. Od I sezonu genialna komedia sensacyjna :) Tak około 3/4 sezon chała :( naciągane, a bohaterzy to idioci do tego tak jakoś zapomnieli co robili i mówili wcześniej :( W jakim celu agentka jest tak nierealnie ubrana? Zwłaszcza buty - te platformy?!
Ostatni odcinek rehabilituje poprzednie głównie komediowo:) poza obuwiem agentki SARY :(
Piszę dopiero teraz, bo nie znoszę seriali i tego oczekiwania na... kichę :( Obecnie czekam na przynajmniej dwa odcinki lecących seriali i dopiero wtedy oglądam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones