PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812539}

Chyłka

7,4 31 387
ocen
7,4 10 1 31387
5,0 4
oceny krytyków
Chyłka
powrót do forum serialu Chyłka

Może mi to umknęło albo nie pamiętam z książki. Jak to jest, że w 5. odcinku zapadł już wyrok, mimo że nie znaleziono ciała? Bylo to jakiś wyjaśnione?

XL90

Czy w serialu wyjaśnione? No tak, przecież jest pokazana sprawa sądowa. Wyrok za nieumyślne spowodowanie śmierci. Ciała nie musi być.
No i jest jeszcze apelacja.

alex515

No tak tak, chodziło mi o to, czy w książce były jeszcze jakieś przesłanki, które mogły powodować że jest wyrok. Zawsze mi się wydawało, że nie można oskarżyć o zabójstwo, skoro nie wiadomo czy osoba faktycznie nie żyje, ale może się myliłem.

XL90

Książki niestety nie czytałem, może ktoś się wypowie w tym temacie. Co do realnych przypadków, to pewnie można wyszukać sporo ciekawych spraw. Tutaj w pierwszych zdaniach dziennikarz prawniczy wspomina ogólnie o tym temacie: https://www.rp.pl/artykul/246385-Brak-zwlok-nie-gwarantuje-bezkarnosci-.html

ocenił(a) serial na 7
XL90

W książce wytłumaczone jest to tak, że włamanie zostało wykluczone ze względu na włączony alarm i brak śladów osób trzecich, dlatego musielibyć to rodzice. A zabójstwo hmm tu chyba chodzi o pręt i krew na nim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones