PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10041113}

Ciała

Bodies
6,9 14 520
ocen
6,9 10 1 14520
6,5 6
ocen krytyków
Ciała
powrót do forum serialu Ciała

tylko czy w każdym nowym serialu musi być wątek gejowski? Jakaś moda teraz taka czy co? Punkty za to są dodatkowe? ;) Serial byłby świetny gdyby nie te popisy dwóch panów, a tak jest tylko dobry.

ocenił(a) serial na 7
kamiledi15

W punkt. W rodzinie mamy licealistke. I w jej klasie jest moda wśród dziewczynek na bycie homo, ba i a i jej koleżanki chcą żeby do nich mówić per "on" :). Pół klasy tak ma. Kiedyś były punki, metale, skiny a teraz dzięki internetowi i m. Innym netflixowi jest moda na bycie homo. Powoli zaczynam zmieniać zdanie dot. tzw. ideologii LGBT bo widzę jak to działa...

ocenił(a) serial na 7
kamiledi15

skad takie dane? 99 procent?

ojejujaklubiefilmy

Z obserwacji. Nie obejrzałem oczywiście wszystkich istniejących dzieł Netflixa, ale trochę ich obejrzałem.

kamiledi15

O jeszcze zapomniałam o bracie Iris z żoną i dzieckiem

ocenił(a) serial na 7
kamiledi15

mhm, no to spoko, tylko ze Twoj ogląd nie zgadza sie z liczbami. mozesz oczywiście nadal uważać ze 99 procent czegos to cos tam, tylko to nie jest fakt, a jakies Twoje
odczucie i wyczulenie. moze nie bedziesz czuc sie tak osaczony jesli odpuscisz

kamiledi15

No toś poleciał z tym 99% xD Jedna para homoseksualna, gdzie jeden facet ma żonę i córkę, więc jest taki pół homoseksualny : D Może jest bi. 2 samotne matki (dzieci zrobione tradycyjnie). Morsleyowie, Iris i Defoe, Polly i Harker, Whiteman kręcił z sekretarką, plus całe heteroseksualne pokolenia między Harkerem a Eliasem. Jak już coś piszesz, to rob to z sensem.

lol_ka

Miałem na myśli ogólnie dzieła Netflixa, nie tylko ten serial. W przypadku Harkera trudno mówić o miłości, zrobił to dla własnych celów. Natomiast "całe heteroseksualne pokolenia między Harkerem a Eliasem" - tutaj to Ty poleciałeś/aś grubo, bo równie dobrze można powiedzieć, że wszystkie postacie w serialu miały matki i ojców, wtedy rzeczywiście homoseksualna para będzie stanowić tylko niewielki procent. Niemniej jednak, tak jak wspomniałem, w swoim pierwszym koemntarzu odnosiłem się do wszystkich dzieł Netflixa. Zobacz chociażby ile scen łóżkowych mamy u postaci homo, a ile u hetero. Nawet w tym konkretnym serialu mieliśmy dwie sceny łóżkowe homo, a hetero - zero. Bo to że Harker spłodził syna to wiemy poza kamerą, natomiast seks gejów zawsze musi być dokładnie pokazany.

Magdalena_Katarzyna

Żydzi to ludzie biali.

Balum_balum

a może byś sobie zadał trud, żeby spojrzeć, że serial oparty jest na komiksie, w którym dany bohater również był homoseksualny?

ocenił(a) serial na 7
Darky28

Teraz taka moda. Wszyscy są homoseksualni. ;-)

ocenił(a) serial na 7
Balum_balum

Więc?

Balum_balum

To wątek gejowski ma wpływ na ocenę? W realu też selekconujesz znajomych według orientacji?

ocenił(a) serial na 7
rafal68

Przeczytaj może pow. całą dyskusję. Wtedy nie będziesz takich pytań zadawał.

Balum_balum

Przeczytałem, lecz wciąż nie rozumiem dlaczego tak napisałeś. Skoro masz bardziej liberalne poglądy niż my się wydawało to ciężko ogarnąć powód twojego wpisu

rafal68

Nie sam wątek, tylko zbyt dosłowne sceny, jeżeli niczego nie wnoszą do akcji danego utworu. To mniej więcej tak, jakby ktoś w dowolnej sytuacji towarzyskiej zaczął opowiadać Ci o szczegółach technicznych swojego, nie dotyczącego Ciebie, pożycia.

KtoNikt

Wiele scen hetero sexu też jest zbędna. Nie bądźmy hipokrytami...

rafal68

Pełna racja, w ogóle nie mam na myśli konkretnych preferencji (wcięło mój poprzedni wpis..)

KtoNikt

Ok, więc zamykamy wątek. Dobrego weeekndu

ocenił(a) serial na 6
rafal68

to może wymień jakie to sceny sexu hetero są w tym serialu

fajera

Nie chcesz nie oglądasz. 90% projektantów to geje nie chcesz nie nosisz. Czy mogę to prościej ująć?

ocenił(a) serial na 8
Balum_balum

Ciężko się nie zgodzić, uważam jednak iż tutaj taki wątek wynika z fabuły i ma na nią duży wpływ i znaczenie

Balum_balum

Po pierwsze to jest netflix.. .a po drugie czemu nie? Homoseksualiści są wśród nas... wielu z nas zna takie osoby osobiście, więc dlaczego nie miałoby być ich w filmie/serialu? Ja osobiście znam 3 gejów i jedną lesbijkę, dziewczyna jest ok, dwóch facetów też jest spoko znajomymi, ten 3 to dupek... i jego to w zasadzie tylko znam ale relacji żadnej z nim nie utrzymuję bo nie ma z kim.

Balum_balum

Nudne te już wasz narzekania. Pod każdym jednym serialem to samo. Przywyknijcie w końcu. Ale przyznam, że akturat tutaj miałam wrażenie, że wtrącili to bardzo na siłę i nie podobał mi się sposób w jaki to przedstawili.

ocenił(a) serial na 6
Balum_balum

Ale wiesz, że to nie jest żadne wciskanie na siłę, tylko wątek wyjęty żywcem z komiksu? W każdej z linii czasowych detektyw należy to jakiejś mniejszości - Hillinghead jest gejem, Whiteman jest Żydem, Shahara jest muzułmanką (hinduską?), Iris jest niepełnosprawna. Każde z nich w pewnym sensie odstaje od ogółu, co fajnie pasuje do historii Eliasa, który całe życie cierpi na brak miłości w swoim życiu. Tak jak można się śmiać, że Netflix odwala takie rzeczy, tak tutaj nie wpływali na scenariusz w żaden sposób (przynajmniej w tym aspekcie, bo komiks różni się od serialu pod innymi względami)

ocenił(a) serial na 6
mikmak980

w wątku chodzi przede wszystkim o proporcje między scenami sexu homo i hetero w wg serialu do sexu (nagość, scena w łóżku, przytulanie o podtekście erotycznym) to dochodzi ale tylko między mężczyznami

ocenił(a) serial na 7
Balum_balum

Mam dokładnie takie same odczucia, chociaż ten wątek gejowski jest jakoś wpleciony w fabułę, a nie tak po prostu wrzucony na siłę, to i tak oczy bolą.

ocenił(a) serial na 7
Balum_balum

Wrzuciłeś to żartem, ale serio są za to punkty. Hollywoodzkie i nie tylko studia dostają coś w stylu punktów za wrzucanie do filmów i seriali wątków homoseksualnych oraz obsadzając postaci aktorami o kolorach skóry inny niż biały. Projekty to uwzględniające dostają lepsze budżety, albo w ogóle zielone światło na produkcję. Te bez tego są nierealizowane. Także większość studiów już to wie z góry więc z automatu tworzą te wątki i postaci. Ma to służyć oczywiście szlachetnej walce z brakiem tolerancji i reprezentacji, ale niestety jak to w Hollywood wychodzi to przeważnie tak, że ludzie widzą, że jest to sztuczne i na siłe.

Balum_balum

Są za to dodatkowe punkty, przecież to było już dawno jasno powiedziane, na przykład, zasady przyznawania Oskarów przedstawione w 2020. A taki rozwój wypadków, czyli dążenie zawodowych macherów do zmiany zachowań seksualnych szarych ludzi, przewidziany był przez futurologów już przynajmniej z 50 lat temu. Pierwszy raz spotkałem się z "przepowiednią" o promocji homoseksualizmu w 1990 w komiksie "Wieczna wojna", a sama powieść Haldemana jest z lat siedemdziesiątych. Kolejnym przewidzianym w tej książce etapem, który już częściowo się sprawdza, będzie upodobnienie ludzi do roju owadów, gdzie wszyscy będą mieli podobne pragnienia i poglądy.

Balum_balum

Omg, trzeba być homo wysoko wrażliwym, by skupiać się na wątkach gejowskich i jeszcze o tym pisać posta. Ja zaczęłam oglądać i potraktowałam ten wątek całkowicie normalnie, nie zrobił na mnie wrażenia. To tylko potwierdza, że problem mają ci co mają po prostu problem. Nie dziękuje ;)

Balum_balum

To nie moda, tylko obowiązek. Za Stalina obowiązkowe było wplecenie wątku o trudach życia robotników, teraz obowiązkowy jest wątek LGBT i murzyni.

Balum_balum

Ale Wy wiecie, że to serial na podstawie komiksu, nie? Komiksu, w którym Hillinghead również jest gejem.

ocenił(a) serial na 8
Balum_balum

mnie to tam mało przeszkadzało w sumie, dobrze że szczegołów nie pokazywali dopiero by bylo :D

Balum_balum

A co w tym takiego strasznego? Policjantka muzułmanka też cię drażni? Serial przy okazji pokazuje jak zmieniało się nastawienie ludzi właśnie do homoseksualistów, kobiet wykonujących "męskie" zawody. Geje i lesbijki zawsze byli wśród nas, są i będą, taki jest świat.

ocenił(a) serial na 7
pawel_naskret

A przeczytałeś dyskusję którą komentujesz? Chyba nie.

ocenił(a) serial na 8
Balum_balum

Też nie przepadam za takimi wątkami, ale tu przynajmniej miał sens, był ważną częścią fabuły, związanej z tym gościem z 1890r.

Zazwyczaj te wątki są wpychane na zasadzie "bo tak"

ocenił(a) serial na 7
Coyotman

Zauważyłem może mylnie ake że Netflix się jakby w tym specjalizuje.

ocenił(a) serial na 8
Balum_balum

Nie tylko Netflix. Wszyscy teraz tak robią.

ocenił(a) serial na 6
Coyotman

uuuuu! tak gołe męskie tyłki po czy przed pacianiem w popielnik wg ciebie miały sens?

ocenił(a) serial na 8
Balum_balum

Nosz k….a dokładnie to samo pomyślałem!!!

ocenił(a) serial na 7
robzuch

Hahaha pozdrawiam :)

Balum_balum

To jest na podstawie komiksu, a tam też inspektor z 1890 był gejem. Nie wiem z czym proble?
W tym cała rzecz, mamy czwórkę wyrzutków: geja, żyda, muslimkę i outaiderke-niepełnosprawna.
Nie wiem jak można tego nie zrozumieć oglądając ten serial...

Balum_balum

Tak, są za to dodatkowe punkty. Jeśli film nie spełnia ideologicznych wymagań, nie może zostać nominowany do Oscara.

ocenił(a) serial na 7
Balum_balum

W komiksie na podstawie którego powstał serial Hillinghead jest homoseksualista żyjącym bez rodziny, ale pewnie lepiej zwalać na Netflixa :P Kolejny przykład na ignorancję i głupotę niektórych komentujących w tym wątku :)

Balum_balum

Masz poważny problem gościu

Balum_balum

Równie dobrze można by zgłosić sprzeciw w kwestii jakichkolwiek par heteroseksualnych przedstawionych na ekranie i nazwać to narzucaniem jakiś idei. Nie widzę niczego złego w tym, że Netflix wplata wątek czegoś co jest zupełnie normalne i faktycznie ma miejsce w świecie, i jest całkiem powszechne. I nie zgodzę się, że sceny, które umieszczono w serialu są zbędne oraz że nic nie wnoszą do fabuły. Cały wątek Alfreda Hillinghead, czy byście tego chcieli czy nie, porusza kwestie homoseksualizmu i tego w jaki sposób był odbierany w tamtych czasach, i nie jest to nic złego. Fajnie, że serial porusza również inne kwestie oprócz samej zbrodni. I to właśnie jakakolwiek śmieszna debata dotycząca tego czy ten wątek był czy nie był potrzebny jest właśnie zbędny, bo równie dobrze mogłabym podważyć konieczność każdego innego wątku. Niektórzy są po prostu niesamowicie ograniczeni i nie potrafią zaakceptować czegoś czego nie rozumieją, i zrozumieć nie chcą przez zakorzenioną w nich nienawiść.

ocenił(a) serial na 7
Balum_balum

https://rozrywka.spidersweb.pl/oscary-akademia-filmowa-roznorodnosc-lgbt-mniejsz osci-parytety-nowe-kryteria :)

ocenił(a) serial na 7
Balum_balum

W Polsce dalej jak w lesie geja zobaczyli w filmie i się zesrali wszyscy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones