PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10041113}

Ciała

Bodies
6,9 14 469
ocen
6,9 10 1 14469
6,5 6
ocen krytyków
Ciała
powrót do forum serialu Ciała

Film się nie trzyma kupy. Skoro ten właściwy Elias to ten 2023, to jeśli może się przenieść w czasie dopiero w 2051, a w 1890 nie ma wehikułu czasu, to jakim cudem Elias jest w stanie zostać komandorem? Przecież w 2023 jest przestraszonym, poszukiwanym przez policję przestępcą. Nie ma ani środków, ani osobowości, by stać się komandorem. Musi czekać by cofnąć się w czasie i stworzyć całą pętlę. To jest najpoważniejszy zarzut, mniejszych jest cała masa, jak na przykład to, jakim cudem jeden człowiek był w stanie zapamiętać notowania spółek na przestrzeni kilkudziesięciu lat, dlaczego pętla nie rozkłada się w czasie równomiernie, czemu Poly wychodzi za Harkera, skoro obiektywnie rzecz biorąc jest mało atrakcyjny i dwa razy starszy (bo oddał jej medalion?), czy wysadziłbyś całe miasto w powietrze, bo czułeś się niekochany? Koniec końców pomysł był całkiem ciekawy, ale niestety nie został starannie dopracowany, a to odbiera przyjemność z oglądania. Ponadto subiektywnie uważam, że twórcom nie udało się stworzyć takiego klimatu jak w The Dark.

ocenił(a) serial na 9
Prepudrech

Dla mnie przekaz jest jasny. Całe zło świata pochodzi od niekochanych dzieci . A co do tego dlaczego wyszła za niego za mąż to akurat w tamtych czasach często młode dziewczyny miały starszych mężów. Zwłaszcza jak był kimś miał kasę itd i w sumie dziś jest podobnie Hahaha ;)

Prepudrech

Uwaga spoiler. Myślę, że jest więcej nieścisłości, ale na ogólny odbiór filmu to moim zdaniem nie wpływa. Po ostatnim odcinku jednak mam taką refleksję, że przez zmianę jaka się dokonała ci wszyscy detektywi nagle stali się zwyczajnymi, niczym się nie wyróżniającymi inspektorami swoich epok. To, co sprawiło, że stali się wyjątkowi-sprawa z ciałem- przestało istnieć. Czy było warto zmienić świat?

ocenił(a) serial na 8
patty2_p

Uwaga spoiler: odnośnie ostatniego odcinka, niech mi ktoś wyjaśnić bo nie rozumiem, jak to się stało, że Iris była w tej taksówce? Jeśli wszystko się zmieniło to jak to jest, że ona jest w 2023 roku?

ocenił(a) serial na 4
Anowi_2

No właśnie to jest jedna z tych rzeczy, które według mnie pozostaje bez wyjaśnienia, a do końca logiczna nie jest :(

ocenił(a) serial na 7
Prepudrech

nielogiczności:
- dlaczego tylko Dafoe rozbił się na 3czesci, pozostali nie
- dlaczego Mannix w 1890 postanowił poslubic córke inspektora
- brak wyłumaczenia rozpoczecia petli
- dlaczego 1889?
- ostatnia minuta sugeruje ze Iris tez miała kopie, albo byla z przyszlości?

ocenił(a) serial na 8
Bartek_36

- Może reszta też się rozbiła tylko nie byli pokazywani (nieistotni dla fabuły)
- tutaj nie wiem, może dlatego, że był wyjątkowym dziadem
- może zagadka rozpoczęcia pętli będzie tematem 2 sezonu albo też nie była istotna dla fabuły
- tu wydaje mi się, że chęć pokazania różnych epok, ot tak dla różnorodności
- to typowe otwarte zakończenie , która może sugerować 2gi sezon.

ocenił(a) serial na 7
Gladys

Tak,
2 sezon albo 4 wszystko wytłumaczy :)

ocenił(a) serial na 8
Bartek_36

nie nastawiałabym się na zbytnio na odpowiedzi nawet w 10tym sezonie.

ocenił(a) serial na 7
Gladys

I zapomniałem watek:
- skąd wzięli bombę atomową - jakoś został pominięty
- jak Defoe skonstruował maszynę - bo rozumiem, że to było później niż 2053, wiec musieli ją jakoś z przyszłości przenieść, by wydawało się, że nie miał wiedzy jak ja skonstruować.

ocenił(a) serial na 8
Bartek_36

dlaczego miałoby to być później niż 2053? nie rozumiem co masz na myśli.

Bartek_36

Mannix poślubił Poly, bo z przyszłości wiedział, że ją poślubił a żeby jego ród istniał a on sam się urodził musiał mieć z nią dziecko.
A pętla nie ma początku ani końca.

ocenił(a) serial na 7
siweq

I tu dla mnie pojawia się nie ścisłość. Wiedział, że ją poślubi a nie wiedział tego jak się potoczy jego życie, skoro tak wpłynęły na niego słowa inspektora z 1890r..

ocenił(a) serial na 7
amnezjaaa

Nie wiedział, ze całe życie się oszukiwał i wypierał. Jak wiele ludzi, to akurat psychologicznie mi gra.

ocenił(a) serial na 8
Bartek_36

,, Dafoe rozbił się na 3czesci, pozostali nie" Właśnie wszedłem bo szukam odpowiedzi na tytułową kwestię , której film nie udziela. On się rozbił na 4 albo i więcej osób, była kwestia że 4 dni później też się pokazał :)) Sprawy tatuażu także nie wyjaśniono.

ocenił(a) serial na 7
conneryfan

Symbol tatuażu był widoczny na Tunelu, a sam jego wygląd chyba nie ma znaczenia.

ocenił(a) serial na 8
conneryfan

A po co tłumaczyć sprawy nie związane z fabułą?
Tatuaż wypalała maszyna każdemu ciału organicznemu, napiętnowała ich :)

ocenił(a) serial na 8
Bartek_36

Iris urodziła się prze wybuchem więc istniała w 2023, w 2053 weszła do maszyny i prawdopodobnie też stworzyły się jej 3 kopie 1890 1941 oraz 2023.
Widzieliśmy ją w 1890 w więzieniu oraz w 2023 po zamknięciu pętli. Nie była pokazana w 1941.
Mannix po zamknięciu pętli zniknął tak samo jak Shahara ze ścieżki
którą wytworzył Elaias. Tak to widzę jasne są nieścisłości ale po pierwsze to tylko serial a po drugie podróże w czasie nie istnieją, koniec serialu jest interpretacją twórców kropka.
Ktoś kto ocenił serial poniżej 5 albo tego nie rozumie albo po prostu nie oglądał uważnie.
Całość zrobiona bardzo dobrze z wiadomymi jak na te czasy wstawkami homo co mi się osobiście nie podoba ale nie będę z tego powodu obniżał wartości oceny dobrze zrealizowanego produktu.

ocenił(a) serial na 7
safek23

hahaha bardzo mnie rozbawiło wytłumaczenie serialu "po pierwsze to tylko serial a po drugie podróże w czasie nie istnieją" :D
i wszystko jasne! :D

safek23

Mnie osobiście nie podobały się wstawki hetero. Nie będę oczywiście umniejszał ze względu na to ocenie. Jakoś to przeżyję ale będzie ciężko

ocenił(a) serial na 6
Bartek_36

1. Zgodnie z regułą symetryczności powinien się rozszczepić nie tylko w przeszłość ale i w przyszłość, tak samo pozostali, którzy się teleportowali, chyba że można to było ustawiać.
2. To akurat było wyjaśnione - ona miała urodzić jego dziadka, a dziadek ojca - bez tego nie miał prawa istnieć.
3. To akurat częsty problem w tego typu filmach, tak jak reszta rzeczy o których piszesz. Nie da się uniknąć takich błędów.

Prepudrech

Moim zdaniem jest to furtka do sezonu 2. Iris zwraca się po imieniu do sierżant sugerując, że ją zna i będzie jakiś kolejny wątek.

Anowi_2

W taksowce siedzi starsza wersja Iris. To jest rok 2053

ocenił(a) serial na 8
zaneta_szyc_1984

Nie. Samochody i budynki sa z 2023.

imejl

Az wlaczylam koncowke jeszcze raz...Masz racje. Iris jadac taxi jest mloda. Chociaz moja pierwsza mysl byla taka, ze skoro do wybuchu jednak nie doszlo to nie bylo potrzeby odbudowy miasta a na przestrzeni 30 lat niewiele sie zmienilo. I nie rozumiem tylko czemu jechala do swojego ojca skoro nie bylo o nim mowy.

zaneta_szyc_1984

Jechała po akcji do ojca, bo miał urodziny i robił przyjęcie, było to przecież pokazane w pierwszym odcinku.

zaneta_szyc_1984

To nie może być 2053 bo Shahara wygląda jak w 2023.

Anowi_2

Ja mimo wszystko myślałem, że Shakira usłyszy w taxi "Jesteś kochana".

piotrekkozik

shakira <3

Anowi_2

Rozszczepiały się osoby z jakiegoś powodu słabsze, które nie miały siły przejść w jednym "jednym kawałku" w kierunku, czyli np. postrzelony naukowiec czy niepełnosprawna dziewczyna. Inna kwestia to to, jak niepełnosprawna policjantka mogła zostać kierowcą taksówki.

ocenił(a) serial na 8
Gosia_Osm

w pewnym momencie serialu mówi, że urodziła się w 2022 czy coś takiego. I , że jej pierwsze wspomnienie to umieranie rodziców (po wybuchu bomby) . Więc skoro scena ma miejsce w 2023 to ona ma tam rok . Stąd musiała to być jej wersja z 2053 w taxi.

ocenił(a) serial na 10
Gosia_Osm

Wreszcie ktoś tu z sensem odpisał...

Anowi_2

Tak jak Dafoe został skopiowany do różnych osi czasowych, tak i kopia Iris znalazła się w 2023. Bardziej mnie zastanawiało to dlaczego wyświetlili ten skrót na budynku "Know You Are Loved", tak jakby ten ruch powstał mimo tego, że Elias nie istniał. Z drugiej strony jeśli Elias nie istniał, to nie było potrzeby wysyłania Iris w przeszłość. Tu może trzeba byłoby rozważyć możliwość istnienia równoległych światów.

Anowi_2

Pewnie dlatego, aby stworzyc drugi sezon, w którym ten wątek będzie pociągnięty.

ocenił(a) serial na 6
Anowi_2

Jedyne wyjaśnienie jest takie, że poznała Dafoe w 2053 i on ją przeniósł do 2023, ale w ramach eksperymentu a nie po to żeby ratować świat. Albo w innym celu, o którym dowiemy się w drugim sezonie.

ocenił(a) serial na 7
tentego

Jest jeszcze kwestia tego, jak mogła w ogóle prowadzić samochód, skoro w 2023 nie istniała technologia pozwalająca jej chodzić, a z metalem w plecach podróżować w czasie nie mogła.

ocenił(a) serial na 6
Sol89

Można prowadzić samochód mając niesprawne nogi, są odpowiednie przeróbki. Tylko musiała mieć w bagażniku wózek, który ktoś musiał by jej pomóc tam wsadzić/wyciągnąć. Pytanie czy zawód taxówkarza w Londynie z taką niepełnosprawnością to dobry pomysł.

Sol89

Nie było wybuchu, więc jest w pełni sprawna - zakładam, że to w jego wyniku nie chodziła

ocenił(a) serial na 7
Joanna_Maria_Nowicka

Właśnie chyba nie, wydaje mi się że to była jakaś choroba genetyczna.

ocenił(a) serial na 8
Sol89

Ale czy kręgosłup nie został uszkodzony w trakcie wybuchu? A skoro go nie było to Maplewood jest zdrowa? Czy coś mi umknęło?

ocenił(a) serial na 7
Demoniczna_Wiedzma

Wydaje mi się, że była mowa o jakiejś chorobie, ale głowy nie dam.

ocenił(a) serial na 7
Anowi_2

jak dla mnie jest to zapowiedź 2 sezonu. Otwarte zakończenie. I pewnie 2 sezon będzie o jej podróżach w czasie. Skończył się serial sceną z 2023 roku, a Iris była tam z 2053 roku. Więc pewnie przeniosła się w czasie, jeszcze raz.

ocenił(a) serial na 9
Anowi_2

Widocznie sama stworzyła wehikuł czasu i coś kombinuje na własną rękę, być może powód do kontynuacji serialu

ocenił(a) serial na 9
Anowi_2

Reżyser czy producent serialu (nie pamiętam który z nich) powiedział, że taki miał być zamiar, żebyśmy nie myśleli, że teraz Iris sobie szczęśliwie żyje w przyszłości, chcieli żebyśmy do końca nie byli pewni jaka będzie teraz przyszłość skoro bomba nie wybuchła, dodatkowo otworzyli sobie furtkę na potencjalną kontynuację

ocenił(a) serial na 8
Anowi_2

Dokładnie tę samą mam wątpliwość - jeśli przenoszenie się w czasie nigdy się nie wydarzyło to Iris nie ma prawa być w 2023 w taksówce. Chyba, że to zapowiedź jakiejś kolejnej pętli czasowej, w którą wpadli bohaterowie.

ocenił(a) serial na 4
patty2_p

A ja uważam, że w tego typu produkcja liczy się dokładność i jakkolwiek podróże w czasie na ten moment są fikcją, to dobrze jest, gdy twórcy dokładają starań, by cała fabuła była jak najbardziej logiczna, tutaj tego jest za dużo i dla mnie to było nieco irytujące.

ocenił(a) serial na 9
Prepudrech

Przecież wszystko jest logiczne, to że ty nie zrozumiałeś to już twój problem

ocenił(a) serial na 6
xo_Dreamer_xo

tu jest masa nielogicznych rzeczy - są logiczne tylko z pozoru, ale to mogą zrozumieć tylko osoby potrafiące myśleć abstrakcyjnie - pewnie powiesz że ty potrafisz, ale mam wątpliwości skoro twierdzisz że tu wszystko się zgadza, a co drugi komentarz jest że się nie zgadza i są podane argumenty.
Jedną z cech takich osób jest umiejętność rozwiązywania złożonych zadań matematycznych w głowie - matematyka jest dla nich zabawą, nie udręką.
To raczej ty nie rozumiesz, skoro nie dostrzegasz błędów.

ocenił(a) serial na 10
Prepudrech

Przecież fabuła jest bardzo dokładna, nie zaniżaj oceny tylko dlatego że nie rozumiesz...

ocenił(a) serial na 4
patty2_p

Rozumiem, że jeśli miałabyś do wyboru uratować kilkaset tysięcy ludzi, a pozostać wyjątkową, to wybrałabyś to drugie? :P :P :P

Prepudrech

Dlatego właśnie podróże w czasie są niemożliwe - generują zbyt wiele paradoksów... ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones