PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783794}

Cormoran Strike

Strike
7,1 4 627
ocen
7,1 10 1 4627
7,0 2
oceny krytyków
Cormoran Strike
powrót do forum serialu Cormoran Strike

Po przeczytaniu książek poszłam za ciosem i obejrzałam serial.
Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio widziałam tak dokładną ekranizację książek.Oczywiście, są pewne zmiany, ale bardziej spowodowane trudnością przeniesienia pewnych rzeczy z papieru na ekran (lub złagodzenia drastyczności/przegadanych wątków) niż próbami "poprawiania" książek. Najwięcej zmian, w stosunku do powieści, było chyba w "Wołaniu kukułki" i "Jedwabniku", ale tego ostatniego ciężej przenieść na ekran ze względu na śledztwo opierające się w sporej części na "powieści w powieści", a i ekranizacja liczyła tylko dwa odcinki.
Inaczej wyobrażałam sobie Cormorana, ale po pierwszych odcinkach przekonałam się do wizji twórców, tym bardziej, że w "Zabójczej bieli" aktor wyraźnie przytył, a i wygląda na bardziej hm, zmęczonego życiem. niż na początku serii. Do gry nie mam zastrzeżeń.Natomiast aktorka grająca Robin to dokładna projekcja mojego wyobrażenia tej postaci podczas czytania książek. :-)
Ciekawe, czy i kiedy nakręcą "Niespokojną krew". Mam nadzieję, że ze względu na fabułę również będą to przynajmniej cztery odcinki (jak "ZB"), choć wątki horoskopowe mogą zupełnie wyrzucić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones