serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Czarna Żmija

The Black Adder
1982 - 1983
35 min.
7,7 12 634
oceny
7,7 10 1 12634
8,0 4
oceny krytyków
Edmund Czarna Żmija jest synem króla Anglii Ryszarda IV. Wraz ze służącymi spiskuje przeciwko ojcu i bratu, aby przejąć tron. więcej mniej
Czarna Żmija zobacz gdzie obejrzeć online

twórcy

gatunek

produkcja

premiera

W historii Anglii powszechnie, a może i nie powszechnie, znany jest okres Wojny Dwóch Róż. Nie wszyscy jednak wiedzą, że podręczniki historii nie podają całej prawdy. Nic nie wspominają o prawdziwym zwycięzcy tej bratobójczej wojny - Ryszardzie IV. Próżno też szukać jakichkolwiek wzmianek o jednym z jego synów, mianowicie EdmundzieW historii Anglii powszechnie, a może i nie powszechnie, znany jest okres Wojny Dwóch Róż. Nie wszyscy jednak wiedzą, że podręczniki historii nie podają całej prawdy. Nic nie wspominają o prawdziwym zwycięzcy tej bratobójczej wojny - Ryszardzie IV. Próżno też szukać jakichkolwiek wzmianek o jednym z jego synów, mianowicie Edmundzie Czarnej Żmii (zwanym też przez ojca "tym drugim"). Edmund, główny bohater tej oraz pozostałych serii, to wielki tchórz i fajtłapa. Pragnie tylko jednego: królewskiej korony. Nie trudno jednak się domyślić, iż nie ma po temu najmniejszych kompetencji. I choć król Ryszard IV jest może szalony, to nie na tyle, aby mianować Edmunda swym dziedzicem. Pozostaje jednak wiele innych sposobów przejęcia władzy. W knowaniach pomagają księciu, dwaj wyjątkowo głupi słudzy: Baldrick oraz Persy. Razem są zdolni zdziałać cuda, ale czy na pewno?

na podstawie
studio
7 Network / BBC Worldwide / British Broadcasting Corporation (BBC)
tytuł oryg.
The Black Adder
inne tytuły
Blackadder
więcej
Film nakręcono w Zamku Alnwick w Anglii (Wielka Brytania).
"Czarna Żmija" jest przydomkiem, który Edmund przybrał w pierwszym odcinku po odrzuceniu Czarnego Warzywa (ang. Black Vegetable). W Blackadder II i następnych tytułowa postać nosi imię Edmund Czarnażmija (ang. Blackadder).
Niewyemitowany odcinek pilotowy serialu "Born to be King" zawiera pewne różnice w stosunku do właściwego serialu. Jako Baldrick wystąpił Philip Fox, który w serialu został zastąpiony przez Toniego Robinsona.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych