film

Czarna Żmija: Tam i z powrotem

Blackadder Back and Forth
1999
33m
7,5 6 724
oceny
7,5 10 1 6724
Rok 2000. W ramach zakładu z przyjaciółmi lord Czarna Żmija i jego służący Baldrick przenoszą się do przeszłości. Gdy wracają, zauważają, że zmienili bieg historii. więcej mniej
Czarna Żmija: Tam i z powrotem zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Nowy rok 2000, Lord Czarna Żmija, chce zrobić swoim przyjaciołom żart, udając, że przenosi się w przeszłość. Oczywiście jego służący Baldrick wszystko psuje, budując działający wehikuł czasu na podstawie rysunków Leonarda da Vinci. Obaj skaczą kilka razy w czasie, zmieniając historię. Kiedy po powrocie okazuje się, że Shakespeare jestNowy rok 2000, Lord Czarna Żmija, chce zrobić swoim przyjaciołom żart, udając, że przenosi się w przeszłość. Oczywiście jego służący Baldrick wszystko psuje, budując działający wehikuł czasu na podstawie rysunków Leonarda da Vinci. Obaj skaczą kilka razy w czasie, zmieniając historię. Kiedy po powrocie okazuje się, że Shakespeare jest wynalazcą długopisu, a w Anglii używa się języka francuskiego, wracają, żeby wszystko naprawić. Potem tylko jeszcze jedna wycieczka i Anglia ma nowego króla i premiera.

studio
New Millennium Experience Company / Tiger Aspect Productions (współudział)
tytuł oryg.
Blackadder Back and Forth
inne tytuły
Time for Blackadder (tytuł roboczy) Wielka Brytania
więcej
Film kręcono w studio Shepperton Studios w Shepperton (hrabstwo Surrey) i Barnet (hrabstwo Hertfordshire) w Anglii (Wielka Brytania).
Kiedy Blackadder wpada na Shakespeare'a po swojej wizycie u Elżbiety I, podnosi kopię Makbeta, który jednak został napisany za czasów Jamesa I.
Kiedy Blackadder wychodzi z maszyny czasu w epoce elżbietańskiej, w suterenie widać elektryczne światła ścienne, co jest niemożliwe za czasów Elżbiety I.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czy odcinki specjalne Czarnej Żmii zostały wydane na DVD w polskiej wersji i czy ktoś wie, gdzie można je znaleźć? Z góry dziękuję.

Właśnie obejrzałem ten odcinek specjalny i muszę przyznać,że czegoś mi brakowało w nim.Z trzecią i czwartą serią serialu nawet nie porównuję
bo nie ma sensu.Tamte części są wspaniałe,w tej jakby to było robione na siłę.Nawet Opowieść wigilijna i Nonszalanckie lata Czarnej Żmii były o wiele lepsze.Wyszedł z tego po...

więcej

Swietne!

ocenił(a) film na 8

Po prostu świetne! Czad! Genialne ;]

Oglądałem wszystkie "Czarne żmije" - ten film jest doskonałym zwieńczeniem tego cyklu.
Rowan Atkinson, Hugh Laurie oraz Stephen Fry w doskonałej formie, jak zawsze
rewelacyjny Baldrick oraz świetne akcenty w postaci drugoplanowych występów Colina
Firtha oraz nieskażonej jeszcze show biznesem Kate Moss ;) Dla...

gdzie mogę znalesć film tam i z powrotem-? najchetniej z lektorem -chetnie nawet kupie dobrze nagrany