Film

Blackadder Back and Forth

1999 33 min.
7,5 6 596
ocen
7,5 10 6596
3 575
chce zobaczyć
{"id":"4219","linkUrl":"/film/Czarna+%C5%BBmija%3A+Tam+i+z+powrotem-1999-4219","alt":"Czarna Żmija: Tam i z powrotem","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/42/19/4219/6989918.2.jpg"}
Rok 2000. W ramach zakładu z przyjaciółmi lord Czarna Żmija i jego służący Baldrick przenoszą się do przeszłości. Gdy wracają, zauważają, że zmienili bieg historii. Więcej Mniej

Czarna Żmija: Tam i z powrotem zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Film dostał 1 nominację
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Nowy rok 2000, Lord Czarna Żmija, chce zrobić swoim przyjaciołom żart, udając, że przenosi się w przeszłość. Oczywiście jego służący Baldrick wszystko psuje, budując działający wehikuł czasu na podstawie rysunków Leonarda da Vinci. Obaj skaczą kilka razy w czasie, zmieniając historię. Kiedy po powrocie okazuje się, że Shakespeare jestNowy rok 2000, Lord Czarna Żmija, chce zrobić swoim przyjaciołom żart, udając, że przenosi się w przeszłość. Oczywiście jego służący Baldrick wszystko psuje, budując działający wehikuł czasu na podstawie rysunków Leonarda da Vinci. Obaj skaczą kilka razy w czasie, zmieniając historię. Kiedy po powrocie okazuje się, że Shakespeare jest wynalazcą długopisu, a w Anglii używa się języka francuskiego, wracają, żeby wszystko naprawić. Potem tylko jeszcze jedna wycieczka i Anglia ma nowego króla i premiera.

studio
New Millennium Experience Company / Tiger Aspect Productions (współudział)
data produkcji
1999
tytuł oryg.
Blackadder Back and Forth
inne tytuły
Czarna Żmija: Tam i z powrotem Polska
Time for Blackadder (tytuł roboczy) Wielka Brytania
Untitled Blackadder Millennium Project (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Film kręcono w studio Shepperton Studios w Shepperton (hrabstwo Surrey) i Barnet (hrabstwo Hertfordshire) w Anglii (Wielka Brytania).
Kiedy Blackadder wpada na Shakespeare'a po swojej wizycie u Elżbiety I, podnosi kopię Makbeta, który jednak został napisany za czasów Jamesa I.
Kiedy Blackadder wychodzi z maszyny czasu w epoce elżbietańskiej, w suterenie widać elektryczne światła ścienne, co jest niemożliwe za czasów Elżbiety I.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych