Film

Blackadder Back and Forth

1999 33 min.
7,5 6 494
oceny społeczności
7,5 10 1 6494
3 495
chce zobaczyć
Rok 2000. W ramach zakładu z przyjaciółmi lord Czarna Żmija i jego służący Baldrick przenoszą się do przeszłości. Gdy wracają, zauważają, że zmienili bieg historii.

Nowy rok 2000, Lord Czarna Żmija, chce zrobić swoim przyjaciołom żart, udając, że przenosi się w przeszłość. Oczywiście jego służący Baldrick wszystko psuje, budując działający wehikuł czasu na podstawie rysunków Leonarda da Vinci. Obaj skaczą kilka razy w czasie, zmieniając historię. Kiedy po powrocie okazuje się, że Shakespeare jestNowy rok 2000, Lord Czarna Żmija, chce zrobić swoim przyjaciołom żart, udając, że przenosi się w przeszłość. Oczywiście jego służący Baldrick wszystko psuje, budując działający wehikuł czasu na podstawie rysunków Leonarda da Vinci. Obaj skaczą kilka razy w czasie, zmieniając historię. Kiedy po powrocie okazuje się, że Shakespeare jest wynalazcą długopisu, a w Anglii używa się języka francuskiego, wracają, żeby wszystko naprawić. Potem tylko jeszcze jedna wycieczka i Anglia ma nowego króla i premiera.

studio
New Millennium Experience Company / Tiger Aspect Productions (współudział)
inne tytuły
Time for Blackadder (tytuł roboczy) Wielka Brytania
Untitled Blackadder Millennium Project (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Film kręcono w studio Shepperton Studios w Shepperton (hrabstwo Surrey) i Barnet (hrabstwo Hertfordshire) w Anglii (Wielka Brytania).
Kiedy Blackadder wpada na Shakespeare'a po swojej wizycie u Elżbiety I, podnosi kopię Makbeta, który jednak został napisany za czasów Jamesa I.
Kiedy Blackadder wychodzi z maszyny czasu w epoce elżbietańskiej, w suterenie widać elektryczne światła ścienne, co jest niemożliwe za czasów Elżbiety I.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Niestety bez błysku

  roberto97

  Właśnie obejrzałem ten odcinek specjalny i muszę przyznać,że czegoś mi brakowało w nim.Z trzecią i czwartą serią serialu nawet nie porównuję bo nie ma sensu.Tamte części są wspaniałe,w tej jakby to było robione na siłę.Nawet Opowieść wigilijna i Nonszalanckie lata Czarnej Żmii były o wiele ... więcej

 • Czy odcinki specjalne Czarnej Żmii zostały wydane na DVD w polskiej wersji i czy ktoś wie, gdzie można je znaleźć? Z góry dziękuję.

  • Swietne!

   huo_sanchez ocenił(a) film na

   Po prostu świetne! Czad! Genialne ;]

  • Brytyjski humor w pigułce

   Haldir88 ocenił(a) film na

   Oglądałem wszystkie "Czarne żmije" - ten film jest doskonałym zwieńczeniem tego cyklu. Rowan Atkinson, Hugh Laurie oraz Stephen Fry w doskonałej formie, jak zawsze rewelacyjny Baldrick oraz świetne akcenty w postaci drugoplanowych występów Colina Firtha oraz nieskażonej jeszcze show ... więcej

  • 5/10

   pachomir ocenił(a) film na

   Nie oglądałem nigdy innych filmów z serii Blackadder'a. Na "Tam i z powrotem" natknąłem się niechcący. Dosyć ciekawy filmik, fajnie było zobaczyć Laury'ego w filmie innym niż "House MD" :P

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.