PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799827}

Czarnobyl

Chernobyl
8,9 216 098
ocen
8,9 10 1 216098
8,6 38
ocen krytyków
Czarnobyl
powrót do forum serialu Czarnobyl

spoko seral ....ale...

użytkownik usunięty

..... ta niesamowita podnieta skad to sie wzielo ??

Z jakości.

użytkownik usunięty
fenio_px

yhym

Ten serial jest klimatyczny, wstrząsający, wciągający,znakomicie zagrany i nakręcony, ale na pewno nie jest spoko.

użytkownik usunięty
obleh

a co w nim jest takiego wstrzasajacego czego nie ma w innych serialach ?

ocenił(a) serial na 10

Jakich innych serialach? Proszę tylko nie pisz "the walking dead"

skala zagrożenia, skala poświęcenia, skala propagandy, siła komunizmu czego jeszcze niezrozumiałeś?

ocenił(a) serial na 5
Ybor

Ale to wszystko wiadomo bez oglądania.

Ybor

A jaka była skala zagrożenia? :)

baszarteg_filmweb

w skali od 1do 10 to było 10

Ybor

A kto tak ci powiedział ? szwagier ? czy mama ?

baszarteg_filmweb

twoja babci trolu.

Ybor

Moja babcia nie zadawała się z kmiotkami :) przeczytaj uważnie ostatni artykuł w Polityce ( o ile nie zanikła w tobie ta funkcja tj czytania tekstu ze zrozumieniem) i wypowiedz się jeszcze raz . Link podaję poniżej

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1514110,1,zabojczy-mit-czarnobyla .read

baszarteg_filmweb

No tak twoja babcia pasła krowy w tym czasie pewnie nie miała czasu na edukacje. Dzieciaku jakim trzeba być zjebem żeby swoje insynuacje opierać na szmatławcu tygodniku ? Równie dobrze mógłbyś przytoczyć jakieś gówno sensacyjne z gazety NIE Urbana. Jeśli jakiś pajac radiolog mający gówno a nie wiedzę nuklearną bo jest zwykłym radiologiem lekarzem zajmującym się prześwietleniami w szpitalu, głoszący z dupy wyssane tezy o ociepleniu klimatu czy skutkach awarii w Czarnobylu to odnoszę wrażeniem że mam doczynienia z plebsowatym dzieciakiem wierzącym w baby jagi itp. Mało tego ten pajac radiolog nawet raczył napisać dokument pod tytułem Zmiana Klimatu dla i tu uwaga dla Komisji Senackiej Kongresu USA , która nawet nie miała pojecia o takim gościu, swiadczyć to może że ten pajac próbował zaistnieć medialnie okłamując dookoła ludzi o podniosłośći swojej osoby. Ale nie chce mi się pisać juz więcej o tym pajacu. Dzieciaku pojedź sobie na wycieczkę do Czarnobyla połóż sie na noc w te pozostawione rzeczy po strażakach i pogadamy za parę lat o twoich bzdetnych teoriach , jak wtedy odczujesz skutki promieniowania na własnej skurze. A przypomnę , że te rzeczy to kropla w morzu z czym się mierzyli wtedy rocjanie i cały świat.

ocenił(a) serial na 10

To ze akcja serialu wydarzyła się na prawde ale pomijajac to klimat jest oddany na mistrzowskim poziomie a gra aktorska tez jest dobra co daje taki a nie inny wynik..

użytkownik usunięty
Brimstonee

jakby rozmawiali po rosyjsku to owszem klimat mozna by nazywac po mistrzowsku a tak nawet nie wiadomo czy to co pokazuja to prawda bo w koncu to amerykanie wyprodukowali

ocenił(a) serial na 10

No to chyba Amerykanie najprędzej prawdę by pokazali a niżeli ruscy u których się to wydarzyło, jak ten serial ich przecież ośmiesza..

ocenił(a) serial na 10
Brimstonee

To jakiś troll przecież jest. A jaka jest na nich złota zasada? Nie karmić

użytkownik usunięty
JALO_SZKING

sam jestes troll ja po prostu zadalem pytanie i nie orgazmuje na widok kazdego amerykanskiego dzieła jak ty to uskuteczniasz

a na co on jeszcze orgazmuje, na jakie "wszystkie" amerykanskie seriale?

JALO_SZKING

"To jakiś troll przecież jest. A jaka jest na nich złota zasada? Nie karmić" - Czasem warto pokarmić by zobaczyć co z tej gówno konwersacji wyniknie. :)

użytkownik usunięty
Brimstonee

tak tak nieskazitelni amerykanie prawde nam pokażą o wszystkim :)

ocenił(a) serial na 10

A co mają do ukrycia? Póki ich sprawa nie dotyczy to nic nie utajnią poza tym szczegóły już dawno są znane oni to tylko ekranizują. Widze że twoje wypowiedzi są tak idiotyczne że przez niektórych są nawet brane za trolling bo ludzie nie dowierzają ze można takie bzdury gadać :)

użytkownik usunięty
Brimstonee

juz ochłonales?

użytkownik usunięty
Brimstonee

Wiele szczegółów nie jest znanych, nawet znane szczegóły są błędnie przedstawione w serialu, postacie w serialu stale przerysowują zagrożenie, a w pewnych wypadkach osiąga to takie poziomy, że jak ktoś rozumie o czym mowa może traktować to co najwyżej jako skecz kabaretowy.

ocenił(a) serial na 9

W innych serialach nie ma strażaków, których skóra wygląda jak pizza z pieczarkami i podwójną mozarellą.

ocenił(a) serial na 10

Bo gra o tron dała pupy.

ocenił(a) serial na 9
Piekny_umysl

Tyle, że 'GoT' okupowała TOP 100 przez kilka lat. Ciekawe jak długo potrwa passa 'Czarnobyla'. Jak dla mnie 2-3 miesiące. Później 'Got' wróci na swoje miejsce.
No, chyba, że 'De Łiczer' pokaże klasę ;)

ocenił(a) serial na 10
Lukas_Art

miejsce GoTa po 8 sezonie jest na początku drugiej piątki, całe szczęście "Czarnobyl" nadrobił jakość produktów HBO

ocenił(a) serial na 9
billu22

Na Filmwebie 'Gra o Tron' jest na 2 miejscu w kategorii 'NAJPOPULARNIEJSZE'. I tak samo jest na IMDB. 'Czarnobyl' skoczył pod tym kątem o oczko w górę, ale powiadam: to chwilowy trend. Tak samo, jak było z 'Breaking Bad', który teraz na IMDB na miejscu 9, a wyprzedza go coś, co się zowie 'What/If' (dalibóg, nawet nie wiem co to jest ;)

Faktem jest, że 'Gra o Tron' wiele straciła przez ostatni sezon. No cóż.. dobrze, że HBO nadrabia straty takimi produkcjami jak 'Czarnobyl'. I to bardzo dobrze świadczy o HBO. Wiedzą gdzie mogą być straty, ale od razu wyciągają asa z rękawa. Bo po porażce 'Gry o Tron' nagle - i to dosłownie - eksploduje bomba atomowa w postaci 'Czarnobyla' i cały świat nagle ma zajoba na punkcie tego serialu.
I słusznie - bo jest naprawdę dobry.

Nie ma jednak "tego czegoś", co miała - i nadal ma - "Gra o Tron". I powiem jeszcze tak, na koniec: "Gra o Tron" ciągle trwa, Martin nadal pisze, Westeros nie umarło. Książki są czytane, komiksy wydawane, a koszulki nadal się sprzedają.
Zima na razie odpuściła.
Na razie ;)

użytkownik usunięty

Ludzie lubią być straszeni, a jeśli chodzi o energię jądrową wykazują wręcz chorobliwe połącznie fascynacji z dogłębną paranoją. Serial jest świetnie zrealizowany, posiada gęstą, niepokojącą atmosferę, a przy tym - na powierzchownym poziomie - wydaje się skrajnie realistyczny. Idealnie utrafia w to zafiksowanie psychologiczne. Mało kto poświęci czas, żeby się przekonać, jak często w rzeczywistości wpada w tonacje niewiele odbiegające od antyatomowej propagandy.

ocenił(a) serial na 10

ja jestem za budową elektrowni jądrowych a po obejrzeniu serialu nie zmieniłem zdania, nie uważam żeby ten serial miał na celu zniechęcić ludzi do technologii atomu tylko pokazuje jak wielkie problemy potrafi wywołać powszechne zatajenie i propaganda

ocenił(a) serial na 10

Bo ósmy sezon "Gry o Tron" okazał się być TRAGICZNY toteż ludzie odreagowują właśnie swe rozczarowanie. "Czarnobyl" skądinąd jest bardzo dobrze zrealizowanym serialem ze świetną obsadą aktorską i dobrze oddanymi realiami końcowego okresu istnienia Kraju Rad. Może też dochodzić do głosu nostalgia u niektórych (lata 80-te, nawet jeżeli to ZSRR).

użytkownik usunięty
Martin von Carstein

płaczesz bo taka moda na płacz
nie byl rewelacyjny sezon finalowy ale nie byl też tragiczny zwyczajnie skonczyl sie serial nie ma co sie podniecac beda inne podobne no chyba ze zycia nie masz swojego to jak najbardziej przepraszam

użytkownik usunięty

Był totalnie tragiczny. Ty najwidoczniej potrzebujesz specjalnej pomocy żeby pewne rzeczy oceniać, więc polecam, jak znasz jęz. angielski, wejść na yt na kanał użytkownika Mauler, który ci uzmysłowi jakich głupów z widzów robią współcześnie twórcy (właśnie przez takie pobłażanie jakie tu Ty sam wyrażasz).

Znałem mnóstwo osób, które były mniej bystre w takich ocenach, niż ja i kłociły się ze mną sezony przed tym jak same stwierdziły, że zabito im serial. Znam też zatrzęsienie osób, które nie wyczuły ogólnych trendów sprzed ponad dekady (a trendy są takie - idiotm wszystko da się sprzedać), a teraz uważają, że już właściwie nie ma co oglądać. Kiedyś ty sam albo dojrzejesz i będziesz więcej wymagał, albo doczekasz już takiego poziomu głupoty, że stwierdzisz to samo. Lepiej by było gdybyś wcześniej się trochę intelektualnie ogarnął.

Ty nawet nie jesteś świadomy, że doprowadziliście do takiego rozwydrzenia chłopaczków od kina, że oni już są w stanie obecnie atakowac widzów za krytyczny odbiór filmu czy serialu. Z tego na zachodzie się już nawet pisma satyryczne śmieją. W rodzaju: "nie spodziewaliśmy się, że poziom fanów Gry o tron ulegnie takiemu obniżeniu w kolejnych sezonach".

użytkownik usunięty

Co ty mi tu pi.... za glupoty mundrusiu

użytkownik usunięty

Wejdź na kanał i obejrzyj analizę jednego z epizodów ostatniego sezonu. Mogę się założyć, że dopiero wówczas zauważysz jakie masowe głupoty ci umknęły. Hollywood wyhodowało sobie widzów, którzy już nawet kompletnych niedorzeczności nie są w stanie samodzielnie dostrzec.

użytkownik usunięty

Czubie od 30 lat ogladam produkcje hollywod karmia mnie van dammem arnoldem melem gibsonem burcem willisem i roznego rodzaju papka potem jakies star treki star warsy avengersy i roznego rodzaju kupami, Gra o Tron to serial fantazy czego ty sie spodziewales glebokich rozkiminek przez najblizsze 10 lat po zakonczonym serialu ??
ochłon przyglupie i zacznij sie cieszyc obrazem a nie analizowac i rozkladac serial analizowac bo zwyczzajnie zglupiales
jak chcesz obejrzec ambitne kino to odpal se von tiera albo jakiegos lewaka załacz o problemach spolecznych np historia chlopca co sie zakochal w kaszance kolegi ale nie jest akceptowany i przeżywaj

użytkownik usunięty

O, widzę dziecko nie rozumie czegoś takiego jak konwencja i gatunek literacki. Biedne dziecko. Potem dziecku dają film na faktach i że więcej miał faktów, niż Star Trek, dziecko się podnieca, że coś poważnego obejrzało (pewnie pierwszy raz w życiu). Dzieko nie rozumie, że jak na faktach to zupełnie czego innego się od danego dzieła wymaga. Dziecko przerasta, że film relacjonujący historyczną katastrofę przemysłową, który wprowadza kompletne bzdury naukowe, to co innego, niż space opera, która wprowadza komletne bzdury naukowe na zasadzie konwencji. Dziecko nie odróżnia też konwencji od tego, że się własną konwencję łamie i nie ma ogarnięcia pod względem zasad tworzenia narracji i ogólnego rozsądku. Dlatego dziecko nie widzi co się stało w 8 sezonie Gry o tron. Dziecko wymaga specjalnej troski intelektualnej najwidoczniej.

Ale dla osób mających jakieś IQ: https://www.youtube.com/watch?v=GI7zy1PTMp0

użytkownik usunięty

spie..... juz i sie nie mundrzyj

użytkownik usunięty

No co ty nie powiesz drogi muminku. A może jednak sobie postanowie mieć gdzieś kogoś, kto twierdzi że czarne jest białe. I co ty na to, Migotko?

ocenił(a) serial na 10

A moda na głupotę nigdy nie przemija, co widać w powyższym komentarzu.

4.3 na IMDB. Aktorzy, którzy mimo umów już teraz wypowiadają się krytycznie. Harrington, który aż popadł w alkoholizm i idzie na odwyk...
Ósmy sezon (oraz siódmy, pierwotnie stanowiły jedność) były tragiczne. Za dużo skrótów, idiotyzmów, niedomówień, pominiętych wątków. Okropne dialogi, pójście w efekty. Widowisko tworzone przez 9 lat zostało zmarnowane pod sam koniec przez leniwych scenarzystów.
I tyle.

Ale wracając do meritum - jedynie wytłumaczyłem dlaczego "Czarnobyl" odniósł tak olbrzymi sukces. Świetny serial, który dodatkowo trafił w odpowiedni czas. Najwidoczniej HBO oceniło już wcześniej 8 sezon GOTa i postanowiło utrzymać jak największą ilość subskrybentów dzięki tej nowości. Po finałowym sezonie wiele serialów zyskało w oczach widzów.

użytkownik usunięty
Martin von Carstein

Sorry, ale dajesz 10/10 dla serialu, który 1. Jest płytki psychologicznie i intelektualnie (a jest serialem historycznym) 2. Fałszyje historię i naukę. Sam się przyczyniasz zatem do tego, że twórcy coraz bardziej mają widza w dupie. Chociażby z powodu, czasem wręcz komicznych, przerysowań, powinieneś ocenę obniżyć o przynajmniej 2 punkty.

ocenił(a) serial na 10

Sorry, ale spier*alaj. ;) Nie zawracaj mi głowy. Mam prawo do własnej opinii, którą szerzej wyjaśniłem w mych komentarzach dotyczącym trzech epizodów. :) Jestem baaaaardzo zadowolony z poziomu tego serialu, każdy odcinek staram się obejrzeć dwa razy.

użytkownik usunięty
Martin von Carstein

No tak, zadowolony ignorant. Dokładnie w taki target się mierzy obecnie. Gratulacje, machnij sobie jakieś piwo, żeby się utwierdzić na poziomie :)

ocenił(a) serial na 10

Ten ignorant jednak nie prowadzi tutaj krucjaty ani nie usiłuje narzucić innym swej opinii lecz cieszy się z możliwości wymiany wrażeń.

Nie jest apodyktyczną Chromiuk.

Już wytworzyłaś tutaj tyle postów iż każdy zna twoje zdanie i prawdopodobnie ma cię już serdecznie dość. Więc nie męcz ludzi.

użytkownik usunięty
Martin von Carstein

Nie da się narzucić komuś swojej opinii. Poniosły mnie nerwy i tyle. Poziom kina i telewizji spada, wbrew bajdurzeniach o złotej erze, na łeb, a przez takie pobłażliwe podejście jakie tutaj sam reprezentujesz, będzie tylko gorzej. Na czym cierpią ludzie oczekujący czego więcej. To dokładnie tak samo jak np. z rynkiem żywności. Ludzie jedzą syf, bo już nie pamiętają jak porządna żywność powinna smakować. Młode pokolenia nawet nie mają czego pamiętać, bo wychowały się na syfie.

ocenił(a) serial na 10

Zieeeeew

użytkownik usunięty
Martin von Carstein

Na zdrowie. Nie obudź się pewnego dnia z palcem w nocniku, bo takich ziewaczy, którzy teraz płaczą, że nie ma co oglądać, to miałem w swoim najbliższym otoczeniu kilkunastu. Każdy ma po prostu inny poziom tolerancji głupot (co zmienia się też z wiekiem).

ocenił(a) serial na 10

Koleś...

Jesteś chory. Mówię Ci to jako kolejna na tym forum, choć może ja robię to bardziej bezpośrednio.

Przestań narzucać swoje zdanie innym, być irytującym i podważać czyjeś gusta. De gustibus non est disputandum. Idź prowadzić swoją dziecinną krucjatę gdzieś indziej.
Dla wielbicieli kina "wartościowego" i "artystycznego" z pewnością też się znajdą filmy więc ich poszukaj.

użytkownik usunięty
Martin von Carstein

No i widzisz, kolejny raz okazujesz się nieukiem. "De gustibus non est disputandum" oznacza, taki ma historyczny kontekst: nie dyskutuj o gustach, bo kogoś kto gustu nie posiada i tak nie przekonasz, bo nie jest w stanie zdać sobie z tego sprawy :)

Mamy już nawet dowody na trafność tego stwierdzenia, dostarczane np. przez neurologię. Otóż zbadano i wykazano, że większośc osób słuchając muzyki uruchamia wyłącznie ośrodki odpowiedzialne za emocje. Natomiast osóby mające dobry słuch i wyrobione muzycznie (praktyka) uruchamiają ośrodki językowe. Jest oczywiste, że ktoś odbierający muzykę na poziomie językowym nie będzie w stanie przekonać osoby, która odbiera ją na poziomie niewiele różnym od zwierzęcia, że sprawy sie mają tak, a nie inaczej. Ale sprawy się mają tak, a nie inaczej, po prostu, żeby zacytować tu pewien film: drzewo nie pojmuje, że jest drzewem, bo jest drzewem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones