Czerwony orzeł
powrót do forum 4 sezonu

Taaaaaaak!!!! Oto dowód: http://www.telemagazyn.pl/program-
tv/1000000263964,czerwony_orzel,id,t.html

ocenił(a) serial na 10
lexus123

@Monicaveronica z tego co się orientuję w czasie oficjalnego ogłoszenia 5 serii - styczeń - mieli zrobione już 3 odcinki. Jest to bardzo popularny serial w Hiszpanii, coś jak nasze M, jak miłość więc po prostu przykładają się i robią odcinki. Jeden odcinek trwa około 75 minut, a nie. 120 ;)

@Lexus też myślałem, że "COSAC" (pisane z dużych liter w liście na koniu) jest imieniem bohatera. Jednak jak się w odcinku okazało, to po prostu nasi "obywatele" zamieszkujący w tamtych czasach tereny Rzeczpospolitej - Kozacy :-) w sumie dzięki nim możemy żyć gdzie żyjemy, tylko mało kto o nich wie... parokrotnie sami, niczym Spartanie pod Termopilami zostawali w zamkach i bronili ich, bardzo często zwycięsko do ostatniej kropli krwi. Była to zmora dla potopu szwedzkiego i sąsiadów południowo-wschodnich terenów Polski - Państwa Osmańskiego. Jednak Polacy nie umieli wtedy tego docenić i mimo, że Kozacy walczyli dużo taniej niż najemnicy i dużo lepiej, to my ich nie chcieliśmy...
W obecnych czasach nie bez powodu używa się określenia "kozak" o osobie odważnej.

Tak, więc kozak z filmu i jego brat kozak z serialu po prostu nie mieli przedstawionego imienia i nazywano ich po prostu po nazwie grupy etnicznej. Jeśli patrzeć na czas, to film był pół roku przed tym odcinkiem. Może był takim hitem kinowym w Hiszpanii, że postanowili dokończyć ten wątek w serialu. Chyba był hitem nie tylko w Hiszpanii, skoro ten http://www.youtube.com/watch?v=kjyW6nqphgE był wyświetlany w 62 krajach :-] mimo, że z polskimi napisami xD

ocenił(a) serial na 10
KEWALSajot

Tak, tak zgadza się :) Pisząc "Kozak" miałem na myśli cały czas ową grupę etniczną. Nie imię :)

użytkownik usunięty
lexus123

Etnicznie, można sobie odpuścić, pisząc w skrócie
w naszych językach kozak, i tak wiadomo o kogo chodzi.

użytkownik usunięty

A KOZAK, to nie tylko odwaga, ale i zuchwałość, która niestety błądzi ślepo każdemu kto taką profesją się
kieruje, wpada w ślepy zaułek, i ginie.
Aguila to ODWAGA, a wiadomo, jak to działa.

użytkownik usunięty
KEWALSajot

Tak, więc kozak z filmu i jego brat kozak z serialu po prostu nie mieli przedstawionego imienia i nazywano ich po prostu po nazwie grupy etnicznej. Jeśli patrzeć na czas, to film był pół roku przed tym odcinkiem. Może był takim hitem kinowym w Hiszpanii, że postanowili dokończyć ten wątek w serialu. Chyba był hitem nie tylko w Hiszpanii, skoro ten http://www.youtube.com/watch?v=kjyW6nqphgE był wyświetlany w 62 krajach :-] mimo, że z polskimi napisami xD

Dokładnie z tym że był tylko Cossack......i nie robił ważniejszego sensu w filmie poza mordowaniem.
No i jak skończył w Aguila Roja La Pelicula, marnie,
a kto go zabił, jak najbardziej Aguila :)

ocenił(a) serial na 10

"Dokładnie z tym że był tylko Cossack" po hiszpańsku kozak brzmi właśnie w ten sposób ;)
ech... znowu zapomniałem kupić płyt... a już chciałem z nagrywarki zgrać wszystkie odcinki Czerwonego Orła jakie mam nagrane - 2,3,4 sezon...

użytkownik usunięty
KEWALSajot

Faktycznie masz rację z wymową :)

Mi też ciągle się zdarza brak płyt, akurat w tedy gdy muszę coś nagrać, więcej chciałbym, a mało robię :)
ja mam nagrane 4 sezony i film :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones