serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Cztery poziomo

2007
20m
4,5 518
ocen
4,5 10 1 518
Czworo osadzonych zmaga się z więzienną rutyną, znajdując dla siebie niecodzienne zajęcia. więcej mniej
Cztery poziomo zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Sitcom więzienny "Cztery poziomo" Konrada Niewolskiego to arcyzabawna 12-odcinkowa seria pełna abstrakcyjnego humoru. Bohaterami są czterej penitencjariusze zakładu karnego - Skorup (Tomasz Sapryk), Bodzio (Arkadiusz Jakubik), Docent (Jacek Braciak) i Łańcuszek (Robert Wabich). Za kratki trafili przez przypadek i jak wszyscy więźniowie sąSitcom więzienny "Cztery poziomo" Konrada Niewolskiego to arcyzabawna 12-odcinkowa seria pełna abstrakcyjnego humoru. Bohaterami są czterej penitencjariusze zakładu karnego - Skorup (Tomasz Sapryk), Bodzio (Arkadiusz Jakubik), Docent (Jacek Braciak) i Łańcuszek (Robert Wabich). Za kratki trafili przez przypadek i jak wszyscy więźniowie są oczywiście niewinni. Tytuł serii jest bardzo adekwatny do tego, co się dzieje w celi. Główną rozrywką czterech bohaterów jest bowiem rozwiązywanie krzyżówek, najczęściej w poziomie, leżąc na pryczach. Dla zabicia czasu i uprzyjemnienia sobie życia wymyślają sobie coraz to nowe zajęcia. Próbują m.in. urządzić celę zgodnie z zasadami feng shui, tropią kosmitów, którzy mieli porwać ich ulubionego klawisza (Lech Dyblik). Kiedy do więzienia trafia praktykantka kulturalno-oświatowa, natychmiast angażują się w jej pracę tak, że zaczynają czuć się prawdziwymi artystami. Innym razem jeden z nich dziedziczy w spadku 2 miliony złotych. Od tej chwili każdy chce być jego najlepszym przyjacielem i robić z nim interesy, aż do chwili, gdy okazuje się, że te 2 miliony to suma przed denominacją. Skorup, Bodzio, Docent i Łańcuszek wychodzą też na spacerniak, gdzie spotykają się z więźniami z innych cel. Zapominają wówczas o waśniach między sobą i zawsze stają w swojej obronie. Głównymi antagonistami czterech kompanów są: Git (Dariusz Biskupski), Chudy (Mirosław Morański) i Norbercik (Piotr Głuchowski). W więzienne życie wpisane są również widzenia. Każdego z bohaterów, oprócz Docenta, odwiedzają więc kobiety, które - jak mówi Konrad Niewolski - "dodają serialowi dużo kobiecego ciepła. Podczas spotkań z nimi wychodzi na jaw cała prawda o bohaterach. Okazuje się, że twardziele, na których kreują się w celi, zmieniają się nie do poznania. W tych scenach świetnie będzie widać, że kobiety rządzą światem." Nakręcono 12 odcinków serialu. Scenariusz pierwszego napisał KONRAD NIEWOLSKI, a pozostałych Ewa Mleczko - córka znanego rysownika Andrzeja. "Założyliśmy, że każdy odcinek to zamknięta całość, więc nie będzie szans, że widzowie pogubią się w zawiłościach fabuły. Odcinki łączy to, że w każdym z nich pojawiają się dowcipne dialogi krzyżówkowe, co jest absolutną nowością w polskim serialu" - mówi Niewolski.

Zdjęcia do serialu realizowane były w sali prób warszawskiego Teatru Montownia.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

nie mają dziś widocznie poczucia humoru, albo nie rozumieją. Ja przy każdym odcinku jakoś uchacham się do łez. 9/10

nie dość, że zbyt częsty to jeszcze w nieodpowiednich momentach zniechęcił mnie. A szkoda, bo wydaje się, że mogło to być coś fajnego.

W całym internecie

ocenił(a) serial na 7

nie ma informacji kto gra żonę Skorupa. Tajemnica?

re:mini.scencje

ocenił(a) serial na 4

pilot zobaczyłem, resztę pozostawiam w szufladce mej pamięci, tej ładnej, tej z napisem: canal+ polska, nie wstrząsać ni wyciągać, niech pleśnieje i się kurzy..

Cztery poziomo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones