Arkadiusz Jakubik 

Arkadiusz Benedykt Jakubik

8,4
56 738 ocen gry aktorskiej
Arkadiusz Jakubik
Aktor, reżyser i scenarzysta filmowy i teatralny. Urodził się 14 stycznia 1969 roku w Strzelcach Opolskich. Już jako ośmiolatek zagrał w filmie Tadeusza Kijańskiego "Okrągły tydzień". Dwa lata później wystąpił u tego samego reżysera w filmie "...cóżeś ty za pani...". W roku 1992 ukończył PWST we Wrocławiu. Przygodę z teatrem na dobre zaczął od debiutu na deskach Operetki Warszawskiej w 1993 roku. Wcześniej próbował swoich sił w Teatrze Kalambur we Wrocławiu, szybko jednak podjął decyzję o przeprowadzce do Warszawy. W latach 1997-2000 był aktorem warszawskiego Teatru Rampa.

Zagrał w wielu serialach telewizyjnych. Popularność przyniosła mu rola Rysia w sitcomie "13 posterunek 2". Na dużym ekranie pojawiał się często jako odtwórca ról drugoplanowych. Za rolę notariusza w "Weselu" Wojciecha Smarzowskiego otrzymał nominację do nagrody Orzeł. Główną rolę Smarzowski powierzył mu w dramacie "Dom Zły".

Jakubik jest również autorem słuchowisk radiowych, został laureatem głównej nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Słuchowisk Radiowych. Zajmował się także dubbingiem - jego głosem przemawiali bohaterowie popularnych kreskówek.

Żoną aktora jest Agnieszka Matysiak, również aktorka. Mają dwóch synów - Jakuba i Jana.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 stycznia 1969

miejsce urodzenia: Strzelce Opolskie, Polska

wzrost: 178 cm

Orzeł
Zdobył 4 nagrody Orzeł, 5 innych nagród i 19 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Agnieszka Matysiak, 2 synów: Jakub i Jan
W 1992 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie (Polska) z filią we Wrocławiu (Polska).
Jest wokalistą grupy rockowej "Dr Misio".
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2011 r. - "Dyabeu" - Deriglasoff;
- 2012 r. - "Polska jest ważna" - Kazik na Żywo;
- 2017 r. - "Hey Panie!" - Cyrk Deriglasoff.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych