Arkadiusz Jakubik 

Arkadiusz Benedykt Jakubik

8,5
68 165 ocen gry aktorskiej
Arkadiusz Jakubik
Aktor, reżyser i scenarzysta filmowy i teatralny. Urodził się 14 stycznia 1969 roku w Strzelcach Opolskich. Już jako ośmiolatek zagrał w filmie Tadeusza Kijańskiego "Okrągły tydzień". Dwa lata później wystąpił u tego samego reżysera w filmie "...cóżeś ty za pani...". W roku 1992 ukończył PWST we Wrocławiu. Przygodę z teatrem na dobre zaczął od debiutu na deskach Operetki Warszawskiej w 1993 roku. Wcześniej próbował swoich sił w Teatrze Kalambur we Wrocławiu, szybko jednak podjął decyzję o przeprowadzce do Warszawy. W latach 1997-2000 był aktorem warszawskiego Teatru Rampa.

Zagrał w wielu serialach telewizyjnych. Popularność przyniosła mu rola Rysia w sitcomie "13 posterunek 2". Na dużym ekranie pojawiał się często jako odtwórca ról drugoplanowych. Za rolę notariusza w "Weselu" Wojciecha Smarzowskiego otrzymał nominację do nagrody Orzeł. Główną rolę Smarzowski powierzył mu w dramacie "Dom Zły".

Jakubik jest również autorem słuchowisk radiowych, został laureatem głównej nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Słuchowisk Radiowych. Zajmował się także dubbingiem - jego głosem przemawiali bohaterowie popularnych kreskówek.

Żoną aktora jest Agnieszka Matysiak, również aktorka. Mają dwóch synów - Jakuba i Jana.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 stycznia 1969

miejsce urodzenia: Strzelce Opolskie, Polska

wzrost: 178 cm

Orzeł
Zdobył 4 nagrody Orzeł, 5 innych nagród oraz 19 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Agnieszka Matysiak, 2 synów: Jakub i Jan
W 1992 roku ukończył wrocławską filię Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Polska).
Jest wokalistą grupy rockowej "Dr Misio".
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2011 r. - "Dyabeu" - Deriglasoff;
- 2012 r. - "Polska jest ważna" - Kazik na Żywo;
- 2017 r. - "Hey Panie!" - Cyrk Deriglasoff.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

i teraz jest już prawie w każdym filmie. Tylko musi uważać, żeby się nie przejadł widzom, bo u nas w Polsce to tak raz kochają, a za chwilę już nienawidzą...

najbardziej w Weselu podobała mi się jego rola, ale w Dom Zły w zasadzie tak samo ..
kawał dobrego aktora ze świetną dykcją i genialnym głosem (często go słychać w
reklamach tv) - przy tym wydaje się sympatycznym gościem nie przerośniętym telewizyjną
manierą jak 80% polskich "aktorów" tvn czy tym podobnych ......

więcej

Nie doceniany i nie lansowany przez kolorowe gazetki a to znaczy że się nie sprzedał i robi swoje a robi to mega dobrze oceca z filmweb o tym świadczy

Zauważyliście jak ten facet potrafi idealnie odegrać postać ? W Weselu fajtłapowaty chciwy notariusz po prostu czysta rewelacja ale jeszcze lepszy talent pokazał w Dom Zły kiedy odegrał świetnie zootechnika który potrafił kombinować a z drugiej strony załamanego dzięki ułomności systemu człowieka który wiedział że...

Dobry aktor! Właśnie są kręcone sceny do "Wołynia". Warto zauważyć, że gość ma złamaną rękę, prawą i gra :) Prywatnie bardzo spokojny, wydaje się być zamyślony między ujęciami, miły :) Nie taki narwany jak w filmach, których postaci przedstawia :)
Miałam okazję go poznać właśnie podczas tego filmu, gdzie miałam okazję...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones