PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771383}

Dark

8,2 164 664
oceny
8,2 10 1 164664
8,0 23
oceny krytyków
Dark
powrót do forum serialu Dark

MODA SUKCES NA DRAGACH

ocenił(a) serial na 5

-Przychodzę z przyszłości, czeka was zagłada, musisz robić wszystko jak robiłeś.
-Ale o co chodzi? Powiedz mi co mam robić.
-Nic ci nie powiem, niedługo sam się przekonasz co robić.

Serial zakręcony jak baranie rogi, taka moda na sukces po twardych narkotykach. 1 sezon naprawdę mnie wciągnął. 2 wkurzył, bo nic nie zostało wyjaśnione. 3 oglądałem chyba tylko po to żeby serię dokończyć i móc komentować. I zawiodłem się. Ostatni sezon jest już tak zakręcony że co chwila wątki się mieszają ze sobą. Są błędy logiczne, np. młody Jonas ginie a stary dalej sobie hasa ze starą Martą, a jak wiadomo Jonas był tego w jednym wymiarze więc jego zabicie powinno skutkować śmiercią starego. Ale takich kwiatków jest więcej. Najśmieszniejsze chyba z wszystkich 3 sezonów, jest akcja jak w finale 2 sezonu na terenie elektrowni otwierają skażone beczki :) - Proszę pana, tego nie mozna otwierać, to może być niebezpieczne (pewnie że jest kurna niebezpieczne otwierać beczki z logo "uwaga radioaktywne") -Pier.ol się, otwierać i to szybko - no ok spoko już otwieramy. A pod koniec 3 serii jak któryś z bohaterów powiedział że wszystko naprawi, tylko musi się przenieść to prawię nie spadłem z fotela. Samo zakończenie banalne, i równie dobrze mogło być pod koniec 2 serii. Ale i tak wiele wątków zostaje nie wyjaśnionych. Jedyne co na plus to na pewno muzyka i kilmat, akcji praktycznie brak.

Maat_maat

To co wymieniasz akurat błędami nie jest. Jonas ginie w tamtym wymiarze bo w nim jest anomalią, a w swoim świecie nie może zginąć bo zawsze coś lub ktoś go uratuje bo jest już stworzona linia starszego Jonasa. W innym wymiarze może zginąć bo tam nigdy nie istniał. Otwarcie beczek jest konieczne bo materiał w nich jest potrzebny do podróżowania w czasie, poza tym to było pewnie zaplanowane przez sektę skoro dyrektor był szantażowany tajemnicami ze swojej młodości, więc nie miał wyboru wykonał polecenie tych co go szantażowali bo Adam chciał żeby doszło do Apokalipsy w dwóch światach.
Zgadzam się że z tego zrobiono Mode na sukces bo nagle każdy okazywał się rodziną kogoś itd ale z drugiej strony Adam mógł to wszystko zaplanować być może nie opanował wszystkiego a część rzeczy spartaczyli jego ludzie. Serial nużący i wcale nie jest zagmatwany ani skomplikowany ale lepiej się o nim rozmawia niż ogląda.

ocenił(a) serial na 5
mariouszek

Ja dale uwazam za bledy logic ne powyzsze kwestie. A jak chcieli cos osiagnac to czemu sie nie cofneli i nie powiedzieli samemu sobie co ma zrobic? Tylko teksty typu nie moge ci powiedziec niedlugo sie dowiesz. I przez takie akcje wlasnie buduja napiecie, ktore jest juz bardziej komiczne jak slyszysz podobny tekst 50 raz

Maat_maat

Musieli tak robić żeby bohater zrozumiał że to co zrobi w przyszłości nie jest wbrew jego woli i musi sam do tego dojsc dlaczego w przyszłości postąpi tak czy inaczej, żeby to wykonał, albo raczej żeby mu się wydawało, że to jest jego decyzja żeby nie wiedział że jest sterowany. Celowo nie mówią im wszystkiego żeby wypełniono cykl w taki sposób jak to zaplanował Adam bo on wszystkim steruje. To jest typowy przykład jak działa propaganda. Gdy człowiek dowie się że za chwilę podrapie się w ucho to zrobi wszystko by to się nie stało, ale nagle siądzie na nim mucha i automatycznie ją odgoni, bo dowiedział się że podrapie się po uchu ale nie dlaczego go zaswedzi bo nic mu nie powiedziano o owadzie ( to jest to dowiesz się później).

ocenił(a) serial na 8
Maat_maat

Dla mnie też durne było jak na polecenie policjanta rozwiercili beton nad reaktorem. Ogólnie mało jest wpadek w porównaniu do innych seriali, ale mogli to ciut sensowniej zrobić zwłaszcza, że wszystko jest tutaj dopracowane. Jestem dopiero przed 5 odcinkiem ostatniego sezonu, ale jeszcze jedno co mi się nasuwa to, że Martha zabrała Jonasa do swojego świata i starszy Jonas tego nie pamięta - zrozumiałam to tak, że taki bieg wydarzeń dzieje się po raz pierwszy, że zmieniła tym pętle, ale później się okazało, że Adam o tym wie. Wyjaśnią to w dalszych odcinkach?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones