PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 723
oceny
8,4 10 1 157723
7,8 32
oceny krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

Jakby nie patrzeć, drugi sezon osiągnął mistrzostwo - w kategorii premanentnego zawodu.

Okręcił sobie widza w okół palca dzięki zaufaniu względem serii, dokładnie mówiąc: sezonu 01. I piszę to bez niepotrzebnej ironii, naprawdę uważam, że była to misterna robota. Żaden serial jeszcze nie trzymał mnie przy sobie tak długo i wiernie POMIMO drastycznego spadku formy. Każdy kolejny odcinek oglądało się z uchylonymi od niedowierzania ustami, szepcząc mantry "Zaraz coś będzie, na pewno wydarzy się wreszcie coś ciekawego!", po czym następuje NIC. "Teraz to już na pewno poleci!" i nie leci NIC. I tylko gdy wjeżdżają napisy końcowe zauważasz jak zmarszczone od skupienia jest twoje czoło, skupienia przy tęsknym wypatrywaniu jakiejś rewelacji, punktu zaczepienia, poruszenia. A mimo to wracasz z odcinka na odcinek, puszczasz to cholerne play wierząc, że teraz będzie inaczej, lepiej. Jak wracanie do typa, który cię leje w domu po ryju, co mówi że od jutra się zmieni. NIC. Niestety to uczucie ciągłego rozczarowania i niedowierzania towarzyszyło mi do ostatniego odcinka. Tak mistrzowsko zawiedziona, a jednak dotrwała, nie byłam chyba nigdy wcześniej. Twórcy serialu balansowali moimi uczuciami z chirurgiczną precyzją, ciągle zmuszając mnie do dania "kolejnej ostatniej szansy", bynajmniej nie poprzez rzucanie fabularnego haczyka.

Pytanie do zorientowanych: macie jakieś info o domniemanym spadku oglądalności?

Śmieje się z tego żartu o sezonie 03, gdzie Rust i Martin wracają sprawdzić co się ziebało w 02. Chyba jest on na miejscu.

ocenił(a) serial na 8
Pikla

Pier dolenie!Drugi sezon na równi z pierwszym i to tyle.
http://www.filmweb.pl/serial/Detektyw-2014-654010/discussion/S1%3DS2,2673098

Te wasze ciągłe utyskiwania są juz nudne....

aronn

E tam, ja nie mówię, że wszystko było do bani. ;) Wręcz przeciwnie, podkreślam jak zbalansowany był sezon. Gdyby nie te szczegóły które podlinkowałeś, nie siedziałabym przed ekranem do końca.
Mówię tylko że ja i kilka innych osób założyło błędnie, że dostanie klimat dość podobny do S01, który nam do gustu z jakiśtam powodów przypadł bardziej niż 02. Głupie to założenie z natury, ale tak się stało.

ocenił(a) serial na 9
Pikla

ooopowiadasz... drugi sezon wymiata a ostatni odcinek powala, taki nie hollywoodzki tylko mocno osadzony w realiach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones