PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331618}

Dexter

8,2 197 tys. ocen
8,2 10 1 197102
7,1 21 krytyków
Dexter
powrót do forum serialu Dexter

Małe zaskoczenie

ocenił(a) serial na 8

Wiem ,że trochę póżno zacząłem oglądac Dextera ,ale właśnie jestem świeżo po pierwszym odcinku pierwszego sezonu.
I muszę przyznac ,że oczekiwałem czegoś trochę lepszego.
Mam nadzieję ,że w póżniejszych odcinkach serial się rozkręci ,bo czegoś mi w nim brakowało ,a mianowicie zaskoczenia.
Na razie największy plus jaki dostrzegłem to główna aktor grający Dextera oraz bardzo dobre efekty gore ,ale film "na tą chwilę" nie wciągnął mnie ,aż tak abym nie mógł zasnąc bez obejrzenia jakiegoś epizodu.
Wkrótce napiszę jak podobają mi się kolejne odcinki

ocenił(a) serial na 9
Mathias_13cool

wiesz nie pamietam juz jak dokladnie wygladal pierwszy odcinek, ale jesli przez slowo "zaskoczenie" masz na mysli, ze cos wyskoczy z ciemnosci i wbije cie w fotel ze strachu to raczej sie rozczarujesz, to nie jest cienki horrorek, ogolnie dexter ma swoje mocne sceny, ale nie zdradzam ich obejrzysz zobaczysz, milego ogladania, ja uwazam, ze warto!

ocenił(a) serial na 8
gutow

Nie chodziło mi o coś strasznego ,tylko o napięcie.
Jeśli oglądałeś kiedyś Prison Break to wiesz o co mi chodzi.

ocenił(a) serial na 8
Mathias_13cool

Serial strasznie przypomina Kryminalne zagadki: ...

ocenił(a) serial na 8
Mathias_13cool

albo zaskoczenie takie jak w Pile na samym końcu każdej części

ocenił(a) serial na 1
Mathias_13cool

tak się wszyscy tym zachwycają a to gówno warte... obejrzałem dwa odcinki i stwierdzam iż to serial bez większego polotu... nie zachwycił mnie... a fabuła ciut różni sie od innych seriali... i tyle ocena 2/10. 2 za rolę Dextera...

Kondzii93

Po obejrzeniu dwóch odcinków, uważam, że nikt nie ma prawa oceniać tego serialu. Ledwo można wydać uczciwy osąd, znając jeden sezon, a co dopiero 1/6 sezonu.

ocenił(a) serial na 8
Kondzii93

Dzieciaki przestańcie głosować.... jeżeli uważacie, że Dexter nie różni się od innych seriali, albo że przypomina Kryminalne Zagadki to widać, że go nigdy nie oglądaliście, a nawet jeśli tak, to przerosło was to, że na tym serialu trzeba się troszkę wysilić...

ocenił(a) serial na 8
Matti_12

Ktoś Cię zapraszał na to forum ,a poza tym jeszcze nie głosowałem na Dextera i najprędzej zagłosuje ,gdy obejrze 2 lub 3 sezon

ocenił(a) serial na 8
Mathias_13cool

A to potrzeba zaproszenia ? :D nie wiem czy głosowałeś, czy nie, wiem tylko że nie rozumiesz "Dextera", porównując go do CSI czy tym podobnych.

ocenił(a) serial na 8
Matti_12

O ile wiem to nie potrzebne jest zaproszenie ,ale nie wpieprza się tam gdzie się go nie chcę (wymaga tego kultura ,której najwyrażniej nie masz)
I to chyba Ty nie rozumiesz Dextera ,bo tematyką bardzo przymomina CSI.

ocenił(a) serial na 8
Mathias_13cool

o kulturze nie będe pisał, bo jeżeli pisanie na forum jest jej brakiem...
CSI to serial, który skupia widza na rozwiązywaniu zagadek morderstw przez detektywów, natomiast, jeżeli nie zauważyłeś, Dexter przybliża nam, i to bardzo psychikę zabójcy, i nie tylko. elementów podobnych jest niewiele, ponieważ sprawy w Dexterze są krótkie, nierozwinięte i generalnie nudne (oczywiście pomijając główny wątek).

ocenił(a) serial na 8
Matti_12

Naucz się czytac ze zrozumieniema.
Brakiem kultury jest wpieprzanie do nie swoich spraw i gdzie się kogoś nie chcę.Sam zaprzeczasz sobie:
-twoim zdaniem nie ma detektywów w Dexterzy ,którzy rozwiązują zagadki morderstw (rzeczywiście oglądasz uważnie serial)

ocenił(a) serial na 8
Mathias_13cool

...
bez komentarza.
za krótki <br/>
za krótki <br/>
za krótki <br/>

Mathias_13cool

ja też zaczęłam niedawno oglądać i po pierwszym odcinku miałam mieszane uczucia. moim zdaniem od 5 odc serial zaczyna wciągać i jest bardziej trzymający w napięciu. po prostu rewelacyjny!

użytkownik usunięty
Mathias_13cool

Właśnie skończyłem 1 sezon. Przyznam, ze dość fajny. Bez dłuższych bezsensownych dialogów. Również dobrze, że Dexter nie rozwiązuje wszystkich swoich problemów za każdym razem kogoś zabijając.

Nie ma co narzekać, ma swój poziom i żaden odcinek od niego specjalnie nie odstaje. Zachowuje pewien ład, który się nie burzy nagle tak jak np w Herosach.

ocenił(a) serial na 10
Mathias_13cool

Obejrzyj cały sezon ,a na pewno nie będziesz zawiedziony!!!

ocenił(a) serial na 8
ufo577

Znaczy po pierwszym odcinku również nie jestem zawiedziony
Dzisiaj obejrzę drugi odcinek

ocenił(a) serial na 8
Mathias_13cool

Jestem już po drugim odcinku i muszę przyznac ,że serial się rozkręca.
Ale widocznie ,nie oglądałem uważnie ,bo nie zrozumiałem końcówki.
Kim był ten koleś w toalecie (to ten co wymigał się w sądzie)

Mathias_13cool

Ja też właśnie oglądnełam 2 odcinek:0 serial zapowiada się nieźle bo nie jest "idealny" tak jak cała reszta serialów:)
Jak oglądne całą I serie to się odezwę:)

ocenił(a) serial na 8
betina92

Jestem już po 6 odcinku i jak na razie jest to najlepszy odcinek 1 sezonu
Ciekawe były sny i retrospekcję

ocenił(a) serial na 8
Mathias_13cool

Mam pytanie Jeremi popełnia samobójstwo w 7 odcinku?
To ten co się puszczał i zabił dwie osoby

Mathias_13cool

Tak, Jeremy zabija się pod koniec 7 odcinka, co Dex kwituje komentarzem, że chyba jednak usłyszał jego radę, żeby następnym razem zabił kogoś, kto na to zasłużył.

ocenił(a) serial na 8
Evarini

Dzięki
Zastanawiałem się czy popełnił samobójstwo czy zabił współwiężnia

Mathias_13cool

Też za pierwszym razem nie byłam pewna, ale przy obejrzeniu drugi raz (czy przy tłumaczeniu napisów, już nie pamiętam) już mi się wszystko rozjaśniło.

ocenił(a) serial na 8
Evarini

odezwę się ,gdy jakieś pytanie będzie mnie trapic lub ,gdy obejrze cały pierwszy sezon

ocenił(a) serial na 8
Mathias_13cool

Obejrzałem cały pierwszy sezon i jak najbardziej polecam i proszę się nie zrażac początkowymi odcinkami ,bo są trochę słabsze niż dalsze.
Mam nadzieję ,że 2 sezon jest równie świetny (a nawet mam nadzieję ,że lepszy) co pierwszy sezon.Mam pytanie czy początkowe intro zostało zmienione?Jedynie zawiodłem się:

SPOILER


-Śmiercią Rudiego ,bo bardzo podobała mi się odgrywana rola.
-Odkąd Rudy zaczął grac w filmie (i była scena ,w której Rudy powiedział ,że musi oddac nogę pacjentce) to domyśliłem się ,że to on jest chłodniarzem ,także mogę przysiąc z ręką na sercu ,że domyśliłem się tego ,że to on zabił jego ojca (biologicznego) ,aby spędzic z nim weekend

ocenił(a) serial na 8
Mathias_13cool

Dla mnie największym zaskoczeniem było ,że Rudy okazał się biologicznym bratem Dextera ,ale ogólnie polecam.

ocenił(a) serial na 8
Mathias_13cool

Sorry za błąd:
(i była scena ,w której Rudy powiedział ,że Debra musi oddac nogę pacjentce)

ocenił(a) serial na 8
Mathias_13cool

Właśnie obejrzałem drugi odcinek 2 sezonu i mam pytanie ,czy Dexter naprawdę jest nałogowym narkomanem czy tylko wkręcał Ritę?

Mathias_13cool

Oczywiście, że wkręca Ritę. Powiedział, że ma "uzależnienie", chcąc ją zmylić, a tak naprawdę mając na myśli zabijanie.

ocenił(a) serial na 8
Evarini

Nie przypadła mi do gustu resocjalizacja Dextera ,bardziej podoba mi się jako morderca.Mam nadzieję ,że stary Dexter powróci i ,że uśmiercą Lile (strasznie wkurza mnie jej postac).

ocenił(a) serial na 9
Mathias_13cool

Wątek Lile'i przewija się przez cały 2gi sezon więc gwarantuje, że jeszcze długo będzie Cie wkurzać i to o wiele bardziej niż na początku :)

ocenił(a) serial na 8
jodelka_3

Super... :=(

Mathias_13cool

Owszem, przewija się przez cały 2 sezon, ale TYLKO 2 sezon. Więc bez przesady, da się przetrwać, szczególnie, że (wg mnie) Lila jest genialnie zagrana, bez względu na to, jak bardzo jej postać jest irytująca.

ocenił(a) serial na 8
Evarini

Obejrzałem już 9 odcinek i Dexter mówi Lily ,że to koniec (jej wątek jest zakończony?)

ocenił(a) serial na 9
Mathias_13cool

co prawda to prawda - jej rola jest idealnie zagrana. życzę cierpliwości bo szczegółów nie będę zdradzać ;)

jodelka_3

Też nie zdradzam nic. Ale obawiam się, że w ostatnich odcinkach 2 sezonu jest jeszcze nieco niesamowitych scen z Lilą.

ocenił(a) serial na 8
Evarini

Niech ją Dexty zabije ,bo mnie wkurza

ocenił(a) serial na 8
Mathias_13cool

Właśnie skończyłem drugi sezon ,a już dzisiaj zaczynam trzeci.
Cieszę się ,że przed obejrzeniem 2 sezonu moje obawy się nie spełniły , myślałem ,że druga seria będzie podobna ,że znowu będzie jakiś seryjny morderca (i tak samo jak w pierwszym sezonie - pierwszy odcinek jest gorszy od następnych).Dobrze ,że nie ma Lily ,szkoda trochę Doeksa.
Ma ktoś może opis 3 sezonu o czym jest

ocenił(a) serial na 8
Mathias_13cool

Mam nadzieję ,że cały 3 sezon nie jest o Prado i Freebo

Mathias_13cool

W pewnym sensie, jest. Ale nie zniechęcaj się, wątki się świetnie rozkręcają, szczególnie jeśli chodzi o Miguela.

Mathias_13cool

Odkopuje ale trudno. pisze prace na temat dextera. poruszam tez kestie snow. chodzi mianowicie o porownanie snow w serialu i w demonach dobrego dextera, sen z 01x06 tez uwzgleniam w pracy. pozostale sny to dwa z sezony 2. czy udalo ci sie znalezc jakies inne?

ocenił(a) serial na 10
Mathias_13cool

może prison break za dużo oglądałeś. tam jest wiele zaskoczeń ;)

dexter się rozkręca ale uwierz, że w 2. sezonie będzie psycha ;]

olszass

Mnie też dopiero po kilku odcinkach Dexter wkręcił, dlatego teraz zaczynając jakiś serial nie skreślam go od razu - gdybym przestała oglądać Dextera po powiedzmy 2 pierwszych odcinkach, straciłabym baaardzo wiele;) Każdemu kto jest na początku "przygody" z tym serialem zalecam to samo:) Naprawdę warto!

ocenił(a) serial na 8
Loolly

Jeśli chcecie coś komentowac ,to proszę najpierw o przeczytanie wszystkich postów.
2 sezon już skończyłem i jestem już na 4 odcinku 3 sezonu

ocenił(a) serial na 10
Mathias_13cool

spoko. ostatnio nie czytam za wile postów w tematach bo za dużo w nich gówien i kłótni.

użytkownik usunięty
Mathias_13cool

Ja wam powiem, że obejrzałem już 5 odcinek 3 sezonu i jeden wyciągnąłem wniosek - WARTO.

ocenił(a) serial na 10

a ja już cały 3. sezon ;]

za krótki <br/>
już obserwuję ten temat