PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639004}

Dicte

7,0 670
ocen
7,0 10 1 670
Dicte
powrót do forum serialu Dicte

Budując postać Dicte twórcy serialu pokazali jej przeżycia z młodości (choćby odebrany syn), które przerodziły się w konflikt z matką, czy nieudanego małżeństwa. Tylko czy tłumaczy to bycie zaborczą i toksyczną matką (afera o kontaktowanie się dorosłej juz Rose z babcią), nielojalną przyjaciółką (wpierw zmusza Anne do łamania prawa przy zdobywaniu informacji, potem zrywa z nią, bo ma romans z Torstenem), czy nieuczciwą reporterką (z jednej strony zataja zdobyte informacje przed Wagnerem, z drugiej pomimo danej mu obietnicy dyskrecji potrafi publikować szczegóły trwających śledztw). Jest osobą, która więcej bierze niż daje. Nie mogąc darować byłemu mężowi rozwodu nie ma skrupułów przed rozbiciem małżeństwa Bo. Będąc w potrzebie nie przyjmie spokojnie odmowy pomocy, powie straszne rzeczy lub nawet uderzy (jak Wagnera). A gdy wychodzi na to, że nie miała racji, jakoś nie spieszy z przeprosinami (no może do córki).
Mam wrażenie, że w rzeczywistych warunkach Dicte wielokrotnie miałaby problemy natury prawnej z powodu utrudniania pracy policji (nawet uzyskane przez nią informacje niedostępne dla policji nie zrównoważyłyby szkód, bo dla sądu byłyby niedopuszczalne).

ocenił(a) serial na 6
bazant57

W sumie tacy są ludzie. Mocniejszą stroną tego serialu jest zdecydowanie aspekt obyczajowy niż kryminalny i właściwie wszyscy bohaterowie potrafią wzbudzić irytację. Może poza Wagnerem w moim przypadku, choć i on miał swoje "grzeszki".

Puella

Zakończył się 3 sezon, który oglądałem trochę z rozpędu. Jest mi obojętne, czy zrobią kontynuację, bo ewentualne dalsze sezony sobie podaruję.

bazant57

To tylko serial, nie dokument, więc przymykam oko na niektóre rzeczy i relaksuje się oglądając z wielką sympatią do głównej bohaterki i kilkoro innych aktorów.

natasza_szczecin

Nawet w serialu budowanie postaci i jej funkcjonowania w rodzinie, środowisku zawodowym, czy towarzyskim powinno być realistyczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones