PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558010}

Dinopociąg

Dinosaur Train
6,3 245
ocen
6,3 10 1 245
Dinopociąg
powrót do forum serialu Dinopociąg

Raczej nie bardzo. Ten serial może i nauczy dzieci jaki dinozaur żył w danym okresie, ale poza tym raczej wypaczy jego postrzeganie o zachowaniach zwierząt! Dlaczego? Zwierzęta (w tym przypadku dinozaury) mają za dużo nadanych cech, oraz zachowań ludzkich. To nie jest zarzut tylko do tej animacji, bo tego typu wypaczenia widzimy powszechnie w amerykańskich produkcjach, ale ta konkretna animacja udaje program edukacyjny. A nie jest programem edukacyjnym, bo co z tego, że mamy ładnie przedstawione jaki dinozaur żył w danym okresie, skoro zachowanie tego dinozaura jest nienaturalne? Mięsożercy dogadują się z roślinożercami, dinozaury żyją w takich samych rodzinach jak ludzie i tworzą takie same społeczności jak nasza. Naogląda się młody Amerykanin takich pierdół w młodości, a potem jak dorośnie to jak zobaczy dzikie zwierzę, to podejdzie myśląc, że nic mu się nie stanie i tu nagle zonk! Zwierzę mnie ugryzło/kopnęło/opluło, albo cholera wie co jeszcze?

albertos25

Amerykanie mają problem z "Kinder niespodzianką", więc ominę ich. Bajka ma na celu głównie pokazanie jakie dinozaury żyły i jakie były ich cechy szczególne. Po szczegóły dotyczące sposobu życia zobaczą dzieciaki w filmach dokumentalnych. Równie dobrze można zarzucić, że główny bohater wygląda jak karykatura dinozaura.

blondib28

A dlaczego chcesz omijać amerykanów skoro to oni są producentami tej bajki? Wspomniałeś o filmach dokumentalnych do jakich mają sięgnąć dzieciaki po bardziej precyzyjną wiedzę, ale ile widzów tego serialu po taki dokument o dinozaurach sięgnie? Coś mi się wydaje, że będzie to niewielki odsetek widzów.

Rozumiem, że bajka jest skierowana dla najmłodszych i dlatego nie musi być dokładnym odwzorowaniem tego jak to naprawdę wyglądało, ale ja widziałem bajki dla dzieci o zwierzętach, które dobrze wyjaśniały sposób życia zwierząt, fakt że, zwierzę w zależności od gatunku potrafi mieć różne zwyczaje i zachowywać się w odmienny sposób. Tutaj dinozaurom dano zbyt wiele ludzkich zachowań, za bardzo upodobnili społeczność dinozaurów do społeczeństwa w jakim funkcjonują ludzie.

Podsumowując. Dinopociąg jak bajka dla dzieci nie jest złą produkcją, ale warstwa edukacyjna tego dzieła jest niemalże zerowa. Bo jedynie co dzieciaki z niej wyniosą to to, jaki dinozaur żył w jakim okresie, ale już nic nie będą wiedziały na temat jego życia i zachowań, ale nawet nie to jest najgorsze. Moim zdaniem, już od najmłodszych lat powinno się uczyć dzieci, że gdzieś tam żyją ludzie, którzy mają zupełnie inne zwyczaje i spojrzenie na świat. A tego z tej bajki nie wyniesiemy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones