PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=576962}

Dochodzenie

The Killing
8,0 36 153
oceny
8,0 10 1 36153
7,4 14
ocen krytyków
Dochodzenie
powrót do forum serialu Dochodzenie

Wklejam link do stony na której można podpisać internetową petycję do AMC na temat przedłużenie serialu o 4 sezon.

ocenił(a) serial na 9
1x1not2x2

Nie ma linka:)

ocenił(a) serial na 8
1x1not2x2

Potwierdzam, linka nie ma. Są w ogóle jakieś szanse na 4 sezon?.

1x1not2x2

www.change.org/petitions/renew-the-killing-for-season-4#share

justin_n

bez przerwy na końcu w 'share'

ocenił(a) serial na 9
justin_n

Podpiszcie się pod tą petycją. Wystarczy podać imię, nazwisko, miejscowość i maila. Może to coś da.
Ja na to liczę. Chcę 4-tego sezonu! Serial jest dla mnie niesamowity.

nordika

A jak sobie ten czwarty sezon wyobrażasz? O czym niby miałby być? Nawet jeśli Linden jakimś cudem by się z tego wyplątała, to jej dalsza praca w policji jest raczej mało prawdopodobna. Scenarzyści mają dwie możliwości, obie bardzo naciągane. Albo akcja dwutorowa, z jednej strony próby wyplątania Linden plus Holder ma jakąś nową sprawę a Linden pomaga mu z więzienia/psychiatryka, albo "zgrabnie" omijają problem, Linden zostaje oczyszczona i wspólnie z Holderem biorą się za pilnowanie prawa i porządku w Seattle. Przecież to się kupy nie trzyma. Poza tym, scenarzyści mają coraz mniejsze pole manewru, bo przyzwyczaili nas do pewnych trików i z każdym sezonem będzie im coraz trudniej utrzymać uwagę widza. Serial był rzeczywiście znakomity, ale moim zdaniem, scenarzyści nie zostawili sobie wiarygodnej "furtki". Mogą co najwyżej "odcinać kupony" od poprzednich sezonów. W każdym razie, od strony fabularnej, średnio to widzę.

ocenił(a) serial na 9
sts111

Nie wyobrażam, bo nie mam zapędów scenopisarskich. Zdaję się w tym przedmiocie na twórców :) W każdym bądź razie, będąc na świeżo po finale, trudno mi się pogodzić z tym, że to miałby być koniec. Niesprawiedliwe jest, że jakieś telewizyjne gnioty dostają po 5, 7 czy 9 sezonów.

nordika

Nie trzeba miec zapedow scenopisarskich, wystarczy odrobina wyobrazni. Sts111 ma racje - czegokolwiek by scenarzysci nie wymyslili to rozwiązanie sytuacji bedzie kiepskie. Scenariusze ewentualnych kolejnych sezonow beda coraz słabsze (bo ostatnim sezonem Amerykanie wlasnie udowodnili ze oryginalnych, niesztampowych kryminałow pisac nie potrafią), zaczną sie gremialne narzekania na spadek formy itp.... Trzeba wiedzeic kiedy ze sceny zejsc niepokonanym. Klimat to nie wszystko (bo to im wyszło na madal), w kryminałach liczy sie zagadka, a z tym w 3 sezone było bardzo słabo. Dlatego ja mimo ze serial bardzo lubię, to nie chce kolejnego scenariusza made in USA. No chyba, ze na warsztat wezma jakas powiesc skandynawskiego pisarza i zaadaptuja na potrzeby serialu. ;)

nordika

No tu się z Tobą zgadzam :). Rzeczywiście jest sporo wielosezonowych gniotów na antenie, ale ich durnowatość często wiąże się z długością serialu oraz wyczerpaniem inwencji scenarzystów. Nie chciałabym, aby taki los spotkał the killing. Jak dla mnie, na razie mamy do czynienia z serialową perełką, z nieco rozczarowującym zakończeniem. Nie chciałbym być świadkiem "równania w dół". Prawda jest taka, że o wszystkim zdecydują nie tyle petycje, co słupki oglądalności. Jeśli amerykańscy widzowie dopisali, będzie czwarty sezon, a jeśli nie, to nie. Też jestem na świeżo i na razie po prostu nie widzę możliwości pociągnięcia tematu na dotychczasowym poziomie, w sensie nie jestem w stanie sobie wyobrazić wiarygodnego wyjścia z sytuacji. Co by nie zrobili ucierpi albo wiarygodność, albo fabuła, albo i jedno i drugie. Pożyjemy, zobaczymy.

ocenił(a) serial na 8
1x1not2x2

Ale to raczej nie oczywiste, że będzie następny sezon?

ocenił(a) serial na 9
Rodion_

A skąd masz info, że będzie? Jeśli tak, to wklej linka.

ocenił(a) serial na 8
nordika

Jeszcze nic nie szukałem na ten temat i nic nie wiem, ale w momencie jak obejrzałem ostatnią scenę byłem pewny, że pociągną to dalej.

ocenił(a) serial na 9
Rodion_

No niestety, to nie oznacza, że wypuszczą kolejny sezon. Stacja uzależniała to od oglądalności, a ona nie była najwyższa, chyba nawet niższa niż w sezonie 2. Dlatego mam złe przeczucia :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones