PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=576962}

Dochodzenie

The Killing
8,0 36 025
ocen
8,0 10 1 36025
7,4 14
ocen krytyków
Dochodzenie
powrót do forum serialu Dochodzenie

Zacząłem oglądać, a teraz znalazłem inny serial: "Most nad Sundem". Czy The Killing nie jest anglosaskim odpowiednikiem skandynawskiej produkcji? Bo jak tak, to łapę się za "Most" :)

zeicc

"The Killing" jest odpowiednikiem duńskiego "Forbrydelsen", chociaż na przykład zakończenie było zupełnie inne niż w skandynawskiej wersji i nie jest to dokładna kalka ;]

ocenił(a) serial na 8
zeicc

Nie jest odpowiednikiem, ale łap się za "Most", bo warto :)

ocenił(a) serial na 8
zeicc

Do momentu kiedy twórcy "Dochodzenia" trzymali się mniej więcej scenariusza oryginału czyli "Forbrydelsen" ten serial był dużo lepszy. Niestety w momencie gdy kolejną serię nagrali według własnego pomysłu poziom tego serialu wyraźnie spadł (mam nadzieję że seria finałowa będzie jednak trochę lepsza od 2 i 3). Poza tym moim zdaniem chociaż "Dochodzenie" jest jako całość dobrym serialem to dużo mu brakuje do "Forbrydelsen".
"Most nad Sundem" ma też amerykański odpowiednik czyli "The Bridge: na granicy", ale radzę najpierw obejrzeć ten pierwszy, jest to jeden z niewielu przypadków gdzie moim zdaniem seria 2 jest jeszcze lepsza od 1.

ocenił(a) serial na 10
kolekcjoner2000

Skończyłam dzisiaj oglądać pierwszą serię "Most nad Sundem" i moim zdaniem nie powala na kolana. Mam nadzieję, że druga seria będzie lepsza.

ocenił(a) serial na 8
Patricia_5

Jak już wcześniej napisałem moim zdaniem jest, ciekawszy scenariusz i zaskakujące zakończenie. Mam nadzieję, że się spodoba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones