PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=576962}

Dochodzenie

The Killing
8,0 36 053
oceny
8,0 10 1 36053
7,4 14
ocen krytyków
Dochodzenie
powrót do forum serialu Dochodzenie

Warto?

ocenił(a) serial na 5

Od osób które to oglądały słyszałem, że jest to dobry serial, ale doradzają oglądać od 2 sezonu, bo 1 jest podobno bardzo słaby. Dopiero od 2 coś się rozkręca.
Ogólnie lubię tego typu historie, a klimatem podobno przypomina "Miasteczko Twin Peaks".

MrJigssaw

Nie mam pojęcia, kto Ci nagadał takich bzdur, ale oglądanie od drugiego sezonu mija się z celem z jednego prostego powodu. Pierwszy i drugi sezon to całość, w sensie dotyczą jednej sprawy. Odpowiedź na pytanie "kto zabił" otrzymasz w ostatnim odcinku drugiego sezonu, zaś ofiara pojawia się w pierwszym odcinku pierwszego sezonu. Cała przyjemność polega na śledzeniu poczynań detektywów, myleniu tropów etc.
Moim zdaniem, sezony 1 i 2 przypominają o tyle Twin Peaks, że dotyczą tajemniczej śmierci nastolatki, a w trakcie śledztwa wychodzą na jaw rzeczy, których o niej nie wiedzieliśmy. Na tym kończy się dla mnie podobieństwo pomiędzy obydwoma serialami. Trzeci sezon dla odmiany dotyczy zupełnie innej sprawy i z Twin Peaks nie już ma nic wspólnego. Niektórzy widzowie wskazują też na wspólny obu serialom "klimat", ale poza pewną "tajemniczością" dalszych podobieństw także nie widzę. Osobiście serial polecam, ale od po kolei.

ocenił(a) serial na 10
sts111

No dokładnie a poza tym 1 sezon jest równie dobry jak 2

ocenił(a) serial na 9
Claudia_filmweb

a 3 to już kompletnie górna półka. Szczegółnie Peter Sarsgaard jest genialny w swojej roli. Ta seria swoim klimatem bardzo przypomina mi "Siedem".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones