PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815674}

Dochodzenie

Efterforskningen
6,9 1 037
ocen
6,9 10 1 1037
Dochodzenie
powrót do forum serialu Dochodzenie

Nowatorstwo.

ocenił(a) serial na 9

Najbardziej mnie ujmuje zaskakująca kameralność tej realizacji, niezwykła wręcz ascetyczność przekazu, zarówno w warstwie wizualnej, jak i na poziomie samego scenariusza. Moim zdaniem, stanowi to największą siłę omawianego tutaj serialu. Biorąc bowiem pod uwagę drastyczne zdarzenia stanowiące kanwę przedstawianej historii, twórcy z łatwością mogli się pokusić o wprowadzanie licznych - niekoniecznie tanich - elementów sensacyjnych bądź rozmaitych detali wywołujących w widza dreszcze. Jednakże, w toku opowiadania brak obrazu zwłok, brak choćby jednej sceny toczej się w prosektorium, morderca caly czas pozostaje nieobecny, pracownikom służb odpowiedzialnym za śledztwo obce są jakiekolwiek gwałtowniejsze emocje, reakcja opinii publicznej nie została w materiale w ogóle uwzględniona. Zero stosowania popularnych filmowych konwencji gatunkowych, zero modnej psychologizacji. A napięcie u widza? Nie przymierzając, niczym podczas seansu wybranego filmu Alfreda Hitchcocka.

ocenił(a) serial na 8
Klaudia

Przed obejrzeniem serialu,trochę poczytałem o sprawie i mimo tego wiedząc co się wydarzyło, oglądałem serial z wypiekami na twarzy.

ocenił(a) serial na 9
Klaudia

Bo to serial duński, a nie amerykański procedural.

ocenił(a) serial na 8
Klaudia

Pełna zgoda. Brak fajerwerków, niespieszna narracja, a serial trzymający w napięciu i bardzo przejmujący. Pamiętam, gdy w mediach śledziłam na bieżąco postępy w sprawie, nie zdawałąm sobie jednak sprawy, ile wysiłku kosztowało policję i prokuratora doprowadzenie do skazania zwyrodnialca. Ogromny szacunek dla płetwonurków za tak ciężką pracę

ocenił(a) serial na 6
Klaudia

Zgadzam się! Też mi się to bardzo podobało. Brak krwi i miliona zdjęć zwłok. To pokazuje jak te łatwe wizualne wyciskacze emocji są zupełnie niepotrzebne.

Klaudia

Zgodzę się z przedmówcami, taki typowo skandynawski sposób prowadzenia narracji, w pamięci utkwiły mi słowa prokuratora: " Możliwe, że im wyższy poziom cywilizacji, tym silniejsze pragnienie zagłębienia się w mrok"-to chyba kwintesencja naszych czasów...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones