PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92244}

Doktor Who

Doctor Who
8,2 1 555
ocen
8,2 10 1 1555
Doktor Who
powrót do forum serialu Doktor Who

Pierwszy Doctor

ocenił(a) serial na 10

Hej, mam takie male pytanko, otoz, zastanawia mnie dlaczego nie wiele osob lubi Pierwszego Doctora?
Wiele twierdzi ze na poczatku byl oziebly, fakt, ale to nie koniecznie jest zla rzecz, ja osobiscie uwielbiam Williama Hartnella w roli Doctora!
Powiedzialbym nawet ze William jest moim ulubionym Doctorem!
Serio, zrozumiale jest zachowanie Doctora podczas pierwszego odcinka, obcy ludzie wciskaja sie mu na leb i wesza, po czym wkradaja mu sie SILA do statku.
Nie chce ich puscic bo wie czym to grozi, sam to zreszta mowi.
Kiedy w 5 odcinku Ian i Barbara nie chca zwiedzac miasta Dalekow, a Doctor chce, ten klamie, gdyz nie wie ze grozi im niebezpieczenstwo, kiedy okazuje sie ze zrobil on zle pomaga on swoim towarzysza.
Pozniej po Edge of Destruction Doctor jest o wiele cieplejszy i milszy, ma czasem momenty kiedy jest oziebly ale ogolnie jest to Doctor ktory dopiero poznaje wrzechswiat, i wcale nie uwazam ze jest on zly.
Wiele ludzi nazywa 5, 8 i 10 Doctorow tymi ludzkimi, ale zapominaja oni o tym ze Pierwszy tez jest ludzki, ludzki nie znaczy tylko cichy, czy romansujacy, ale popelniajacy bledy, nie perfekcyjny, uwazam ze jak przejdziemy przez pierwsze 13 odcinkow, zobaczymy ze Doctor polubil Iana i Barbare, to jest Doctor ktory naprawde sie rozwija, a jego poczatkowe wybryki sa zrozumiale, gdyz on dopiero poznaje ludzi, rozwija sie, i to sprawia, miedzy innymi, ze jest on ciekawsza postacia niz np. 5, 10 czy 11, po pierwsze widac najwieksza zmiane, poza tym nie wiemy praktycznie nic o nim, co nadaje mu tajemniczosci, dlatego, miedzy innymi, jednak to duzy faktor, uwazam Doctora Lat 60 za mojego ulubionego Doctora i od czasu do czasu ignoruje Doctorow po Troughtonie, gdyz uwazam ze The War Games pasuje na koniec calosci serialu, dowiadujemy sie czegos o Doctorze, kompani odchodza, Doctor zostaje wygnany, nadal mamy pytania, ale nie wszystkie musza miec odpowiec, mozemy sami tworzyc teorie, o tym zrobie filmik, wiec tam wejde w szczegoly.

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Nie jesteś jedynym który uwielbia Pierwszego Doktora,jest troche oziębły ale to w nim lubie,powiedziałbym,że jest bardzo zaradny dopasuje się do każdej sytuacji,świetnie współpracuje z Ianem i Vicki,no i nieźle potrafi walczyć widziałeś jak sobie poradził z przeciwnikiem w The Romans?
Stosunki między towarzyszami a nim jak słusznie zauważyłeś ociepliły się po serii Edge of Destruction,później rzadko bywają momenty kiedy jest niegrzeczny w ich kierunku :)

ocenił(a) serial na 10
Skurwol666

Haha no, mistrzostwo i jak rozpetal potem pozar w Rzymie xD

Pamietam ze byl oziebly w The Chase, jak Ian i Barbara chcieli odejsc, no ale to z troski o nich.
Ogolnie wspaniala postac, moim zdaniem jest wiekszym Bad Assem niz 10 i 11

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Hahaha piroman :)
W tym samej serii była jeszcze śmieszna akcja jak strollował wszystkich tą niby grą na lutni ;)
Ja oglądam od początku i właśnie jestem przy ostatnim odcinku The Chase więc to pożegnanie dopiero przede mną ;)
Mi się podobała akcja w The Chase,jak walczył sam ze sobą,znaczy się z robotem ;)
Zgadzam się hehe nigdy nie widziałem aby 10 czy 11 użyli kiedykolwiek swoich pięści aby się bronić,a ten miły dziadek walczy jakby był do tego stworzony hehe ;)

ocenił(a) serial na 10
Skurwol666

Ja widzialem prawie wszystko az do Deadly Assassin, pozniej tez widzialem wiekszosc.
Nie widzialem jednak wszystkich historii, pominalem Savages, Smugglers, a potem pare historii z 2 i 3.
Postanowilem przypomniec sobie tylko pierwsze 6 sezonow oraz zobaczyc pominiete historie, po kolei, a potem zaprzestac na chwile, zobaczyc jakis inny serial, a potem kontynuowac historie Bakera od poczatku Deadly Assassin i zobaczyc reszte klasykow, albo przypomniec sobie jeszcze sezony 7-13, sie zobaczy, narazie jestem przy 3 odcinku (znaczy sie, 3 w ogole.)

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Ja lece wolnym tempem, bo tłumacze przy okazji,obejrze może dwa odcinki na tydzień,zacząłem z trzy miesiące temu no a teraz kończę drugi sezon.Takie pytanko oglądasz rekonstrukcje?

ocenił(a) serial na 10
Skurwol666

Torrent, ale sa na dailymotion

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Reszte mam na DVD

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Ja właśnie mam z torrentów ;)

ocenił(a) serial na 10
Skurwol666

Z torrentow mam rekonstrukcje, posiadam wszystkie historie z 1 i 2 Doctorem na DVD (nie liczac tych zaginionych i Underwater Menace).
Mam rowniez Lost in Time, boxik z samotnymi odcinkami z historii, sa tam np. Odcinek 4 Celestial Toymaker, Odcinki 2, 5 i 10 z Dalek's Master Plan czy Abominable Snowmen, odcinek drugi, box wydany w 2004 roku, wiec zawiera odcinek 1 Web of Fear i odcinek 3 Enemy of the World, ale nie ma Underwater Menace 2 czy Galaxy 4 odcinek 3 (ale edycja specialna The Aztecs zawiera lekko skondensowana rekonstrukcje calej historii, przy uzyciu przetrwalych klipow i odcinka 3).
Znajduje sie tam w sumie 18 odcinkow, masa przetrwalych klipow czy filmow dokumentalnych, warto sobie sprawic.

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Fajnie mieć taką kolekcję,miejmy nadzieję,że kiedys będą wydania na Dvd w języku polskim ;)
Drogo Cie kosztowała ta kolekcja?

ocenił(a) serial na 10
Skurwol666

Jeszcze nie mam calej, ale no dosyc.

ocenił(a) serial na 10
Skurwol666

A tak przy okazji, jeszcze podoba mi sie scena jak Doctor w The Romans zle wymawia ime Iana:
Doctor: "...Chestertin."
Barbara: "Chesterton"
Doctor: "O, Barbara cie wola" xD

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

No i oczywiscie scena z The Space Museum z Doctorem udajacym Daleka xD

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Hehe to jest najlepsza scena moim zdaniem jak do tej pory patrz tu: http://40.media.tumblr.com/e4a8f53969ebcba448b8ab671b9cdf08/tumblr_mnz3xhL4Z01rs 00blo1_500.jpg
W Marco Polo też kilkakrotnie zle wymienial nazwisko ;)

ocenił(a) serial na 10
Skurwol666

Marco Polo widzialem tylko raz, ale zaraz sobie przypomne, bo jak wspomnialem, jestem na poczatku jego ery.
Im dluzej sie zastanawiam to Pierwszy Doctor wydaje mi sie lepszy, a jego ozieblosc staje sie zrozumiala.

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

No ja właśnie drugi raz raz oglądam tą serie ;)
Ja jeszcze mam z nim do obejrzenia dwa sezony,coś czuje, ze polubie go jeszcze bardziej.

ocenił(a) serial na 10
Skurwol666

No, naprawde podoba mi sie w War Machines, ale w sezonie 4 jest tylko w osmiu odcinkach.

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

O ciekawie brzmi ta seria ;)
O czym ona jest? ;)

ocenił(a) serial na 10
Skurwol666

O komputerze ktory tworzy maszyny w Londynie

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Czyli taki trochę Skynet, z Terminatora ;d

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Dopiero obejrzałam pierwszą historię, ale pierwszy Doktor kupił mnie od razu. Jest taki... nieziemski i tajemniczy. Ogólnie w obliczu nowych sezonów oglądanie serii klasycznej wywiera na mnie jeszcze większe wrażenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones