PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199691}

Doktor Who

Doctor Who
8,1 32 586
ocen
8,1 10 1 32586
8,8 4
oceny krytyków
Doktor Who
powrót do forum serialu Doktor Who

9x05 The Girl Who Died

ocenił(a) serial na 10

Tak w telegraficznym skrócie: wolno się rozkręcało, ale kocham ten odcinek :) Kilka nawiązań do różnych rzeczy, nie tylko z DW. Wyjaśnienie, czemu Dwunasty Doktor wygląda tak, jak wygląda. I oczywiście Moffat skutecznie strollował, bo przez chwilę można było uwierzyć, że nie będzie to miało związku z głównym wątkiem. O Ashildr, naszej wikingowskiej pannie, w zasadzie wiemy już to, co chcieliśmy wiedzieć od czasów zwiastuna numer jeden, ale teraz ciekawe, czy będzie miała rolę w finale. W zasadzie pytanie retoryczne, ale jednak Moffat, więc niczego nie można być pewnym. A poza tym sposób, w jaki nasz heros rozprawił się z (kapitalnie wyglądającymi po pozbawieniu ich uzbrojenia) wrogami to coś, za co tak ten serial uwielbiam. 10/10.

Capitano_S

Majstersztyk. Serio, przebija chyba nawet poprzedni odcinek. Genialnie oparty na zasadzie kontrastu (Wikingowie/najezdzcy z kosmosu, wrogowie niby potwory, a jednak... , technologia rodem z pierwszych wiekow naszej ery/ soniczne okulary i smatfony). Niesamowicie nakręcony z piękną muzyką, scenerią i klimatyczną, wciągającą fabułą. Doktor był po prostu niesamowity, szczególnie w porównaniu z 8 sezonem - tak inny, a jednak tak podobny. No i wyjasnienie pochodzenia twarzy... coś niesamowitego. Kolejna 10, jeszcze mocniejsza niż w zeszłym tygodniu. Serial kontynuuje od drugiego odcinka genialną wręcz passę i jeżeli tak alej będzie, myślę że 9 sezon śmiało zmieści się w trójce moich ulubionych :)

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

Odcinek skomentuję tak:
"I'm the Doctor, and I save people. And if anyone happens to be listening, and you've got any kind of a problem with that, to hell with you!"
Zdecydowanie top 5 momentów w New Who.
Odcinek świetny, zgadzam się z poprzednikami.
Jedyny mały minus:
głupia scena "ożywienia" Aryi (:P) i sztuczne łzy. C'mon, przecież wszyscy wiedzieli, że będzie żyć.
BTW. Szykuje się drugi Captain Jack Harkness. Coś czuję, że w przyszłości ożywi tym kamyczkiem Clarę/Doctora.

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

jak patrzę na Maisie to cały czas 'o, Aryia Stark'

odcinek 11/10 naprawdę strasznie klimatyczny, cały ten sezon taki jest.

btw jest już gdzieś trailer następnego odcinka? jak nie, to kiedy gdzieś dodają? nigdy nie oglądam, nie lubię wiedzieć co będzie dalej ale teraz jestem mega ciekawa XD

ocenił(a) serial na 10
doriiixd

Arya*

ocenił(a) serial na 10
doriiixd

W mojej wersji zwiastun był po napisach :) Kolejny odcinek w "przeszłości" na Ziemii, i co ciekawe znowu będzie Maisie (a Clary nie było widać). Myślicie, że będzie ona kolejną kompanką? Ja raczej stawiam na gościnne występy od czasu do czasu.

ocenił(a) serial na 10
EyeMaze

Póki co pojawi się bo to będzie druga część historii("to be continued"), cholera wie co dalej

ocenił(a) serial na 10
nikike

Gdzie mogę obejrzeć 5 odcinek?

ocenił(a) serial na 9
milvaaa_1

tvseriesonline

ocenił(a) serial na 9
Capitano_S

Mi się odcinek nawet podobał do momentu ożywienia. Motyw ożywienia (nie samo ożywienie bo już kilkakrotnie było pokazywane, że jest możliwe) jest tak naciągnięty, że to tragedia. Wiedząc na co ją skazuje i tak to robi bo czemu nie? Przecież sam nie cierpi od kilkuset lat bycia samemu, nie patrzył na cierpienie Jacka. Nie, wcale. Skażmy dziecko na wieczność i patrzenie jak jej ukochana wioska umiera.

ocenił(a) serial na 10
Menasa

kolejny odcinek jest własnie tym o czym mówisz, nie wiem, czy już widziałaś (jeśli nie, nie czytaj dalej:P )

Spoiler:P

I zastanawiam się, czy celowo przywołałaś Jacka... pod sam koniec odcinka jest on przywołany i zastanawiam się, czy to nie oznacza, że powróci, przynajmiej na chwilkę... wygląda na to, że Ashildar będzie się przewijać w sezonie, i ma spotkać Jacka, pytanie tylko czy na wizji, czy gdzieś poza... Bo jeśli chce zostać świętą od porzuconych przez doktora, to włąśnie kapitan jest dobrym przykłądem... ciekawe teorie jeszcze widziałem gdzieś w brytyjskim necie, że głos twarzy z boo to ten sam głos, co "męska" wersja Ashildar i że może to nie Jack był twarzą z boo? wogóle wprowadzanie nowych nieśmiertelnych trochę komplikuje sprawę... a może z zabawnego rabusia wyrośnie kapitan? takie różne rozważania:P

ocenił(a) serial na 9
patrolowaty

Niestety nie mam zdolności przewidywania, choć zaczynam się zastanawiać. :)
Jacka przywołałam, bo jest wspaniały i to doskonały przykład. Tylko dlatego.
Dla mnie zbyt naciągane te teorie. Choć byłoby miło gdyby Jack się pojawił.

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

Mam takie pytanie, w związku z tym że na BBC HD lecą w koło sezon 6 i 7 raczej ciężko się doczekać chociaż sezonu 8 a co dopiero 9. Szkoda że już nie ma BBC entertaiment tam chociaż było to na bieżąco.
Powiedz mi o co chodzi z tą River w 13 odcinku 7 sezonu? Wyjaśnili to? Jak wiesz to odpisz, bez względu na spojlery :)

ocenił(a) serial na 10
michalmac

W "The name of the Doctor"? Chyba o nic ponad to, że Clarę da się uratować po tym, jak wlazła w doktorową linię czasu. Zresztą na chwilę obecną był to ostatni odcinek z żoną Doktora, choć wiadomo, że pojawi się w tegorocznym odcinku świątecznym :)

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

Ok dzięki. Może w świątecznym odcinku się okaże. Albo i nie.
BBC HD może w końcu się obudzi.Nie rozumiem tego zaprzestania emisji nowych odcinków. Nie mówiąc o 8 sezonie nawet..
PS. Wg mnie nalepsze odcinki doctora to sezon 6 a szczególnie odcinki z Aniołami..to już prawie 5 lat leci ten czas

ocenił(a) serial na 10
michalmac

Ósma seria leciała swego czasu na BBC Entertainment, gdy ten kanał jeszcze tak się nazywał - może i na HD wyemitują :)

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

tak wiem ale w tamtym czasie nie mogłem oglądać akurat. Pozostaje czekać... póki co 6 i 7 sezon lecą w koło Macieju. Ale żeby było śmieszniej bez odcinków Dzień Doktora i Czas Doktora. No idzie dostać szału. :)

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

sorry że post pod postem ale nie dodałem że BBC Entertainment emitowało 8 sezon a ten cały BBC HD to zupełnie inny kanał - nie zmiana nazwy.

ocenił(a) serial na 10
michalmac

Wiem, ale teraz BBC Entertainment ma jeszcze inną nazwę.

ocenił(a) serial na 8
Capitano_S

BBC Entertainment nie istnieje już, zamiast niego weszło BBC Brit i BBC Lifestyle.

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

Mamy więc w końcu odcinek z Maisie, czyli Ashildr, plusy i minusy:
+ Dziesiąty i Donna :D wyjaśnienie twarzy Dwunastego najprostsze z możliwych i w sumie dobrze, ale sądzę że Moff jednak zostawił sobie pole do popisu
+ Końcowa scena przemijania wszystkiego i trwającej Ashildr
+ Tłumaczenie dziecięcego
+ Okulary soniczne nie robią wrażenia na Wikingach : )
+ Niesztampowy sposób pokonania kosmitów

+/- Masie Williams, tyle się słyszało że to gwiazda GoT itd. Ale w tym konkretnym odcinku jakoś nie zrobiła na mnie mega wrażenia, chociaż źle też nie było.
+/- Doktor ratuje Ashildr pełni świadom tego, co robi. Ciężko mi to gdzieś przypisać, bo nowa powracająca postać może wyjść serii na dobre.

Odcinek oceniam jako dobry, niewątpliwie jest to ciągle poziom lepszy niż w poprzedniej serii. 8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones