PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863719}

Dolina Łez

Sh'at Neila
6,8 1 476
ocen
6,8 10 1 1476
Dolina Łez
powrót do forum serialu Dolina Łez

10 odcinków i zero bzykania,
kobiety to troskliwe, wrażliwe istoty, a nie Rambo w spódnicy, przy tym porządne, emanujące klasą, nie żadne łatwodajki,
ani jednego geja w fabule - główny bohater z jeżem z początku wydawał się tęczowy, ale okazało się, że jednak jest zwyczajnym lubiącym dziewczyny gościem,
rozmowy facetów o kobietach to nie były rozmowy o ciągnięciu druta, tylko o pięknych oczach i ślicznym nosku ukochanej,
A poza tym jest to opowieść o patriotyzmie i poświęceniu dla ojczyzny. Nawet jeżeli nie do końca zgadzasz się z polityką państwa, to i tak stajesz ramię w ramię z towarzyszami różnych opcji i poglądów i ryzykujesz życie. Na końcu, duch poległego, wychowanego w Paryżu żołnierza Joniego - syna celebryty, wchodzi do sali na której ortodoksyjni Żydzi studiują święte księgi, patrzy, kiwa z uznaniem głową i wychodzi. Wychuchany chłopiec z dobrego domu umarł za tradycję. Tak kończy się ten film.
Takie filmy Izrael kręci na potrzeby wewnętrzne, jakże różniące się od tych kręconych przez reżyserów żydowskiego pochodzenia dla światowej publiki, przepełnionych seksem, feminizmem, wciskanym na siłę homoseksualizmem, wyśmiewaniem religijności i zrównywaniem uczuć narodowych z faszyzmem. Tak to moi kochani wygląda.
W czasach, w których nie da się znaleźć filmu bez nobilitowania mniejszości seksualnych, multikulti i feminizmu, Izrael odrzuca wszystkie te propagandyzmy na raz i pokazuje swoją asertywność, gdy chodzi o formowanie przyszłych postaw wśród własnej młodzieży. O własną tradycję i poczucie tożsamości trzeba dbać, a jako wzór stawiać to co wychowawcze i wartościowe, nie destrukcyjne i moralnie wątpliwe, taki przykład daje nam Izrael.

m_listkiewicz

No cóż, to trochę taka sytuacja jak w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920, czy kampanii wrześniowej. Przegrana oznacza anihilację państwa, stąd brak rozterek w obozie obrońców. Co do tematów rozmów pomiędzy żołnierzami, to inne są gdy panuje nuda (chyba nie byłeś w wojsku), a inne w obliczu śmierci. Co do gejów, to były czasy gdy wszystkie armie starały się takich nie wcielać (przypomnę,ze w 1973 r. w części państw męski homoseksualizm był penalizowany - choćby w UK). Jednym słowem, doszukujesz się dziury w całym.

ocenił(a) serial na 8
m_listkiewicz

Proponuję polecieć do Tel Awiwu i zobaczyć jak się tam ma tradycja i konserwatyzm i jak to Izrael odrzuca emancypację, homoseksualizm i multikulturowosc

diamond1981

W 1980 r. byłem w Syrii i zaskoczył mnie obrazek z eleganckiej ulicy Damaszku. Dwóch żołnierzy szło trzymając się za ręce. Wyglądało to o tyle zabawnie, że byli w mundurach wyjściowych, których elementem były białe rękawiczki (pomimo 35 st. C). Wprawdzie nie było to państwo szariackie, ale islam jest w Syrii religią państwową i raczej krzywo patrzy na gejów.

bazant57

W kulturze islamskiej dwaj mężczyźni trzymający się za ręce nie oznaczają gejów. Podobne rzeczy można spotkać nawet w Turcji.

Horizon

Spędziłem trzy tygodnie na podróżowaniu auto-stopem po Turcji i dwa po Syrii. Nie twierdzę, że poznałem te kraje od podszewki, ale opisaną scenę widziałem tylko raz. Ponadto było to ponad 40 lat temu, a to nawet na Bliskim Wschodzie szmat czasu.

bazant57

W krajach arabskich dwaj mężczyźni trzymający się za ręce to dowód bliskiej przyjaźni nie mający nic wspólnego z gejostwem. To powszechna tam praktyka. Taki kraj, taka kultura.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones