PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94339}

DBZ

Dragon Ball Z
8,5 82 309
ocen
8,5 10 1 82309
9,0 3
oceny krytyków
Dragon Ball Z
powrót do forum serialu Dragon Ball Z

Szczerze dobre walki tam były. Ale nie rozumiem tego jednego dlaczego to anime stoi tak wysoko, skoro powiedzmy naruto jest miliard razy lepsze. Bardziej rozwinięta fabuła, wiecej wartości można wyciągnąć. A tu się tylko biją fakt jest troche przesłanek, ale to nie to samo

ocenił(a) serial na 10
barski26

Bo DB to klasyka a naruto to taki troche klon

barski26

w jednym z wywiadów autor Naruto powiedział, że to Dragon Ball był jego natchnieniem jak pracował nad własnym dziełem; śledził przygody Goku i spółki z zapartym tchem

barski26

Dlaczego tak jest ? Może dla tego ponieważ DB na swój sposób to był przełom można tak powiedzieć ponieważ wcześniej w zadnym anime nie było takich efektownych walk,humor,zresztą tez był specyficzny no i klimat tego w zadnym anime wcześniej nie było pewnie dla tego DB zdobył taką popularność nie tylko w Japonii ale i na świecie.Po za tym DB to nie tylko walka ale także ma ważny przekaż miedzy innymi taki ze przyjaźń jest bardzo ważna i powinniśmy na swój sposób bronic ziemie pokazuje także ze nigdy nie powinnyśmy się podawać.Może DB nie jest żadnym arcydziełem ale jednak ma to coś w sobie potrafi przyciągnąć i jednocześnie zaciekawisz widza na tyle ze będzie oglądał kolejne odcinki.Zresztą do dzisiaj wielu manganów szanuje i wzoruje się na DB.Podsumowując dlaczego tak jest ? Każdy ma swój gust każdy lubi co innego pokolenie się zmienia chociaż znam takiego przypadki ze ci z tego nowszego pokolenia zachwycają się DB i to mnie bardzo cieszy .Jak dla mnie obecnie najlepszym anime z gatunki shōnen jest One Piece.

ocenił(a) serial na 9
Xir

Dokładnie. DB było pierwsze, przełomowe, niepowtarzalne... oglądając pierwsze odcinki Naruto ma się nieodparte wrażenie kopiowania wzorców z Dragon Ball'a... ale to dobrze, dzięki Naruto czuje się trochę jakbym oglądał DB... jednak to wciąż nie to samo co "legenda" ;)

ocenił(a) serial na 10
barski26

Oglądając DB/DBz za młodu, nie miałem nawet pojęcia że to jakiś specyficzny gatunek filmowy, dla mnie to najwspanialsza bajka dzieciństwa (no oprócz Tajemnicze Złote miasta), nie dostrzegam tam ani krzty gównianego anime (całe szczęście że oglądałem francuską wersję), 10/10.

A naruto ? Zmusili mnie do oglądniecie kilku odcinków, za co mi wstyd i czuje się jak debil, ale przynajmniej z czystym sumieniem wystawiłem mu 1/10 :F

ocenił(a) serial na 10
nillvo

no dokładnie dla większości z nas to po prostu najlepsza bajka z dzieciństwa, zasługuje na taką ocene. Klasyk

ocenił(a) serial na 10
barski26

Bo kopia nigdy nieprzebije orginału

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones