PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834427}

Drakula

Dracula
6,2 18 994
oceny
6,2 10 1 18994
5,9 15
ocen krytyków
Drakula
powrót do forum serialu Drakula

Straszny badziew

ocenił(a) serial na 1

Typowa Netflixowa produkcja:
- biseksualny Drakula - jest
- wojująca feministka Agatha Van Helsing - jest
- gej, a nawet dwóch (nie wnoszący nic do fabuły) - jest...
- durnowata i nie trzymająca się kupy historia - jest
Nie chce mi się dalej wymieniać, Bram Stoker się w grobie przewraca...

ocenił(a) serial na 8
Jimmy_Joe

To produkcja BBC. Nawet nie wiesz co ogladasz, jeśli w ogóle ogladasz. A LGBT to masz wszedzie , na Netflixie, HBO, Amazonkę itd. Pora wyjść juz spod tego parasola bigoterii. Świat sie zmienił.

ocenił(a) serial na 8
AgusKa1993666

*amazonie

ocenił(a) serial na 4
AgusKa1993666

1. Na początku serialu pojawia się logo Netflixa, następnie napis "Netflix - serial oryginalny".
2. Nachalne wciskanie gejów, czarnoskórych, feminizmu, antyklerykalizmu w każdy serial czy film Netflixa, nie bacząc na ich sensowność względem fabuły, jest faktem. Ten serial został w zasadzie nakręcony tylko po to, żeby wpleść tam te wątki. Jeśli cię to nie razi, albo w imię poprawności chcesz udawać, że to normalne, to nie ma sensu w takie dyskusje wchodzić. To, że świat się zmienia, jest truizmem, który w najmniejszym stopniu tego zidiocenia nie usprawiedliwia. Infantylne dopychanie kolanem tych kretyńskich, niepasujących wątków, żeby fajnoludzikom zrobić dobrze - na tym polega polityka Netflixa. Gwałt na logice, historii (nie, nie mam na myśli kwestii istnienia wampirów, ale realia epoki) i zdrowym rozsądku, kosztem jakości produkcji. Rzygać się chce.

ocenił(a) serial na 7
AramChaczaturian

Ale o co chodzi z nieuwzględnianiem realiów epoki, przecież w XIX wieku istnieli i geje, i czarnoskórzy, i antyklerykałowie, i feministki.

ocenił(a) serial na 6
AramChaczaturian

Dobre :D ..."gwałt na logice, historii" ale luuuuuuz nie chodzi o wampiry - przecież wszyscy wiemy, że one istnieją - ale o REALIA EPOKI :D Naprawdę zacne spostrzeżenie ♥

Jeszcze mi się bardzo podoba UDAWANIE w imię poprawności - ej serio, mistrz, chylę czoła. Przecież nikt nie może uważać, że różne orientacje seksualne są normalne i naturalne, absolutnie. Takie osoby tylko UDAJĄ a głęboko na dnie serduszka ukrywają swoje wstrętne zboczone myśli o ludziach odmiennej orientacji niż ta jedyna prawilna :D
Się uśmiałam - dzień mam zrobiony, dzięki :*

ocenił(a) serial na 4
udkojagniece

W XIX wieku też wszyscy tak uważali? Ty czytasz to co piszesz? Chodzi o to, że wtedy takie historie po prostu nie miały prawa bytu, rozumiesz to? Stosunek do gejów czy czarnoskórych był dokładnie odwrotny niż dziś. UDAWANIE idioty, że przecież byli geje i czarni hyhyhy, więc o co mi chodzi. Otóż o to, że nikt wtedy nie pomyślałby o tym jak o czymś normalnym. Czy to pochwalam? NIE. Czy tak było? TAK, tak właśnie było. Więc zlituj się i nie udawaj głupszej niż jesteś.

ocenił(a) serial na 8
Jimmy_Joe

Durnowaty to jest twój komentarz, na pewno nie serial.

ocenił(a) serial na 1
AgusKa1993666

Młode dziewczę, z całym szacunkiem, ale poczytaj sobie najpierw oryginalnego "Draculę" Brama Stokera, lub chociaż pooglądaj sobie ekranizację F.F. Coppoli. A jeśli czytałaś/oglądałaś, to chyba przyznasz rację, że można zrobić świetny film czy serial bez tej całej nachalnej propagandy LGBT? Jeszcze trochę, to Wikingów będą grać murzy... przepraszam, Afroamerykanie, następny Terminator będzie gejem, a John Rambo zmieni płeć i stanie się kobietą. Litości...
Masz rację, LGBT jest teraz wszędzie, ale czy muszę się na to godzić? Co to w ogóle za durny pomysł by w niemal KAŻDEJ produkcji zawierać takie wątki? Wkurza mnie to, że twórcy zamiast skupić się na fabule, na sensowności i wiarygodności (umownej oczywiście w pewnych gatunkach filmowych) przedstawianej historii, na każdym kroku wciskają nam te bzdety w postaci LGBT. Będę chciał obejrzeć film o gejach, feministkach (jak Van Helsing z serialu), transwestytach, czy jeszcze nie wiadomo o czym, to takowy pooglądam, ale drodzy twórcy, nie wciskajcie tego g... na każdym kroku i w każdej produkcji, tym bardziej, jeśli nie jest to w ogóle uzasadnione fabułą!
Pisząc swój komentarz nie obraziłem nikogo, wspomniałem tylko o tym co mnie razi i wręcz odrzuca na "dzień dobry", bo bez tego serial by się zasadniczo nie zmienił, to nic tak naprawdę nie wniosło i zostało dodane niepotrzebnie. Ty z kolei w swojej tolerancji nazywasz mój komentarz durnym - cóż za hipokryzja. EEch... może ja już jednak za stary jestem i czasy jakieś nie moje...

ocenił(a) serial na 6
Jimmy_Joe

Przepraszam, ale "LGBT jest teraz wszędzie, ale czy muszę się na to godzić?" rozwaliło mnie na łopatki :D :D :D :D
Nie musisz, nie gódź się :D Najlepiej zamknij się w domu i wyrzuć klucz :D

Już pomijam w ogóle absurd tej wypowiedzi bo przecież ludzie homo i bi tak samo jak hetero istnieją od zawsze i są wszędzie od zawsze :D To tak jakby się ktoś irytował że wszędzie się dzieci, azjaci i osoby otyłe :D

Ale dobra, pośmialiśmy się.
A teraz chciałam grzecznie zwrócić na bardzo ważną informację (może pozwoli Ci zasnąć snem sprawiedliwego) - serial jest inspirowany książką, jest oparty na tej historii ale nic więcej. Nie jest ekranizacją książki Stokera więc oczekiwanie, że twórcy powinni przełożyć tę opowieść 1:1 jest po prostu śmieszne :)

ocenił(a) serial na 6
udkojagniece

*zwrócić uwagę, umknęło mi słówko :)

ocenił(a) serial na 3
Jimmy_Joe

to już nie chodzi o nadmierną poprawność polityczną, tylko jak ten serial jest zrobiony. Budowanie klimatu przez 3h, żeby później odpalić coś takiego w 3 odcinku??? Przecież to się w głowie nie mieści...

ocenił(a) serial na 8
Jimmy_Joe

To, że wampiry są biseksualne wiadomo nie od dziś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones