PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694354}

Dziecko Rosemary

Rosemary's Baby
5,4 5 603
oceny
5,4 10 1 5603
Dziecko Rosemary
powrót do forum serialu Dziecko Rosemary

Nieporozumienie...

ocenił(a) serial na 3

Polański może być z siebie dumny bo Holland zrobiła jakąś głupią parodię jego arcydzieła. Aktorka dobrana do roli Rosemary to jakaś porażka. brak narastającego napięcia i strachu. Weronika Rosati - rola życia :D Strata czasu...

ocenił(a) serial na 6
kwyt

A czego sie spodziewałeś ? Idealnej kopii oryginału ? Nie ma co porównywać tej wersji do wizji Polańskiego. RB 2014 jest bardzo udanym filmem, gdy się właśnie nie porównuje obrazu do wersji 1968.

Maciek_2

Jest bardzo udanym filmem dla kogoś, kto nie ogląda filmów z lat '60, a ze współczesnych produkcji wybiera "To nie tak, jak myślisz, kotku', chociaż obawiam się, że nawet dla takiego widza to może być za słaby film.

ocenił(a) serial na 3
Maciek_2

Ale to jest REMAKE. Nie da się tego nie porównywać.

littlelotte52996

To nie jest REMAKE.
Jeden i drugi film są adaptacjami powieści.

ocenił(a) serial na 3
GodAs

Z całą pewnością, dlatego właśnie film Holland ani odrobinkę nie przypomina filmu Polańskiego, ani troszeczkę.

littlelotte52996

Domyślam się że Holland zrobiła to zupełnie inaczej, choć jeszcze nie oglądałem. Mam jakieś takie sceptyczne nastawienie do tej reżyserki że nie mogę się przymusić do tego filmu. Z kolei Polański jest dla mnie najlepszym reżyserem, więc samo porywanie się na dzieła które on już zrobił uważam za głupotę.

ocenił(a) serial na 3
GodAs

Właśnie problem w tym, że Holland nie zrobiła tego inaczej, tylko powklejała sceny Polańskiego w ładniejszej otoczce, grane przez młodszych aktorów, a za oknem XXI wiek i romantyczny Paryż.

kwyt

Polanski ze slabej ksiazczyny zrobil wielki film. Ale takze dlatego, że mocno pogłębił psychologiczną warstwę, co miało swoje uzasadnienie w czasach gdy ciąża byla uwazana za jakiś rodzaj niepoczytalnosci czy inwalidztwa. W 2014 wyglada to malo wiarygodnie

ocenił(a) serial na 5
e_wok

Dlaczego słabej? Mi się książka o wiele bardziej podobała niż film i serial.

ocenił(a) serial na 3
kwyt

boleść jak można było tak zmarnować ten temat, miałam ochotę zapłakać z żalu

ocenił(a) serial na 5
kwyt

Postać Rosemary została przedstawiona, jako naiwna głupiutka, bezradna idiotka.Do tego nieudolna charakteryzacja Saldan, na Halle Berry.Zamiast atmosfery niepokoju, widz odczuwa atmosferę zażenowania.

ocenił(a) serial na 3
pokemon227

"Widz odczuwa atmosferę zażenowania" o ile nie uśnie wcześniej z nudów.

ocenił(a) serial na 1
kwyt

Największym nie wszystko się udaje. Holland do największych nie zaliczam więc ta wpadka mnie nie zaskakuje - żenująco nudnego stwora wypuściła spod swojej ręki a mówiąc krótko knota. Nie mogę dać trzech gwiazdek bo trzy gwiazdki dla tego filmu znaczyłyby, że arcydziełem jest co nazwałbym nieporozumieniem - 1/10 !!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
r_kaczor

Rasizm już dawno wyszedł z mody. Chcesz żeby brali cię na poważnie? Przestań pisać posty na poziomie podstawówki.

TheWarLord

Umówmy się- nie ma idealnej adaptacji książki. Książkę można przeczytać wiele lat po publikacji i wciąż będzie można poczuć ten sam dreszcz, który towarzyszył ówczesnym czytelnikom. Z filmem jest nieco gorzej. Polanski nagrał genialny, ale na dzisiejsze czasy- długi i nużący projekt. Oglądałam ze starsza ode mnie osoba- towarzysz zasnął. Według mnie proba odtworzenia historii przez Holand jest bardzo dobra! Aktorzy z wyższej półki plus głupoty, które przykuwają uwagę osób w obecnych czasach?! Ktoś kto nigdy nie miał styczności z ta historia będzie przeciez zachwycony! Odnosząc się do osób, które miały szczęście zrozumieć poprzednia wersje- zazdroszczę i poniekąd rozumiem (sama jestem gdzieś pomiędzy). Poza tematem to chciałam wspomnieć o Polakach mających swój wkład w kinematografie zagraniczna. Dzięki nim cudzoziemcy mogą pojąć, ze nasz naród nie opiera się na krowach i koniach chodzących wolno ulicami kraju(sic!). Reasumując- uważam, ze jest to całkiem niezła produkacja jak na obecne czasy. Przynajmniej odwołując się do tej sieczki teraz promowanej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones