PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745087}
6,6 3 008
ocen
6,6 10 1 3008
Dziewczyny ze Lwowa
powrót do forum serialu Dziewczyny ze Lwowa

Kolejna banderowska propaganda.

ocenił(a) serial na 8
Al_Bundy

Mieści, mieści, Jak widzę nie znasz znaczenia tego słowa, warto przyswoić ;)
Ksenofobia:
Za wikipedią: Niechęć, wrogość, lęk wobec obcych, przesadne wyrażanie niechęci wobec cudzoziemców.
Za słownikiem języka polskiego: Niechętny, wrogi stosunek do cudzoziemców i cudzoziemszczyzny.
Za słownikiem wyrazów obcych: Przesadna niechęć lub wrogość w stosunku do obcych.

Czy uzasadniona historycznie? Może i tak, tak jak do Niemców, Rosjan, Szwedów.. narodów zza miedzy. Tylko, że ten film nie jest ani polityczny, ani historyczny , tu tylko ksenofobia wyłazi.
Pozdrawiam.

szpilka_fw

Zwróć uwagę na slowo "przesadna", jeśli spojrzymy na nasza historie to niechec do Ruskich nie jest wcale czyms przesadnym. Trudno nie podziwiać Władimira Putina itd. ale Rosjanie jako naród są i zawsze byli daleko w tyle za Polakami jesli chodzi o rozwoj kulturalny.

To, że nie lubi sie kogos kogo dziadek mordowal naszego dziadka jest czyms normalnym, niekoniecznie dobrym ale powszechnym, istnieje jakaś kilkuprocentowa mniejszosc Niemców których przodkowie nie byli Hitlerowcami, ale nie mozna zapomnieć o tym, że Hitler mial poparcie 90% Niemców.

ocenił(a) serial na 8
Al_Bundy

Podziwiać Putina? Człowieka o zapędach dyktatorskich, kreującego się na cara państwa totalitarnego? Pogardzać Rosjanami, bo kulturowo odstają od nas? Niee, widzę, że dalsza wymiana poglądów nie ma sensu. Jeszcze tylko słówko na zakończenie. Nie przepadam za Niemcami jako narodem, nie lubię Rosji jako państwa. Historycznie. Ale nie czuję niechęci do jednostek. Rosjan, Niemców, Litwinów.. I za śmieszne uważam wzburzanie się, że ktoś ośmielił się nakręcić serial, w którym głównymi postaciami są Ukrainki. To jest właśnie ta nieuzasadniona, przesadna niechęć ksenofobią zwana. Pozdrawiam.

szpilka_fw

Oczywiście, że tak. Władimir Putin odnowil Rosyjską potęgę i odbudował Rosyjską gospodarką, realizujac przy tym wszystkie cele polityczne z wyjątkową skutecznością, to najlepszy przywódca na świecie.

Zapędy dyktatorskie nie są czymś zlym, dyktatura sprawdzała się cześciej niz demokracja, nikt nie pamieta przywódców demokratycznych, same demokracja często upadały i są małym epizodem w historii ludzkosci, monarchów i dyktatów sie pamieta i podziwia przez setki a nawet tysiące lat, od Faraonów po Pilsudskiego czy gen. Franco, przykładem typowego demokraty jest Obama, z którego można sie najwyzej zmieść.

Rosja nie jest państwem totalitarnym, nie można mówić o totalitaryźmie gdy państwo można od tak opuścić, nie mowiac juz o tym, ze Putina realnie popiera 90% Rosjan, a sama Rosja pod wzgledem metod ani troche nie odstaje od USA które jest uznawane, za panstwo liberalne.

Zwróciłem uwage, że Rosjanie od nas odstają, prezentuja inna mentalność i wartości, dlatego nasze narody nie bedą sie lubić.

Do poszczególnych jednostek nie czuje niecheci ze względu na narodowość, co nie zmienia tego, że razem tworza naród którego interes może być sprzeczny z interesem naszego narodu.

Naskakiwanie na jakis serial to przesada, co nie zmienia faktu, że wpychanie wszędzie Ukraincow i farmazonow o mitycznej przyjaźni Polaków i Ukraińców jest smieszne.

ocenił(a) serial na 8
Al_Bundy

Putin się dopiero rozpędza. Nie powiedziałam, że Rosja JEST państwem totalitarnym. Jeszcze nie. Podziwiasz Putina? Już mieliśmy kiedyś za miedzą innego dyktatora, a nawet dwóch, z wizją poszerzanie granic. I ty, który przywołujesz wciąż historię naszych ziem, naprawdę podziwiasz Putina? Co do samych Rosjan, Putina może wielbi te 90 procent (jesteś Rosjaninem?), ale przypomnę, że Stalina także wielbili i nazywali ojcem narodu, w Niemczech nazistowskich czczono Hitlera. Wspaniałe pranie mózgu zrobione całemu narodowi. Państwo totalitarne to państwo w którym wszystkie sfery życia obywatela są kontrolowane przez władze. Gdzie nie ma wolności słowa, sztuki, kultury, gdzie ingeruje się w wypowiedzi wszelkich mediów. Gdzie za byle co można trafić do więzienia, obozu, lub od razu „pod stienku”. Nie mów mi, że wyznacznikiem wielkości jest pamięć. Franco, Stalin, Hitler. Mordercy. Wielcy wodzowie narodów, mówcy, piewcy prawd przewodnich, dowódcy. Skazywali na śmierć tysiące ludzi, także swoich własnych (nieprawomyślnych) obywateli. Owszem pamiętamy o nich, ale jest to pamięć – ostrzeżenie. Jak widać nie dla wszystkich.

Dalsza dyskusja nie ma sensu. Zaczepiłeś mnie, choć nie do ciebie pisałam. Ok., pogadaliśmy, wymieniliśmy wzajemne, odmienne zupełnie punkty widzenia, rzuciłeś kilkoma hasłami całkowicie niezgodnymi z moim światopoglądem. Nie nadajemy na tych samych falach, a nasze argumenty mijają się nawet nie zderzając. Twój sposób myślenia jest mi całkowicie obcy. Pozostając nieodmiennie przy swoim zdaniu – żegnam.

szpilka_fw

Putin nic nie zrobi, póki co realizuje własne cele polityczne, wojna na poziomie swiatowym i ekspansja teryotiralna nie leza w Rosyjskim interesie. Poki co przejal kontrole nad zamieszkalym przez Rosjan krymem i wysłal pare tysiecy broni i kilka tysiecy ochotników do walki, swiatu nie grozi wojna ze strony Rosji, poki co Putin zdobywa poparcie walczac z terroryzmem.

Nie zrównywałbym Putina z HItlerem i Stalinem, Putin postawil gospodarke Rosji na nogi, za jego rzadow zmniejszyl sie trzykrotnie poziom ubóstwa, Rosyjskie PKB jest 10krotnie wieksze niz przed jego rzadami itd. Stalin zaglodzil natomiast miliony ludzi a Hitler zadłuzyl Niemcy. Zresztą Stalin i HItler byli socjalistami i rasistami którzy prowadzili masowe eksterminacje, Putin nie jest ani socjalistą ani nie prowadzi eksterminacji ludzi. Porównalbym go raczej do Pilsudskiego, ma umiarkowane poglady, rozprawil sie z opozycja i rzadzi dosc twarda reka.

Zresztą Hitler też jest godny podziwu, był nikim, smiali sie z niego, a doszedl do wladzy w slabym panstwie, zrobil z niego potege i w dwa lata podbil 2/3 Europy, to, że ktoś był zbrodniarzem, postacia ewidentnie negatywna itd. nie skresla tego, ze byl inteligentny i mozna go podziwiac, Hitlera trudno wsadzic miedzy zwyklych mordercow, oprocz tego, ze chcial wymordowac 300 mln. osób, był też najinteligentniejszym przywódcą swoich czasów.

Hitlera i Putina laczy to ,ze do wladzy doszli w podobnych warunkach, aczkolwiek Putin naprawde zrobil wiele dla Rosji, a posłuszenstwo Rosjan wobec "władcy" jest czyms kompletnie naturlanym.

Panstwo nie moze byc totalitarne w przypadku gdy mozna je opuscic i gdy można w nim kupic bron. W Rosji Putin zalegalizowal latwy dostep do broni (swoją drogą gdyby panstwo boi sie rewolucji itd. to nigdy tego nie zrobi) i nie utrudnia Rosjanom wyjazdów, Rosji daleko do totalitaryzmow, a propaganda nie jest tam wieksza niz na zachodzie.

Zrównywanie gen. Franco z Hitlerem i Stalinem to akt skrajnej głupoty, Franco to przywódca zdecydowanie pozytywny, jego pucz poparło wiekszosc Hiszpanów, II Republika miała na sumieni znacznie wieksze zbrodnie niz Frankisci, a zdecydowana wiekszosc ofiar Franco oprocz ofiar postronnych to komunisci, bombardowano miasta ktore poparły II Republike, rozstrzeliwano działaczy partii komunistycznej i ludzi którzy udzielili im jakiegos wsparcia, równie dobrze gdyby w Rosji rewolucja bolszewicka zakonczyla sie tak, że Denikin pokonuje czerwonych i kaze ich wyrznac to mozna by go nazywac zbrodniarzem mimo, ze bylby w rzeczywistosci bohaterem. Żaden kraj nie rozwijal sie jak Hiszpania pod rzadami gen. Franco, sam Franco przywrócil naturalny porządek który rozsypał sie po jego smierci, nie mozna mu zarzucic, ze wprowadzal totalitaryzm, gdy Hiszpanie mogli sobie opuszczac Hiszpanie od tak, i od centrum na prawo jakis pluralizm polityczny jednak istniał.

Od tego jest forum by komentować odpowiedzi...

ocenił(a) serial na 8
Al_Bundy

bez komentarza

szpilka_fw

To Ty bredzisz coś co nie ma miejsca w polityce, zrównujesz zbrodniarzy z silnymi przywódcami, negujesz nieprzeciętność Hitlera dlatego, ze jest zbrodniarzem jakby to sie wykluczalo i uznajesz gen. Franco za wielkiego morderce mimo, że pozbył sie jedynie zbrodniarzy, gwałcicieli i zdrajców których ideałem przywódcy był Stalin.

ocenił(a) serial na 8
Al_Bundy

Proszę nie atakuj mnie tylko dlatego, że mam odmienne zdanie. Pozdrawiam i życzę miłego samopoczucia :)

szpilka_fw

Atakuje tylko wtedy gdy ktoś owego zdania dobrze nie uzasadni.

ocenił(a) serial na 8
Al_Bundy

No więc, atakuj sobie, skoro ci to poprawi samopoczucie.

szpilka_fw

Ja mam na to wylane.

ocenił(a) serial na 8
Al_Bundy

bez komentarza

bartu1986

Wolisz pier onych islamistow czy gosci z ukrainy

ocenił(a) serial na 8
bartu1986

Co ten serial ma wspólnego z polityką i historią

ocenił(a) serial na 8
gala99

Otóż to. Nic nie ma wspólnego, to tylko pretekst do głoszenia "jedynie słusznych" rasistowskich i nazistowskich prawd. Tzw. prawdziwi Polacy znieść nie mogą, że głównymi bohaterkami są Ukrainki. Wyciągają więc z szaf przodków, co to za wolność waszą i naszą walczyli, otrzepują z naftaliny i pokazują: Patrzcie, to mój dziadek, który w walce z Ukraińcem/Ruskim/Niemcem (niepotrzebne skreślić) poległ. A teraz Ukrainki do naszego kraju wlazły, strzelać pewnie będą. ;) A to po prostu wspaniały, ciepły serial ze świetnymi kreacjami aktorskimi głównych bohaterek :)

szpilka_fw

Jeśli biały człowiek nienawidzi białego człowieka to nie jest rasizm, zaś narodowy socjalizm sie troche wyklucza z nienawiscia do Ukraincow, ludy germanskie nie miały źle pod władza Hitlera i de facto zachowały dużą autonomie, Polacy i Ukraincy to ten sam lud, analogicznie polscy narodowi socjaliści nie powinni jakoś na nich naskakiwac.

ocenił(a) serial na 8
Al_Bundy

„Jeśli biały człowiek nienawidzi białego człowieka to nie jest rasizm”.
Hmm, my, rasa biała byliśmy dla innej rasy białej podludźmi. I jako podludzie byliśmy podleni, mordowani, paleni w krematoriach wraz z innymi, też „niższymi” rasami. Kolor włosów, oczu, kąt pomiędzy nosem, a czołem - były wyznacznikami „człowieczeństwa”.

„Ludy germańskie nie miały źle pod władzą Hitlera” - jedynie wtedy, gdy wyznawały (lub dobrze udawały, że wyznają) jego ideologię. Pozostali kończyli w obozach.

Odpowiadając mi na ten post wykazałeś jedynie ignorancję. Męczy mnie już ta dyskusja, ponieważ nie prowadzi do niczego. To jałowa ziemia, z której nic nie wykiełkuje, że się tak poetycko wyrażę. Pozostań przy swoim zdaniu, jeśli podniesie ci to samopoczucie.

szpilka_fw

Niemcy sprowadzili naród do poziomu ludu, lub rasy, to byl absurd, tymbardziej, że Słowianie to równiez aryjczycy, z tym, ze nienawisc Niemca do Polaka to juz nie rasizm.

Nonsens, Norwegowie nie odczuli roznicy miedzy zyciem w 1938 a 1941 r. Francuzi (Romanie) mieli takie same prawa jak przedtem i zyli na podobnym poziomie, najbardziej ucierpieli mieszkancy Polski i ZSRR, w zasadzie poza Polska i ZSRR Niemcy wylapali tylko Zydow i Cyganow a inne ludnosci miały spokoj i cieszyly sie pelnymi swobodami.. No, to, że Francuzom okupacja niemiecka nie przeszkadzala jakos zbytnio, dlatego nie walczyli w ogole to inna kwestia.

Ignorancja jest mowienie, ze to tylko serial o mlodych Ukrainkach, kiedy oczywiste jest, że zostanie w koncu upolityczniony jak Ranczo i beda mowic tam o wysadzeniu cerkwi w miedzywojniu, o majdanie itd.

ocenił(a) serial na 8
Al_Bundy

Bzdury. Nie mam najmniejszego zamiaru bawić się w dalsze odpowiedzi. Pozdrawiam.

szpilka_fw

Przyjmuje, że to są fakty do póki ich nie obalisz, póki co to, Ty zacząłeś sugerować, że Hitler niewiadomo jak prześladował np. Dunczyków.

Nie zmuszam Cię byś odpowiadała, sama to robisz.

ocenił(a) serial na 8
Al_Bundy

1. "dopóki" pisze się razem
2. jestem płci żeńskiej
3. miłego wieczoru :)

szpilka_fw

1. Szczegół
2. Taki odruch
3. Nawzajem.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bartu1986

Człowieku gdzie w tym serialu widzisz propagandę ;)

ocenił(a) serial na 9
bartu1986

TY Ciulu !!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones