PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710290}

Dzwony wojny

The Passing Bells
6,3 1 241
ocen
6,3 10 1 1241
Dzwony wojny
powrót do forum serialu Dzwony wojny

Dziwi mnie skapy opis na filmwebie, bo produkcja interesująca, a emisja już za chwilę.
Niemniej - obejrzycie?

pikpik9

Takiej jakości serial w tvp? Jasne, że obejrzę. Coś zamiast transmisji z placu defilad i sztywnych wspominek. Nareszcie chciało by się powiedzieć.

pikpik9

Ja zamierzam, lubię tematykę historyczną podaną w lżejszy sposów, oczywiście wszystkiego dowiedziałem się z innych źródeł, bo tu coś "skąpo" tak jak mówicie.

pikpik9

Też planuję obejrzeć, mało jest seriali i filmów o tematyce I Wojny Światowej, a warto pokazać jak wyglądał konflikt 100 lat temu.

pikpik9

Zamierzamy. A choćby z racji tego, że sam trajler mnie urzekł. Mimochodem zobaczyłem w telewizji, nie widząc co to jest, przystanąłem i pomyślałem, że chyba sobie ściągnę ten film bo fajnie wygląda. Więc poczekałem na tytuł. A tutaj się okazuję, że to dzwony wojny. Niby coś tam wcześniej o tym słyszałem ale nie spodziewałem się po tym tak zachęcającego materiału.

pikpik9

Z pewnością!
O serialu dość już głośno w sieci. Wiele mówi się o jego innowacyjności, poruszaniu uniwersalnych problemów. Scenarzysta i reżyser, Jordan, w wywiadzie podkreślał, że ma to być trochę inne spojrzenie na wojnę samą w sobie oraz hołd dla tych, którzy wtedy zginęli. Wyczytałam też, że polska aktorka Erika Karkuszewska, która debiutuje na ekranie, już zdobywa nowe propozycje zagranicą. Jestem ciekawa tego serialu szczególnie, że tak mało dzisiaj mamy filmów historycznych (patrz: Bitwa Warszawska i Bitwa pod Wiedniem).

leilaamira

Ja nie sledziłam historii, ale dziś przeczytałąm na kulturze wyborczej o nim o nie przepuszczę ;) Co do bitw, któe wymieniasz to niestety jedna gorsza od drugiej, za to miasto 44 mega, kamineie na szaniec też były dobre.

pikpik9

Pewnie, że obejrzę!
Szczególnie, że niektóre sceny do tego serialu kręcone były w mojej miejscowości :)

AlayneStone

Czyli?

pikpik9

Oczywiście
Powinni nakręcić serial / film o 1918 roku
CK Dezerterzy ,Pogranicze w ogniu oraz 1920.Wojna i miłość to trochę mało
Polecam Zaginiony Batalion to taki młodszy brat Szeregowca Ryana o I WŚ

giovanni50

Zaginiony batalion - chętnie, a Dzwony wojny jak dla mnie bardzo nietypowy serial, w pozytywnym sensie, inny niż dotychczasowe, zgadzam się że epicki, niesamowite zdjęcia i muzyka, kolejne te obejrzę. Niesamowita przedstawienie wojny od strony zwykłych żołnierzy ledwie chłopców, którzy chcą przeżyć wielką przygodę, jakże często pierwszą i ostatnią zarazem.

pikpik9

Właśnie obejrzamy :)

coladrinker137

obejrzałam dwa i czekam na kolejne 3. Dla mnie bardzo dobra produkcja z pieknymi zdjęciami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones