PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=486351}
7,8 371
ocen
7,8 10 1 371
Ef a tale of melodies.
powrót do forum serialu Ef - a tale of melodies.

memories czy melodies ??

ocenił(a) serial na 8

jak w temacie ...
moim zdaniem Melodies... dlaczego? Według mnie historia Himury była najbardziej przejmująca.
Niemniej jednak oba Ef-y były niesamowite i zajmują 1 pozycje na mojej liście(jako całość)

ocenił(a) serial na 10
nobuo

Zdecydowanie Melodies , nie spodziewałem się że będzie bardziej poruszające niż 'Memories' , tak że to co zobaczyłem przeszło moje oczekiwania :)
Historia Himury sprawiła że oglądając anime czasem miałem zaszklone oczy , nie często to się zdarza ;)

ocenił(a) serial na 8
nobuo

jak dla mnie memories , zdecydowanie. Możliwe że dlatego że memories było pierwsze i wnosiło taki powiew świerzości. Myśle jednak ze jakis wpływ na moją opinię moze miec postac mizuki-która po prostu mnie przez całą serię irytowała troszkę;D

ocenił(a) serial na 10
nobuo

Moim zdaniem zdecydowanie Melodies. Przyznaję, że Memories również było świetne, jednak Melodies wzruszyło mnie o wiele bardziej... Można powiedziec, że w pierwszej serii Ef''u było więcej wątków, bo jakby nie patrzeć pokazane były historie większej ilości osób. W drugiej serii zostały pokazane tylko dwa wątki, które uważam za o wiele bardziej dramatyczne niż jakiekolwiek z Memories. Historia Yuu i Yuuko była chyba najpiękniejszą jaką kiedykolwiek poznałam. Długo nie zapomnę tego anime. Już dawno nie wylałam tylu łez co na tej produkcji.

ocenił(a) serial na 7
nobuo

Mój głos na Memories - być może dlatego, że grałem w tę część visual novel i polubiłem Rei i Miyako. Poza tym dodatkowy wątek z dziewczyną tracącą pamięć jest przepiękny i najlepszy ze wszystkich w całej serii.

ocenił(a) serial na 6
nobuo

Jak dla mnie zdecydowanie "Memories". Moim zdaniem uczucia pomiędzy bohaterami były zdecydowanie bardziej wiarygodne niż w "Melodies". O ile eksperymenty ze stylem animacji w "Memories" bardzo przypadły mi do gustu, tak w kontynuacji za daleko z nimi poszli i zaczęły mnie irytować. Dialogi pomiędzy bohaterami również były lepsze w pierwszej serii i bardziej dawały mi do myślenia. W drugiej serii dodali też kolejnych bohaterów, którzy z kolei byli jakoś powiązani z już nam znanymi - dla mnie zburzyło to w pewnym sensie strukturę całego anime. Czas przeznaczony na każdą historią również był lepiej podzielony w "Memories". No i na koniec - historia z Chihiro podobała mi się najbardziej. Ogólnie ze wszystkich anime, które widziałem, "Memories" wzruszyło mnie najbardziej.

ocenił(a) serial na 9
nobuo

Mam mieszane uczucia wybierając które lepsze, obie serie były świetne, ale chyba jednak postawie na memories @up -> "Ogólnie ze wszystkich anime, które widziałem, "Memories" wzruszyło mnie najbardziej." Obejrzyj Clannad (z After Story)

ocenił(a) serial na 7
nobuo

Melodies słabsze, te historie są dla mnie mniej przekonujące i oryginalne niż Memories.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones