PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=499361}

Emma

7,6 4 467
ocen
7,6 10 1 4467
Emma
powrót do forum serialu Emma

Serial jest naprawdę dobry. Scenariusz wyśmienity i bardzo wierny. Wspaniała Romola w roli Emmy błyszczy na ekranie.
A jednak... jednak... no właśnie... nie czuję tego zachwytu, który zwykle towarzyszy mi przy ekranizacjach powieści Jane Austen.
Nie ma w tym serialu - i to jedyny zarzut - scen, które zachwycają, takich perełek - jak np. scena Darcego wychodzącego z jeziora w Dumie i Uprzedzeniu z 1995r., scena pierwszych oświadczyn w deszczu w Dumie i Uprzedzeniu z 2005r., scena jazdy konnej i otarcia policzka z błota w Opactwie Northanger, scen ukrywania za wszelką cenę swoich uczuć jak w Rozważnej i Romantycznej z 1995r., sceny pojedynku jak w Rozważnej i Romantycznej z 2008r. i można to mnożyć w nieskończoność w zależności od tego co kto lubi:)
Jednym słowem brakuje mi w tym serialu magii i romantyzmu między Emmą a panem Knightley. Rozumiem ograniczenia powieści, ale nie mogę oprzeć się uczuciu, że można było trochę lepiej zaakcentować niektóre ważne dla powieści sceny - zwłaszcza na wzgórzu Box Hill i oczywiście najważniejszej "rozmowy" na końcu:)!!

ocenił(a) serial na 7
nan_s

Dokładnie. Mam takie same odczucia :) Brakuje tych cyt. " perełek" - zdecydowanie. :)

ocenił(a) serial na 9
JaneEyre_2

A mnie akurat serial absolutnie zachwycił! Bardzo silna obsada, a między Emmą i panem Knightleyem aż iskrzy. Myślę, że jednak taką perełką jest ich wspólny taniec. Cudna choreografia, muzyka i te spojrzenia, achhh. :)
Pod względem wizulanym jak i muzycznym produkcja też jest bez zarzutu. Uważam, ze serial był znacznie zręczniej zrobiony niż ostatnia adaptacja Rozważnej i Romantycznej BBC.

ocenił(a) serial na 8
milkaway

Ostatnia adaptacja BBC z rolą Kate Beckinsale jest rzeczywiście trochę teatralna:)
Ale ja bardzo lubię Gwyneth Paltrow w roli Emmy:)!!! To prawda, że może trochę jest to wersja "amerykańska", ale tam przynajmniej główni bohaterowie pasują do siebie doskonale. Jest między nimi chemia , więź, przywiązanie, czułość, są sceny urzekające, np. strzelanie z łuku, a przecież tam się kłócili:), jest scena z dzieckiem:).
Osobiście uwielbiam tą scenę, kiedy Emma mówi, że pan Knightley jest zaproszony na bal i że będzie musiał potańczyć, on w tym czasie każe aportować psu i mówi, że wolałby się z nim zamienić, na co Emma odpowiada, że może na bal przynieść mu ten patyk:)!!!!!i jest wspaniała scena w lesie na końcu!!! Co za sceneria, co za piękne wyznanie uczuć, jakie harmonijne przejście od przyjaźni do miłości!!! Tak, dla mnie, to na razie wzorcowa adaptacja:) Ciężko będzie przebić takie perełki:)!!!!

ocenił(a) serial na 9
nan_s

dobór aktorów jest naprawdę świetny, ale faktycznie nie ma chemii... nawet nie chodzi mi o te "perełki" (choć raczej jest ich niewiele). razi zwłaszcza sam koniec, czuć taki dystans między panem Knightleyem a Emmą. serial jest genialny, ale niedociągnięcia bolą ;)

ikaa

właśnie jestem świeżo po oglądnięciu serialu, tak na marginesie super wg mnie, i z tego co zrozumiałam, ale zaznaczam, że nie czytałam książki, to inny rodzaj akcji, przecież oni dowiadują się, chociaż może lepiej orientują się w swojej miłości do siebie dość późno więc trudno aby przez cały serial były jakieś aluzje co do tego, a według mnie ich przyjaźń i przywiązanie widać bardzo dobrze no i ta scena tańca jest świetna...

ocenił(a) serial na 9
tiuric

Mr Knightley od dłuższego czasu raczej był świadom swoich uczuć, na pewno dłużej niż Emma swoich i to uczucie jego jest moim zdaniem jasno pokazane. Emmę natomiast podświadomie również doniego ciągnęło. ;) A co do samej chemii, to aktrzy wg mnie fantastycznie byli dobrani.

milkaway

Zgadzam się, że Knightley wiedział, co czuje do Emmy. Kapitalnie było to pokazane w scenie wspomnień tańca, kiedy widać jednocześnie i Emmę, i Jane - przy czym Emma myśli, że Knightley woli Jane. Jeśli chodzi o uczucia Emmy, wydaje mi się, że właśnie podczas wspomnianego tańca coś zaczęło jej świtać, ale jeszcze sobie tego nie uświadamiała.

Oświadczyny Knightleya uważam natomiast za lekko spaprane. Faktycznie, bez chemii.

ocenił(a) serial na 9
nan_s

Mnie osobiscie bardzo urzekła scena po pocałunku, kiedy oboje siedzieli na ławce i wyznawali, kiedy się w sobie zakochali. Widać wzajemne przywiązanie i jest to naprawdę romantyczne. W wersji z polskim lektorem ta scena (jaki i parę innych) jest w całosci usunieta i oglądajac film po angielsku na youtube byłam bardzo zaskoczona.

nan_s

Może mi się wydawało, ale zabrakło w serialu tego charakterystycznego dialogu, kiedy Emma prosi do tańca Knightleya i mówi, że mogą tańczyć, przecież nie są rodzeństwem. Na to mężczyzna odpowiada, że dzięki Bogu, że nie są;). To jedna z ciekawszych sekwencji w książce...

_LG_

Ooo, w takim razie koniecznie muszę przeczytać. Tej jedynej powieści Austen nie znam, bo odrzucała mnie główna bohaterka (nie pałam sympatią do Emmy). Pech chciał, że obejrzałam film (z Paltrow), zanim sięgnęłam po książkę.
A co do wspomnianej sceny w serialu: też nie pamiętam, czy była... Pewnie nie, bo taką chemijkę dałoby się zapamiętać;)

pani_karka

- A z kim pani zatańczy? - zapytał pan Knightley. Odpowiedziała po chwili
wahania:
- Z panem, jeżeli mnie pan zaprosi.
- Chce pani? - rzekł podając jej rękę.
- Pewnie, że chcę. Dowiódł pan, że pan doskonale tańczy, a nie jesteśmy przecież
naprawdę bratem i siostrą, by to nie wypadało.
- Bratem i siostrą? Co to, to nie!

_LG_

http://www.filmweb.pl/film/Emma-1996-37362 - ta wersja jest chyba najwierniejsza oryginałowi;) Poydrawiam.

_LG_

Dziękuję i dziękuję:)
Oglądałam tę wersję - wieki temu, więc niewiele pamiętam. Czyli najpierw książka, potem Beckinsale i Strong, a potem napiszę, jakie miałam wrażenia:)
Odpozdrawiam:)

pani_karka

Super;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones