PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299616}
7,9 9 023
oceny
7,9 10 1 9023
Ergo Proxy
powrót do forum serialu Ergo Proxy

8/10

ocenił(a) serial na 8

Wciągnęło mnie... po jakimś czasie... ale i tak nie zachwyciło. Ergo Proxy to strasznie pokręcone anime. Ciężko stwierdzić, czy to był zabieg celowy, nieudolność twórcy, czy też moc grzybków bądź innych wspomagaczy ;) W każdym razie fabuła jest totalnie wymieszana, na początku nic nie trzyma się kupy, a spostrzegawczość widza nie ma wielkiego znaczenia, bo i tak wszystkiego dowiadujemy się wprost, zazwyczaj w dziwacznie ukazany sposób. Przez pierwsze odcinki trochę się przemęczyłem i oglądałem na siłę. Później, jak już wszystko zaczynało nabierać jakiegoś sensu, nabrałem ciekawości. Klimat jest dość mocny, gęsty, choć nie zawsze przyjemny. Niemal wszyscy bohaterowie są irytujący i często mają problemy z zebraniem własnych myśli. Kreska też mi do końca nie pasowała (taka niezbyt mangowa mieszanka różnych styli). Zwłaszcza u postaci (Vincent na początku vs po kilku odcinkach... nagle mu oczy urosły). Mimo wszystko doceniam pomysłowość twórców... choć kilka odcinków zostało przedstawione w taki sposób, że kompletnie nie miały one sensu (nawet biorąc pod uwagę okoliczności, miejsce akcji). A to, co było później, tylko jeszcze bardziej wprawiło w zakłopotanie (fabuła nagle przeskoczyła mocno do przodu pozostawiając pustkę pomiędzy, jakby komuś znudziło się ciągniecie dalej tej historii). Stąd moja sugestia o grzybkach czy innych dopalaczach. W każdym razie ciężko o drugie takie anime, więc mimo wszystko daję 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones