PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299616}
7,9 9 033
oceny
7,9 10 1 9033
Ergo Proxy
powrót do forum serialu Ergo Proxy

Nie mam pojęcia, co napisać na początek. Więc może zacznę od końca.

Serial 23-odcinkowy, gdzie wszystko wyjaśnia się w 3 ostatnich odcinkach (czyli praktyczna norma, jeśli chodzi o tego typu produkcje). Zakończenie jest moim zdaniem jednym z plusów tej historii. Fabuła ciągnie się cholernie niespójnie, pojawiają się okropnie nudziarskie odcinki, gdzie nie dowiadujemy się niczego ciekawego, a w dodatku traci klimat (moim zdaniem odcinki z teleturniejem oraz z wiecznym uśmiechem tak naprawdę wyjawiają dwa szczegóły, które i tak drugi raz zostają w ostatnich odcinkach wyjawione - ich oglądanie praktycznie nie ma sensu).

Kreska... hmmm to pierwsze anime, które oglądałem w hd, wiec trochę cieżko mi o tym mówić - w postaciach znajdują sie bowiem okropne przerwy, plamy farby. W dodatku zdarzają sie (nieprawdopodobne w tego typu prodykcjach) tzw lazy animation i kiepskie formowanie postaci (patrz: Głowa Re-l w trakcie serialu rośnie i zmniejsza się, nawet niezależnie od fryzury). Do designu postaci nic nie mam, chociaż dopracowano tak naprawdę tylko kilka głównych postaci, a reszta na odwal się. Wyglądy proxy są natomiast bardzo udane - pełne szczegółów i różnorodności.

Muzyka - udana, chociaż nie rzuca człowiekiem na kolana, jak te robione przez Kenji'ego, Yoko, czy Yuki. Jest wystarczająca jak na tą producję. Uwagę zwraca udany opening i zupełnie schrzaniony ending, w którym oprócz przelatujących napisów i piosenki nic się nie dzieje - żenada, aż się nie chce czekać na zapowiedź następnego odcinka.

Tła - postanowiłem dać im osobny akapit. Wszystkie bowiem są przepiękne i trzymają klimat. Jaskinia bezdomnego proxy to naprawdę dzieło sztuki.

I tak pozostało mi zakończyć - o fabule nie mówię, bo mi osobiście wydała sie nierówna i obok zaskakująco dobrych odcinków (odcinki pierwsze, z marketem, ze wszelkimi przywidzeniami, z brakiem wiatru, ostatnie, itp.) trafiały się takie, że ich wyrzucenie zrobiłoby tylko lepiej dla serii (zabawne odcinki, Re-l wraca do miasta, Re-l idzie tropem Vince'a). Może to jest spowodowane tym, że odcinki były pisane przez ciągle nowe osoby z zespołu...

Ocena - 7/10... (bardzo dobra ocena)

ocenił(a) serial na 10
Sacronius

Bardzo podoba mi się forma twojej wypowiedzi.
Szczegółowo i logicznie argumentujesz swoją opinię.

Co do treści...........
Jako osoba, która postawiła ocenę 10/10 jestem zmuszony się z tobą niezgodzić :P

ocenił(a) serial na 10
Asx32

No nie zgodze sie, ending mi sie podobal, i ogolnie muzyka mi sie podobala ;] Osobiscie nie lubie jak muzyka schodzi na pierwszy plan w jakims anime, i za bardzo sie wybija ponad reszte, wiec tutaj oprawe uwazam za bardzo dobra ;] A odcinki mi sie wszytkei podobaly, i lubie jak seria na chwile odpoczywa od glownego watku ;]
Teraz patrze ze wystawilem ergo 8/10, ale z perspektywy czasu poprawie to na 9/10, zasadniczo ciekzo mi wskazac anime lepsze ktore bym ostatnio ogladal poza ouranem ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones