PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747016}

Fauda

8,0 11 248
ocen
8,0 10 1 11248
Fauda
powrót do forum serialu Fauda

Właściwie po obejrzeniu tego serialu zastanawia mnie jedno - jak odbierali go Żydzi. Mamy komando superbohaterów, wszystko im się udaje, rozbrajają przeciwników w każdej możliwej i niemożliwej sytuacji. Z drugiej strony jak na funkcjonariuszy legalnej władzy zachowują się, powiedzmy, niestandardowo. Czy to są bohaterowie skrojeni tak, żeby mógł się z nimi identyfikować każdy Żyd? Dla mnie najlepsza scena: żydowski snajper w akcji zastrzelił przypadkiem izraelskiego żołnierza, potem zdobywa się na refleksję "Zabiłem człowieka"; wtenczas jego chyba trochę bardziej przytomny dowódca zauważa, że zabił już wielu ludzi. I albo jest to najbardziej antyizraelski serial w historii kina, albo film, który powinien obowiązkowo obejrzeć każdy naiwny filosemita.

ocenił(a) serial na 4
Misino

Okupant, nie legalna władza. Izrael okupuje nie przyznane im przez ONZ palestyńskie tereny i terroryzuje zamieszkałą tam ludność. Sam serial to męczący melodramat z dawką akcji.
Obejrzałem całość i nie polecam innym. Szkoda czasu.

Valhilla

Oczywiście masz rację, pisząc legalna władza miałem na myśli tylko to, że komando Dorona nie było nielegalną czy półlegalną bojówką, ale jak najbardziej zbrojnym ramieniem oficjalnego rządu

ocenił(a) serial na 4
Misino

W tym sensie jak najbardziej racja.

ocenił(a) serial na 6
Misino

Zbrojne ramię rządu - nieprofesjonalni, emocjonalni, nieprzygotowani, działający impulsywnie, ale jakoś tak uchodzi im wszystko na sucho.

Misino

Szkoda na to "dzieło" czasu. Oglądanie tego to męczarnia. Szczerze odradzam.

ocenił(a) serial na 10
_DCLXVI_

Bzdura, serial rewelacyjny. Polecam wszystkim.

ocenił(a) serial na 4
Saladin_filmweb

I jak serial, podoba się, oglądasz Pan dalej?

ocenił(a) serial na 10
Valhilla

Okupują Wzgórza Golan to fakt, resztę odkupili od Arabów. Polecam zobaczyć Izrael, później np. Syrię, Egipt i wrócić do Izraela. Wniosek nasunie się sam, lepiej żeby Izrael istniał jak najdłużej.

ocenił(a) serial na 9
Saladin_filmweb

aj, znacznie bliżej jest do Jordanii, to o rzut kamieniem przez Jordan, Pan tam był ?

ocenił(a) serial na 10
Robaq_2

Był, 1.5 roku na Wzgórzach Golan, a także zwiedzałem Izrael ile mogłem. Wiem gdzie znajduje się Zachodni Brzeg jak i Gaza.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Valhilla

A od kiedy Palestyna to legalne państwo?

ocenił(a) serial na 4
sucinum

A od kiedy można strzelać do sąsiadów i ich terroryzować?

ocenił(a) serial na 9
Valhilla

Poczytaj o historii i może wtedy coś napisz o "okupancie"

ocenił(a) serial na 4
hawk1972

Poczytaj o historii Poczytaj

ocenił(a) serial na 7
Valhilla

Kolejna skrajność, zresztą być może podszyta nazizmem (antysemityzmem) - nie wiem z jakiej rodziny użytkownik się wywodzi. O ile potępiam politykę partii Likud, o tyle nie jestem aż tak ograniczony by zapominać, że gdy powstało państwo Izrael a obok niego państwo Palestyna, to władze Izraela zaakceptowały międzynarodowe umowy i ustalenia w ramach ONZ, natomiast państwa arabskie je odrzuciły i z miejsca rozpoczęły wojnę. Naziści, czyli posthitlerowcy, jakoś nigdy nie biorą w obronę Izraela, powołując się na ONZ. Ale chętnie powołują się na ONZ by szerzyć swoje nazistowskie poglądy. Nazizm, podobnie jak putinizm, zawsze operuje zakłamaniem i hipokryzją.

ocenił(a) serial na 4
per333

Bzdury wyssane z cholewy Tobie współczesnemu społeczeństwu tego państwa izrael i tobie bliżej do nazizmu czy innemu wymyslonemu pojeciu posthitleryzmowi niż mnie. Skończ z tą mową nienawiści boś sam skrajnie podszyty jedną tylko słuszną wiarą.

ocenił(a) serial na 9
Misino

Też się nad tym ciągle zastanawiam, czy to świadomie antywojenne kino czy przez przypadek wyszło im odwrotnie niż chcieli.

ocenił(a) serial na 9
Misino

Oglądaj kino bez uprzedzeń do Żydów i mieszania do tego polityki, zapraszam na Tt tam możesz trolować do woli.Serial jest świetny a agent 007 też zawsze wychodzi cało.

KRZYSZTOF_KOWALCZYK_1958

"agent 007 też zawsze wychodzi cało." - nieaktualne od 2 lat

KRZYSZTOF_KOWALCZYK_1958

Jak można nie mieszać polityki do serialu, który osadzony jest w konflikcie? Pytanie Misino jest bardzo zasadne, jak serial odbierają Żydzi? I tutaj nie chodzi o sympatię bądź nie. Na ten czas wydaje się, że mamy obraz pokazujący bezmiar brutalności, gdzie nie istnieje podział na dobrych i złych.

mariusz_szanser

Odbierają go bardzo pozytywnie jest ogromnym hitem w Izraelu jak i w całym świecie arabskim tak przynajmniej twierdzą jego twórcy oraz prowdzacy z nimi wywiady dziennikarze. Jest sporo wywiadów na YT.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones