Fear the Walking Dead
powrót do forum 4 sezonu

Sezon 4 E 16

ocenił(a) serial na 5

Co za rozczarowanie. Błąkający się Morgan, przemierzający co najmniej 700 km do swoich przyjaciół pozamiatał ten epizod :( Naprawdę odszedł tak daleko w poszukiwaniu nawiedzonej? Wracał ponad połowę odcinka jadąc uwaga, dwoma autami,potem ciężarówką z piwem i idąc pieszo.Jeszcze trochę i dotarł by z powrotem do Aleksandrii. Duże rozczarowanie , trudno zapisać coś na plus. To nie był finał to był jakiś epizod ze środka sezonu.Szkoda ,bo kilka poprzednich odcinków było zdecydowanie lepszych.

ocenił(a) serial na 5
Mikael82

Niestety masz rację. Jedna obłąkana kobieta i przetrzepana huraganem i innymi wypadkami grupa, to za mało, by oprzeć na tym pół sezonu. Fabuły więc praktycznie nie było. Na plus zaliczyłbym jednak zdjęcia i muzykę. Bardzo podobała mi się ta niemal czarno-biała forma.

ocenił(a) serial na 8
Mikael82

czemu oni nie pili wody z kranu? też zatruta?

ocenił(a) serial na 5
Mahone91

Dobre pytanie :) Cielaki i tyle. A żyją w tym święcie 4 może 5 lat. Mistrzowie przetrwania. Morgan to już miał tą nogę w każdym miejscu przebitą. Dobrze, że mają tam najlepszych chirurgów i dobre zaopatrzenie w leki :) Niezniszczalni.To po co w ogóle te motywy z przebitą nogą jak nie ma to żadnego skutku potem?

Ten finałowy epizod wyglądał tak jakby ktoś chciał już zakończyć ten serial. Na odczepnego, na szybcika zmiana planów i nie jedziemy już do Ricka tylko mieszkamy we fabryce i pomagamy innym.Koniec.

ocenił(a) serial na 5
Mikael82

Nie ma sensu czepiać się o podobne szczegóły. Musimy pamiętać, że jest to serial, w którym trupy ŻYJĄ. Skoro więc trupy mogą żyć, to laseczka tężca mogła nigdy nie istnieć, a przebicia, złamania i straty części ciała nie muszą być śmiertelne. Ot, taka serialowa rzeczywistość.

ocenił(a) serial na 5
Mahone91

Ameryka, to nie Polska. Tam woda ma fatalną jakość i jej picie jest skrajną głupotą. A podczas apokalipsy, to wcale bym się nie zdziwił, gdyby w ujęciu znalazło się kilka walkersów :D

ocenił(a) serial na 9
Mahone91

Woda "z kranu" może być zatruta bo zombie wszędzie pływają, poza tym był huragan i powodzie, więc teoretycznie kranówa może być zatruta na wiele różnych sposobów "okolicznościowych".

mitrus80

Poważnie gadacie? Woda w kranie nie leci od tak sobie. W rurze musi być ciśnienie i być dostarczona. To tak jak napisać, że mleko pochodzi z kartonu.

Mikael82

A akcja z cysterną pełną alkoholu? Kilka dziurek po strzelaninie i alkohol wyparował w kilka sekund ze nie udało im się nic uratowac i wypic? ;)

Ogólnie sezon bardzo fajny,duzo lepszy niz trzeci.No ale finał rozczarowanie totalne dla mnie.Trochę takie zakończenie,że mogliby tu cały serial zakonczyc.

Btw czy bedzie kolejny sezon?

ocenił(a) serial na 5
levy42

Byłem pewny, że będą kolejne sezony,ale po tym epizodzie serial został tak pokierowany,że mogliby go zakończyć. A może temat zostanie połączony przy okazji TWD? Może Ricki spotkają Morgana? Seriale zostaną połączone?

ocenił(a) serial na 7
levy42

Bedzie 5 sezon. Najprawdopodobniej ruszy w polowie kwietnia

ocenił(a) serial na 9
Mikael82

Coś okropnego ten finałowy odcinek 4 sezonu. Nie czepiam się już tego że Morgan się uparł ratować starą, niebezpieczną wariatkę, przez co tracił mnóstwo czasu i zagroził bezpieczeństwu całej grupy... nie w tym problem

Przede wszystkim uderzyła mnie okropna, banalna, śmieszna, dziecinna warstwa tekstowa. Dialogi gorsze niż w serialach dla młodzieży.

Druga sprawa, przedłużanie dramatyzmu pewnych scen, przez co zaczyna nużyć i śmieszyć jednocześnie, czyli np. zatruta grupa ludzi wszyscy, siedzą leżą i marudzą, każdy z osobna ma coś do zamarudzenia.

Trzecia sprawa scena happy end, popijanie piwka okraszone kolejnymi banalnymi scenami: pierwsza, Strand i Alicia wspominki nad Madison (oczywiście, trzeba było nawiązać!), druga, jakiś żałosny salut Lucii w stronę poległych (nie wnikam o kogo chodziło), trzecia scena, "młoda, pijesz wyjątkowo, następny browar po 21 roku życia" - serio? W obliczu apokalipsy Amerykanie wciąż się trzymają swojego prawa "alkoholowego"? typowy prorodzinny bełkot, scena wciśnięta na siłę, żeby publika w USA nie skrytykowała że dziewczynka popija, jakaś masakra.

Czwarta sprawa - Morgan Chrystus ze swoimi uczniami i misją pokojową, twórcy powinni lepiej wyczuwać kiedy zbastować z jakimś kierunkiem, tego często brakuje, kolejne godziny przemielania tej samej papki, btw tak było również z tą nawiedzoną babą, nie było powodu ciągnąć jej historii przez cały sezon

Jestem wielkim fanem obu seriali TWD ale ten odcinek gdybym miał wystawić osobną ocenę to byłoby 2/10, pod konic nie wierzyłem że następne sceny są coraz to żałośniejsze.

Pozdrawiam wszystkich teraz pora na TWD ;-)

ocenił(a) serial na 5
mitrus80

Naprawdę ciężko jest obronić ten epizod. Dobrze ,że wygląd zombiaków jest cały czas na bardzo wysokim poziomie.

mitrus80

Najlepsza farsa była na koniec.

Strand: To jak znajdziemy tych, którym mamy pomóc?
Kamerzystka: Mamy kasety.

Cały sezon bardzo słaby. Idiotyczne postacie zajmujące ogrom czasu na ekranie. Po co jest ta Kamerzystka? Jej misja jest obłąkana. Jej motywy i idee wygłaszane są co pół godziny; przecież w tym nic nie ma.

Babka z dredami - następna wariatka. Jakie to było nużące!

Morgan - litości! "Też kiedyś taki byłem", "muszę odpokutować za to, co kiedyś zrobiłem", "ktoś kiedyś mi pomógł i wskazał nową drogę". I za każdym razem po tym pustym tekście głupia mina Bardzo Poważnego Człowieka.

Jak wielka była wyspa, na której utknęli Strand i John? I jeszcze ten pocieszny aligator, daleki kuzyn rekina ze "Szczęk".

Zombie rozwalające barykady, którym nie daliby rugbiści z Nowej Zelandii. Przecież zombie są tępe, nie działają grupowo. Jaki mogą robić aż taki nacisk na barykadzie? I jak to jest, że dają się odciągnąć od ludzi na dachu samochodu, ale potrafią w nieskończoność tłuc w drzwi, za które ktoś wszedł. Muszą mieć świetną pamięć. Wiem, trupy żyją. Głupota w podstawowym założeniu. Nie ma się co czepiać tego, jak mięśnie ich nóg (w których nie krąży krew) są w stanie utrzymać ciężar ciała; dlaczego ich oczy nie zgniły; dlaczego świetnie słyszą. Potrafią tak wiele, chociaż wg końcówki 1. sezonu TWD tylko mała część ich mózgu jest aktywna.

Dlaczego jednak ludzie nie mają ochraniaczy na ciele? dlaczego w szpitalu nie zablokowali zombie na schodach? Dlaczego ja to nadal oglądam?

ocenił(a) serial na 9
Amerrozzo

jestem po połowie 5 sezonu i jest tak samo śmiesznie, będę dalej oglądał ale mnie strasznie wkur..ają, okropna żenada, na 8 odcinków 5 sezonu, mniej więcej 2 były w miarę przyzwoite, straszliwie ugrzeczniają, obarczam o to scenarzystów, nie aktorów

ocenił(a) serial na 10
Mikael82

Najgorsze było to że morgan postanowił zostać.

ocenił(a) serial na 6
Mikael82

W dupach się poprzewracało od dobrobytu, to będziemy pudełka rozwozić jak jakaś Armia Zbawienia czy coś.
Benzynę będą produkować razem z piwem, przecież podane przez Jimbo składniki na pewno rosną wszędzie albo Morgan ma nasiona w kieszeni.
Myślałem, że pan z kijem był upierdliwy w TWD, ale tutaj przeszedł wszelkie wyobrażenie głupoty a wręcz debilizmu.
Nie wracam po przyjaciół, no dobra wracam, ale wpierw uratuję starą wariatkę i już już do Aleksandrii albo hmmm może jednak nie. No ja pierniczę, tra ge dia.
Mam nadzieję, że zakończą wkrótce jeden i drugi serial, szczególnie FTWD, bo Martha nie uczyniła mnie silnym i pewnie będę te gó**a ogładał, echhhh

ocenił(a) serial na 5
Mikael82

Po cichu liczyłem że twórcy zrobią nowatorski zabieg i połączą dwa seriale ftwd i twd. tak pomyślałem gdy morgan chciał ich tam zabrać.
ftwd ostatnio brakowało dynamiki fabuły. Po prostu mało się działo. Brakuje tego co pokazał świetny 1 odcinek nowego sezonu twd gdzie aż się czeka na następny jak za dobrych dawnych czasów

ocenił(a) serial na 5
vic7

Ostatnie odcinki to jakieś w.y.s.r.y.w.y. Dialogi między czarną złą a Morganem w stylu "Nie wolno ci pomagać. Pomaganie czyni cię słabszym" to szczyt żenady i gwarantowany rak mózgu. W ogóle scenarzyści wogóle nie mają pomysłu jak rozwijać postaci. Wszystkie kwestie dialogowe Stranda w ostatnim odcinku dotyczyły np. jego problemów z alkoholem jakby facet stał się nakręcaną katarynką. Fabuła tak absurdalnie głupia, że nawet szkoda klawiatury by wyrazić swój niesmak. Obawiam się, że to mój ostatni sezon z FTWD.

ocenił(a) serial na 5
vic7

Uważam ,że połączenie obu serii nadal jest bardzo realne. Może nastąpić przez TWD.

ocenił(a) serial na 8
Mikael82

połączenie nie jest tak bardzo realne z tego powodu że jak teraz zaczeli emisję TWD to mają czas na kręcenie nowego sezony Fearów. Sezony lecą na przemian i kręcenie ich też jest naprzemienne. Musieliby teraz czekać pół roku i zacząć kręcić serial z obsadą z dwóch seriali, a to twórcom raczej ciężko przyjdzie. Widać że wolą mieć oglądalność przez cały rok - wiadomo, reklamy to kasa.

ocenił(a) serial na 5
zpaul

Racja.

vic7

Też zakładałem, że dojdzie do połączenia seriali (a raczej 'przywłaszczenia' postaci z tego serialu przez TWD gdyż sezon 4 po prostu mnie rozczarował.. tak jak rozczarowuje postać Morgana.. w zasadzie nie rozczarowuje, po prostu czuję zażenowanie a tutaj s4 praktycznie ukierunkowany na zrobienie z niego głównego bohatera tego serialu). Wątpię, abym oglądał ew. s5, drugiej takiej brzydko mówiąc szmiry nie będę w stanie przełknąć. A szkoda, bo po s3 byłem pozytywnie nastawiony do tego serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones