PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825160}

Formuła 1: Jazda o życie

Formula 1: Drive to Survive
8,2 19 754
oceny
8,2 10 1 19754
8,5 4
oceny krytyków
Formuła 1: Jazda o życie
powrót do forum serialu Formuła 1: Jazda o życie

Serial nie jest po prostu relacją z przebiegu sezonu. Nie zajmuje się też aspektami technicznymi motorsportu. Skupia się za to na ludziach, na ich emocjach, motywacjach, śledzi wzloty i upadki. Dla mnie fantastyczne uzupełnienie dla tego co można zobaczyć w oficjalnych transmisjach czy wyczytać w artykułach. Wyścigi i wydarzenia pokazywane są z perspektywy poszczególnych teamów, osób nimi zarządzających i oczywiście kierowców. Uważam, że to bardzo dodaje głębi temu sportowi i jestem przekonany, że w obecnym sezonie zupełnie inaczej będzie mi się oglądało F1. Na sukcesy (nawet drobne) Kubicy nie ma co liczyć, ze względu na wyjątkowo złą formę Williamsa. Ale ciekawie będzie na pewno.

A skoro już nawiązałem do Kubicy, to sporym zawodem okazało się dla mnie to, że w serialu nawet nie został wspomniany, mimo spekulacji, że jakoby miał w serialu "odegrać istotną rolę". Może w drugim sezonie...

Ponieważ Mercedes i Ferrari nie chciały współpracować z Netflixem, te dwa najlepsze obecnie zespoły stanowiły tylko trzeci plan serialu, ale to też ma swoje plusy – serial koncentrował się na zespołach z środka stawki, gdzie walka w sezonie 2018 była najbardziej zacięta, dramatyczna i obfitująca w zwroty akcji.

Nie mogłem się oderwać – dla większości osób interesujących się F1 taki serial to czysta przyjemność i pozycja obowiązkowa!

ocenił(a) serial na 10
krzy_chu

Ta perspektywa jest jedyną słuszną.
W każdej dyscyplinie sportu człowiek jest na pierwszym planie. Zarządzający, zespół techniczny oraz kierowcy to przecież są ludzie.
Jasne że pieniądze pomagają kupić najlepszych ale to wciąż ludzie więc Netflix pokazał sedno tego sportu.

ocenił(a) serial na 8
krzy_chu

Osoby, które nie znają się na F1 po tym serialu z pewnością się nią zainteresują.

ocenił(a) serial na 9
krzy_chu

drugi sezon będzie w dużej części poświęcony kubicy

ocenił(a) serial na 8
miecho82

nie...nie był.

ocenił(a) serial na 7
krzy_chu

Przypadkiem znalazłem ten serial słysząc o nim pierwszy raz na Eleven podczas pierwszego wyścigu F1 w tym sezonie i po obejrzeniu jest zachwycony poziomem wykonania tejże produkcji. Jest to świetne dopełnienie dla każdego fana F1, co do Kubicy wierze że w 2 sezonie odegra znaczącą role choć wiem że emocjonujących urywków z aktualnego sezonu będzie jak na lekarstwo przy aktualnej formie Williams-a.

ocenił(a) serial na 7
krzy_chu

1 sezon tak, ale pozostale to tylko streszczenie wydarzen z toru. zero smaczków. ani 2 ani 3 sezon nie pokazuje emocji. prawdziwe emocje byly tylko w 1 sezonie. ale że za duzo pokazali jak szef zespolu mówi, że zrobili z siebie palantów i tego typu inne rzeczy, to pewnie teamy sie oburzyly i chca dopiszczony produkt marketingowy. swiat idealny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones