8,3 15 248
ocen
8,3 10 15248
3 207
chce zobaczyć
{"type":"film","id":825160,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Formula+1%3A+Drive+to+Survive-2019-825160/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Formuła 1: Jazda o życie
 • krzy_chu ocenił(a) ten serial na: 9

  Serial nie jest po prostu relacją z przebiegu sezonu. Nie zajmuje się też aspektami technicznymi motorsportu. Skupia się za to na ludziach, na ich emocjach, motywacjach, śledzi wzloty i upadki. Dla mnie fantastyczne uzupełnienie dla tego co można zobaczyć w oficjalnych transmisjach czy wyczytać w artykułach. Wyścigi i wydarzenia pokazywane są z perspektywy poszczególnych teamów, osób nimi zarządzających i oczywiście kierowców. Uważam, że to bardzo dodaje głębi temu sportowi i jestem przekonany, że w obecnym sezonie zupełnie inaczej będzie mi się oglądało F1. Na sukcesy (nawet drobne) Kubicy nie ma co liczyć, ze względu na wyjątkowo złą formę Williamsa. Ale ciekawie będzie na pewno.

  A skoro już nawiązałem do Kubicy, to sporym zawodem okazało się dla mnie to, że w serialu nawet nie został wspomniany, mimo spekulacji, że jakoby miał w serialu "odegrać istotną rolę". Może w drugim sezonie...

  Ponieważ Mercedes i Ferrari nie chciały współpracować z Netflixem, te dwa najlepsze obecnie zespoły stanowiły tylko trzeci plan serialu, ale to też ma swoje plusy – serial koncentrował się na zespołach z środka stawki, gdzie walka w sezonie 2018 była najbardziej zacięta, dramatyczna i obfitująca w zwroty akcji.

  Nie mogłem się oderwać – dla większości osób interesujących się F1 taki serial to czysta przyjemność i pozycja obowiązkowa!

 • Mariusz_760301 ocenił(a) ten serial na: 10

  krzy_chu Ta perspektywa jest jedyną słuszną.
  W każdej dyscyplinie sportu człowiek jest na pierwszym planie. Zarządzający, zespół techniczny oraz kierowcy to przecież są ludzie.
  Jasne że pieniądze pomagają kupić najlepszych ale to wciąż ludzie więc Netflix pokazał sedno tego sportu.

 • staszpio ocenił(a) ten serial na: 9

  krzy_chu Osoby, które nie znają się na F1 po tym serialu z pewnością się nią zainteresują.

 • miecho82 ocenił(a) ten serial na: 9

  krzy_chu drugi sezon będzie w dużej części poświęcony kubicy

 • Jesus3000 ocenił(a) ten serial na: 8

  miecho82 nie...nie był.

 • DemiaN ocenił(a) ten serial na: 8

  krzy_chu Przypadkiem znalazłem ten serial słysząc o nim pierwszy raz na Eleven podczas pierwszego wyścigu F1 w tym sezonie i po obejrzeniu jest zachwycony poziomem wykonania tejże produkcji. Jest to świetne dopełnienie dla każdego fana F1, co do Kubicy wierze że w 2 sezonie odegra znaczącą role choć wiem że emocjonujących urywków z aktualnego sezonu będzie jak na lekarstwo przy aktualnej formie Williams-a.

 • ekwador15 ocenił(a) ten serial na: 7

  krzy_chu 1 sezon tak, ale pozostale to tylko streszczenie wydarzen z toru. zero smaczków. ani 2 ani 3 sezon nie pokazuje emocji. prawdziwe emocje byly tylko w 1 sezonie. ale że za duzo pokazali jak szef zespolu mówi, że zrobili z siebie palantów i tego typu inne rzeczy, to pewnie teamy sie oburzyly i chca dopiszczony produkt marketingowy. swiat idealny