Fortitude
powrót do forum 1 sezonu

- co robił szeryf na miejscu zbrodni zanim ta zbrodnia została odkryta przez młodego naukowca?
- po co Henry dzwonił na policję z donosem - skoro prawda była zgoła inna? (No chyba, że na początku interpretował tak sprawę - ale z kolei jak donos miałby się do jego powiązań z szeryfem)
- dlaczego poprzez panią doktor powiązano przypadek jej córki z przypadkiem chłopca - skoro to ona została zarażona najpóźniej?
- co mężowi pani gubernator stało się w nogę? Miało to chyba związek z Rosjaninem, ale oficjalnie wszedł we wnyki.
- dlaczego Morton uznał, żeby go jednak nie ratować?

(Piszę trochę niejasno, bo nie chcę spoilerować.)

Dopóki tajemnica pozostaje tajemnicą, serial wciąga. Po jej wyjawieniu - jednak uważam, ze czasami nie warto ich wyjawiać - zwłaszcza, gdy wyjaśnienie nie trzyma poziomu produkcji i im bliżej do niego, tym gorzej.
Zobaczmy, co w sezonie drugim - podobno gorzej...

anomalia_LPU

- Jeżeli chodzi o Henry'ego to chyba czynnik psychologiczny - był pijany i zły na szeryfa, że nie chce mu powiedzieć prawdy, a może podświadomie chciał, żeby coś się w miasteczku zmieniło...
- Skąd wniosek, że pani doktor była zarażona ostatnia? Podobno była nosicielką, czyli nie chorowała jak inni, tylko miała roznosić "infekcję". Dziwniejsze chyba jest to, że rodzice chłopca nie zarazili się od niego przez cały ten czas...
- Wszystko wskazuje na to, że mąż gubernator zranił się podczas bójki z Rosjaninem, ale skłamał żonie, bo przyczyną bójki była uwaga o jego romansie
- Morton był już dosłownie kilka minut od śmierci, może umysł podpowiadał mu, że ma "odpocząć" i tyle. Tym bardziej jestem zła na decyzję szeryfa, żeby go nie ratować, bo taka osoba może mówić od rzeczy.

Co do pierwszego pytania, to faktycznie ciekawe i ja nie pamiętam, żeby padła odpowiedź w sezonie 1.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones